MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Socjalne „slumsy” zamknięte

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 22 kwietnia 2009, 15:55
Aktualizacja: 16:24
Autor: Mar
Fot. Mar
Dwa baraki z mieszkaniami socjalnymi, w których mieszka prawie trzydzieści rodzin, wyłączył dzisiaj z eksploatacji Szklarskiej Porębie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Budynki nie miały żadnej dokumentacji technicznej, nigdy nie sprawdzano ich stanu technicznego ani sprawności instalacji. Urząd miasta będzie musiał wszystkich przesiedlić w trybie natychmiastowym.

- Gdy weszli do nas strażacy złapali się za głowę, jak zobaczyli instalację elektryczną w budynkach – mówi mieszkanka Halina Łupkowska-Filipek – wszystko tu gnije, odpada kruszy się. My jakoś mieszkamy bo mąż wszystko sam wyremontował. A teraz znowu na poniewierkę.
- W tym budynku nigdy nic nie robił – mówi Antoni Kuniczuk – od kiedy postawili za Gierka te baraki dla robotników którzy budowali „Gierkówkę” to jedynie czasami je pobiałkowali i tyle.
- Od pięciu lat tutaj mieszkam – mówi Kazimierz Rodziewicz – co teraz? Nie wiem, urząd miasta zdecyduje co z nami, mają tyle pustych budynków, że nie będzie problemu.

- Zgadzam się z inspektorem nadzoru, że budynki muszą być opuszczone – zapewnia burmistrz Szklarskiej Poręby, Arkadiusz Wichniak – od początku kadencji zabiegam, żeby tych ludzi z Waryńskiego przesiedlić do ludzkich warunków. Mamy już projekt budynku socjalnego na 36 mieszkań, w maju dostaniemy pozwolenie na budowę i wtedy będziemy mogli złożyć wniosek o preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Niestety, w normalnym trybie pieniądze możemy dostać na początku przyszłego roku, a budowa może się rozpocząć najwcześniej w kwietniu. Sama inwestycja to 3 do 5 miesięcy.

Jednak mieszkańcy nie mogą czekać rok w budynku, który od dzisiaj nie nadaje się do zamieszkania, choć faktycznie od dawna nie jest miejscem do życia dla kogokolwiek. Baraki w Szklarskiej Porębie są jednymi z pierwszych lokali socjalnych na Dolnym Śląsku zamykanych w trybie natychmiastowym, ale jak mówi wojewódzki inspektor nadzoru budowalnego, Barbara Skultecka, efekty powszechnej kontroli takich lokali już przynoszą efekty w postaci kolejnych obiektów które w najbliższych dniach będą wyłączane z eksploatacji.

- W dwóch małych pokojach mieszkam tutaj z dwójką dzieci, które uczą się w szkole – mówi Marian Frydrych – Magda i Mateusz, chociaż są już prawie dorośli mieszkają w jednym pokoju, na ścianach grzyb, wszyscy chorujemy na astmę i do teraz administracja miała nas gdzieś. Mam nadzieję, że teraz nasz los będzie ciut lepszy.

- Lokatorów z Waryńskiego będziemy przenosić w miarę, jak będziemy odzyskiwać lokale, w tej chwili nie mam nic wolnego – tłumaczy burmistrz Wichniak – nie ukrywam, że w pierwszej kolejności będzie to dotyczyło tych, którzy mają umowę najmu i nie zalegają z czynszem. A mimo bardzo niskich stawek wieli zalega z płatnościami. Kwoty są różne, od 50 złotych aż do 3 tysięcy złotych. Pierwsi lokatorzy zostaną wyprowadzeni stamtąd już za dwa dni. Wszystkim będziemy pomagać przy przewożeniu dobytku lub magazynować rzeczy w depozycie.

Ogłoszenia

Czytaj również

To teren zapuszczony

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~witch0214 22-04-2009 16:40
A kto sprawdzi syf na Powstańców Śląskich - właściciel R. Mikłaszewicz! Hotel nigdy nie spełniał żadnych wymogów, a jednak mieszkają tam ludzie!
~s. 22-04-2009 17:33
Cud !!! Trzeba było tragedii by niektórych olśniło.
~olo 22-04-2009 18:51
Pewnie tak trzymać i do Bornitu ich przesiedlić , dać kilka flaszek na otarcie łez po starej chatce, a za meneli rachunki na koszt państwa a może do kościoła ich przekwaterować lepszej opieki nie będą mieli
~obserwator 22-04-2009 20:09
jakie zdrowe, dorodne,opalone i to nie tylko papierosami towarzystwo. Za miotłę, grabie, pędzel i kielnię chwycić, a nie tylko gadac i czekać na i wymagać od Urzędu Miasta.Od siebie czas zacząć!!
rymcycymcy 22-04-2009 23:54
Przeczytałem tytuł to pomyślałem, że Zabobrze zlikwidowali ;)
~Tomy M. 23-04-2009 0:15
Może idiota olo z godz. 18:51 zastanowi się CZY TE DZIECI SĄ WINNE ŻE TAK MUSZĄ MIESZKAĆ?!
~ 23-04-2009 7:43
gdziekolwiek ich przesiedla to za miesiąc bedzie to wyglądało tak jak ten barak... widzieliście te zdjęcia? moze miasto ma im jeszcze sprzątać?? przecież sami nie trzymają porządku w swoich mieszkaniach nikt im do mieszkania nie wchodzi i nie znosi badziewia sami soie znoszą...ludzie opamiętajcie sie oni są tam dlatego ze nie płacili za mieszkania-rachunki...kiedys było tam ogrzewanie centralne to rozebrali bo i po co a teraz maja pretensje do KOGO?? do siebie powinni je mieć ..Może rzeczywiście do BORNITU ICH ZAKWATEROWAC a co z ludźmi , którzy regularnie płaca i mieszkają czasami w gorszych warunkach?? Przestaną płacić to też ich wysiedlą do ..HOTELU i na koszt Państwa BRAWO !! O TAKE POLSKE WALCZYLIŚMY!!!
~podatnik 23-04-2009 7:53
Szkoda mi tych dzieci ale powiedzmy sobie szczerze na czyj koszt to wszystko i na kogo wyrosną dzieci, które widzą, że rodzice nic nie robią a państwo im daje. Nie życzę tym ludziom źle (w sensie np. pożaru, choroby itp.) ale nie widzę potrzeby wydawania kasy na kogoś, kto sam nie ma chęci do pracy. Moja koleżanka zaraz po studiach pracowała w Urzędzie Pracy za najniższą krajową (takie warunki przyjmowania "nowych") wiecie co odpowiedziała jej pani pobierająca zasiłek na propozycje pracy "Ja za 1000 zł pracować nie będę". Pewnie, że nie będzie bo jej się to nie opłaca - bierze zasiłki i nic nie robi. To nie jest jeden taki przypadek. Ludzie z socjalu są rozpuszczeni przez system zasiłków.
~1111 23-04-2009 8:15
Ludzie tez tam przez chwilę mieszkałam i szybko nogi za pas. Oni sami doprowadzili te baraki do takiego stanu!!! Piją non stop i na umór. Uwierzcie mi-piją wszyscy. Po pijanemu wyważają drzwi wybijają okna, małolaty rysują i skubią ściany. To co tam się wyczynia to istny chorror!!! Na prawie 30 rodzin może ze 4 osoby pracują tylko. Pokazali na fotach kilka najgorszych miejsc. Z nielicznymi wyjątkami prawie nikt nie płaci za czynsz, prąd ma tylko 1/4 rodzin a za wodę to chyba nikt nigdy tam nie zapłacił. SZOK.
~realista 23-04-2009 8:20
Niestety system jest zły. W mieszkaniach socjalnych powinni się znaleźć ludzie którzy z jakiś względów wpadli w tarapaty. Brak pracy, mieszkania, kłopoty finansowe. Stawka czynszu w tych mieszkaniach jest naprawdę symboliczna. Niestety w tym systemie nie pomyślano o tym, że w wielu przypadkach w tych mieszkaniach mieszkają ludzie którzy sami wykluczają się ze spoeczeństwa. Nie podejmują żadnej pracy, nie płacą rachunków za energię, czynsz itp. I nie ma niestety na nich straszaka w postaci eksmisji na "bruk". Stan techniczny budynku jest w wielu przypadkach pochodną tego co zrobili sami mieszkańcy.
~portier 23-04-2009 8:36
Rozczulanie się nad degeneracją i patologią. Najłatwiej jest usiąść, zapalić i powiedzieć zróbcie za mnie, daj mi zasiłek, daj mi mieszkanie, bo mi się pracować nie chce. Skończmy z dawaniem! Prosta zasada -> nie pracujesz, nie jesz.
~ali 23-04-2009 8:48
co za patologia urzędników!!!!!!!!będziemy przesiedlać ale nie mamy gdzie - co za barany i oszołomy aż nóż się otwiera
~SZKLARSKA 23-04-2009 9:19
Jestem pod wrazeniem tych fotografi. Zastanawia mnie fakt skąd mieszkańcy ów baraków powynajmowali te ubranka, które mają na sobie. Na codzień są poubierani zupełnie inaczej tzn. brudni, poszarpani itp. bynajmniej takich ich widuję w mieście idących po zasiłki.
~SZKLARSKA 23-04-2009 9:35
Ciekawe czy nie zaskoczyła ich telewizja "wrocław" bo właśnie tam przyjechała -będę oglądać pózniej czy zdążyli sie ładnie poubierać i...... wytrzezwieć bo po wczorajszych emocjach z dziennikarzami INTERWENCJI oraz JELONKI popili wszyscy bardzo mocno. Hi hi hi
~kmam 23-04-2009 9:52
A ja nie skomentuję tego artykułu. Zdjęcia mówią same za siebie. Grzyb, grzybem.... ale.....
~znam to 23-04-2009 11:20
Czy te postacie na zdjęciach to uciekinierzy z pobliskiego PARKU DINOZAURÓW?????????? Wygląda, że tak bo tez wymagają specjalnego traktowania przez władze (czyt.pilnowania)
~Cień 23-04-2009 11:36
Do podatnika. Praca za 1000PLN to wyzysk, więc się nie dziwię tamtej pani i ja jestem tego samego zdania, ponieważ więcej bym zarobił sprzedając cokolwiek na ryneczku i nie byłbym narażony na znęcanie się psychiczne przez szefa. Ludzie chcą godnie żyć, zaznaczam LUDZIE, nie pijący.
diablica 23-04-2009 12:00
rymcycymcy - a ja pomyślałam o 'pekinie' :)
~do Cień z 11.36 23-04-2009 12:03
Może i masz rację,że to wyzysk ale nie robić zupełnie nic i tylko czekać aż manna z nieba skapnie to chyba też coś nie tak-nie sądzisz? Ci ludzie z baraków też wyznają zasadę,że nie będą pracować za 1000zł i do czego doprowadzili? Bród smród i ubóstwo!
diablica 23-04-2009 12:16
rymcycymcy - a ja pomyślałam o 'pekinie' :)
~olo 23-04-2009 15:32
do Tomy M Masz rację zabrać biedne dzieciaki menelom do placówki opiekuńczej
~ja 23-04-2009 17:12
NO TAK TO NASZ PIĘKNY KRAJ,MATKI Z DZIEĆMI TUŁAJĄ SIĘ BEZ DACHU NAD GŁOWĄ,PŁACĄ POTWORNIE WIELKIE PIENIĄDZE ZA WYNAJEM,BO DLA NICH NIE MA,A TU O PROSZĘ DLA MENELI MIESZKANKA SIĘ ZNAJDĄ,OD ZARAZ,BIEGUSIEM!!!WIELKIE BRAWA,NADAL SPONSORUJMY ALKOCHOLIZM,DUŻO IM DAJMY!!!PARANOJA NIE PRZEPISY:)
~JA 23-04-2009 17:17
JAK NA TO PATRZĘ TO JAK NAJBARDZIEJ JESTEM ZA EUTANAZJĄ,SZKODA TYLKO,ŻE TE SZUMOWINY W UPOJENIU ALKOCHOLOWYM TE BIEDNE DZIECI POROBIŁY:(((
~szklarska 23-04-2009 18:17
No to widze że warto nie płacic za mieszkanie,jak sie ma jakies gorsze warunki ,jak lepsze oferują.... na mamroty mają pieniadze i na papierosy a na środki antykoncepcyjne nie?? Jasne że mi dzieci szkoda ale tak sie juz Ci z socjalu nauczyli ze dzieci dużo mają i z każdej strony mają pomoc,a niestety piją i dzieci nadal chodzą głodne,a za te barzki to grosze płacą tzn powinni płacić i tak są zadłużeni..... koszmar normalnie Ja proponuje żeby barakowych degeneratów zakwaterować w krusie ,bo bliżej i urząd miasta nie bedzie ponosił kosztów przeprowadzki zresztą ,Oni mają jakieś meble?? jeszcze nie spalili??
~szklarska 23-04-2009 18:25
No to widze że warto nie płacic za mieszkanie,jak sie ma jakies gorsze warunki ,jak lepsze oferują.... na mamroty mają pieniadze i na papierosy a na środki antykoncepcyjne nie?? Jasne że mi dzieci szkoda ale tak sie juz Ci z socjalu nauczyli ze dzieci dużo mają i z każdej strony mają pomoc,a niestety piją i dzieci nadal chodzą głodne,a za te barzki to grosze płacą tzn powinni płacić i tak są zadłużeni..... koszmar normalnie Ja proponuje żeby barakowych degeneratów zakwaterować w krusie ,bo bliżej i urząd miasta nie bedzie ponosił kosztów przeprowadzki zresztą ,Oni mają jakieś meble?? jeszcze nie spalili??
~Cień 23-04-2009 21:02
Do podatnika. Z tym że ktoś nic nie robi, to się zgodzę że trochę jest nie tak, ale niektórzy z nich, nie są winni tej sytuacji i powinno się im jakoś pomóc, a alkoholików powinno się leczyć skutecznie, tylko że rządowi polskiemu to nie na rękę.
~adolf 23-04-2009 21:42
Slums Attack !!! Nie szkalujcie biednych ludzi. Nie ma dla nich pracy za 2500 netto, kryzys spowodował podwyżki mamrotów, a w skupie butelek szkło potaniało o 50%. Jak tu płacić czynsz, jak ZBM daleko i zawsze nie po drodze. Mają swój wydeptany szlak z "Dolnego Manhatanu" do MOPSA z przystankiem pod sklepem monopolowym. Pobliskie maszty telefonii komórkowej spowodowały nieodwracalne genetyczne zmiany, co odbiło się na niemożności podjęcia żadnej pracy. To nie ich wina że im się należy, a coraz mniej osób i instytucji jest skorych do "sponsoringu". Kolonia szczurów będzie się rozwijać w nowym gnieździe. Jest tylko jedno wyjście - trzeba budować getta otoczone wysokim murem z drutem kolczastym pod napęciem. Bez żadych bram i furtek. Transportować "piąty element" śmigłowcami do tych gett. Raz w miesiącu dokonywać zrzutów żywności proporcjonalnie do ilości osób tam przebywających po stawce żywieniowej NFZ. Koniec.
~eksmitor 24-04-2009 6:02
Nie mowcie mi, ze oni dostana nowe mieszkanka (nawet jesli nie beda super). Ja tez chce. Co mam zrobic? Pic przez miesiac, spalic swoj dom i tez dostane gratisa jak te 'rudolfy czerwononose'? Robia ka...lizacje tera w Szklarskiej - zakopac ich razem z rurami, niech robia za fundament.
~ 24-04-2009 8:56
-do`eksmitor-- Dostaną nowe mieszkania na pewno. Takie elementy zawsze mają coś dobrego od losu. Też bym ich zakopała ale woda mogła by się skazić bo kto wie co oni w sobie mają.
~hahhaahhaa 24-04-2009 18:19
Wow... woda z kranu z domieszką jabola :)
~hahahaha 24-04-2009 19:45
Jeszcze im samochody załatwić żeby na nogach po wódkę nie musieli chodzić... !! żyć nie umierać pieniądze dostają mieszkania maja za darmo ... !! a to wszystko z naszych podatków idzie utrzymywanie jakiś meneli którzy nie umieja iść i zapracować dla siebie... albo skoro dają im te mieszkania nie Ci wszyscy co nie płaca za nie pracują sprzątają ulice na rzecz miasta jest dużo pracy w mieście ...!!
~hahahaha 24-04-2009 19:56
Jeszcze im samochody załatwić żeby na nogach po wódkę nie musieli chodzić... !! żyć nie umierać pieniądze dostają mieszkania maja za darmo ... !! a to wszystko z naszych podatków idzie utrzymywanie jakiś meneli którzy nie umieja iść i zapracować dla siebie... albo skoro dają im te mieszkania nie Ci wszyscy co nie płaca za nie pracują sprzątają ulice na rzecz miasta jest dużo pracy w mieście ...!!
~jusia 24-04-2009 22:11
a co z tymi którzy płacą i mają naprawdę ładnie w mieszkaniu?są tacy to nie żart i jak teraz mają żyć?
~hahaha 25-04-2009 14:52
Ci co płaca fakt szkoda ich ale Ci co ni płaca .... Ci alkoholicy a te dzieci co się tam wychowują puziniej taki dorośnie i też będzie tak mówił Bo mamusia czy tatuś pili i mieli za darmo mieszkania ja też tak będę robił i dobrze będzie mi się żyło...
~hahahaha 25-04-2009 14:58
Jeden z tych wypowiada się że ma dwójkę dzieci i że mieszkają w dwu pokojowym mieszkaniu ... Niektórzy mieszkają po 5 -osób w 1 pokoju i jakoś żyją.... !!
~ 25-04-2009 15:02
A tak po za tym jak Ci ludzie wprowadzali się tam stan tych baraków był bardzo dobry... Było ogrzewanie centralne itd. To że sprzedali kaloryfery i wszystko rozebrali to ich problem... Jak dbają tak mają założę się że te mieszkania co dostana też będą tak wyglądać niedługo... !!
~Socjalne slumsy 25-04-2009 19:01
Włodarze miasta powinni pod ziemię się zapaść ze wstydu.To oni odpowiadają za mieszkania socjalne,które wyglądają jak slumsy.XXI wiek.GRATULUJĘ !
~ 25-04-2009 20:05
NIE JEST MI SZODA TYCH CO PIJĄ ALE CO Z TYMI CO PLACA I NIE PIJĄ POKASZCIE MIESZKANIA ICH W BLOKACH NIE MAJĄ TAKICZ URZĄDZONYCH I CZYSTYCH NIE MORZNA O WSZYSTKICH TAK SĄDZIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~KAMIUL 25-04-2009 20:07
ALE
~hahahaha 25-04-2009 21:43
Nikt mi nie powie że Ci nie którzy muszą mieć tak zawalone te mieszkania różnymi rzeczami... powinni się Cieszyć że w ogóle maja gdzie mieszkać !!! Te zdjęcia do widać że dla PICU !! NIKT W DOMU NIE MUŚ TRZYMAĆ BUTLI Z GAZEM PROSZĘ WAZ TAK SAMO JAKIŚ ZŁOM.... !!!
~muuuuu 26-04-2009 13:03
To jest totalna żenada. Ja bym wybrała tylko tych, którzy płacą dała bym im mieszkanka socjalne przyzwoite. A każdego kto zalega z czynszem do blaszanych puszek - były takie popowodziowe w 97 roku. Stawiali je i sprawują się do dzisiaj. Niech menelstwo pomieszka jak konserwa w puszce.
~do jusia z 24.04.2009 g,22.11 27-04-2009 8:31
Masz rację tam są tacy co płacą i maja ładnie. Na 29 rodzin są 3 które płacą i 4 które mają zadbane mieszkania. Chodziłem tam sprawdzać i wiem co mówię. Gołym okiem widać że sami doprowadzili te baraki do stanu w jakim są obecnie. Poza tym-krzyczeli że to nie warunki do mieszkania że im tam zle i niedobrze a teraz ani jedna osoba nie chce się wyprowadzić. Piszą pisma do burmistrza że oni tam zostają.........bez komentarza.
~stef 27-04-2009 10:32
Są już pierwsze odmowy przeniesienia się mieszkańców z baraków przy ul. Waryńskiego do innych mieszkań, które zaproponowało miasto Szklarska Poręba. Podobno brak było balkonu z widokiem na morze. Władze starają się jakoś rozwiązać ten problem, sęk tylko w tym, że sami zainteresowani nie chcą. Patowa sytuacja.
~Agulka 27-04-2009 22:25
wstyd,jak mozna żyć w takim syfie,może być biednie,ale czysto!!
~ANA 28-04-2009 17:58
TO CO ZOBACZYLAM TO POPROSTU HORROR JAK MOZNA WOGOLE TAK ZYC ? NIE SZKODA MI TYCH KTORZY PIJA ZAL MI LUDZI TRZEZWYCH KTORZY Z TAKA SYTUACJA NIE MOGA SOBIE PORADZIC I WLASNIE IM TRZEBA POMOC NAPEWNO DZIECIOM I KOBIETOM...
~do ANA 28-04-2009 21:45
DZIECI ŻAL,ALE KOBIET MOZE NIE WSZYSTKICH.....TEŻ SĄ TAKIE KTÓRE CHLEJA NA UMÓR I NIE DBAJA O SWOJE DZIECI........
~jusia 28-04-2009 23:21
gdzie władze zamierzają ich przenieść?niektórzy mieszkają całe życie w szklarskiej a teraz władze miasta zamierzają ich przenieść do bursy do cieplic albo do schroniska dla bezdomnych -mówię o tych co płacą jak dalej mają żyć co zrobić z dorobkiem życia?dlaczego im miasto nie zaproponuje mieszkań?
~zły!!! 1-05-2009 0:35
SZKLARSKA POREBA I JEJ WŁADZE TO KOMPLETNE DNO!!! MIESZKANIA SOCJALE POWINNE BYC REMONTOWANE PRZEZ MIASTO I TO ONE SĄ WINNE TAKIEGO SYFU W TYM BUDYNKU!!! PIJAKI ZROBILI SWOJE ALE MIESZKA TAM TEŻ PARE RODZIN KTÓRE ZNAM I KTÓRE STARAŁY SIE ZADBAĆ O SWOJE MIESZKANIE JAK MOGLI! REMONTOWALI ZA SWOJE PIENIĄDZĘ A TERAZ MAJĄ WYŻUCIĆ ICH DO SCHRONISK!!?? TO WSTYD I CHAŃBA!!!!!!!!!!!!! NIESTETY TAKIE MAMY ZASRANE PAŃSTWO I RZĄD!! SAME ZŁODZIEJE I KOMUNIŚCI
~zły inaczej 1-05-2009 12:03
A dlaczego miasto na cokolwiek DAWAĆ?! Czy ci ludzie słyszeli o czymś takim jak praca? Ja nie chcę aby podatki które płacę były przeznaczane na wspomaganie nierobów. I tylko nie mówcie że nie ma pracy! Wystarczy przejść się przez centrum Szklarskiej - zobaczcie ile ogłoszeń wisi na sklepach i barach! Problemem jest to że trzeba chcieć żyć lepiej i to za własne pieniądze. Wygodniej wyciągnąć rękę i powiedzieć dajcie mi.
~zły!!! 1-05-2009 16:58
to prawda!!! lecz nie mówie tu o dawaniu pieniedzy tylko o utrzymaniu budynku w miare normalnym stanie! miasto nic nie robiło tam od początku!!! wiem bo znam osoby mieszkajace tam (normalne rodziny) pracujące!!!! czy waszym zdaniem naprawa dachu w mieszkaniu komunalnym należy do mieszkańców?!! płacących czynsz!!! fakt wiekszość nie płaci czynszu ale dlaczego reszta ma cierpieć ?? miasto olało poprostu wszystko a teraz szuka winnych!!! nie bronie tutaj pijaków tylko rodzinny które płacą a zaliczane są do reszty meneli tylko dlatego że tam mieszkają!!! nie wiem czy znacie historie od początku! tam mieszkania dawali na początku jako tymczasowe na 2 lub trzy lata! potem zaczeli zsyłać tam meneli!!! władze uznały ze ludzie mają już gdzie mieszkać i zaczeły kręcić ze nie ma mieszkań!znajomi którzy tam mieszkają własnie na takich warunkach poszli tam mieszkać!!!! dlaczego teraz mają zostać wysłani do przytułka??????!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest szczyt hamstwa!! władze miasta Szklarkie Poreby poprostu oszukało co niektórych mieszkańców i umyło ręce !!!!!
~zły!!! 1-05-2009 17:03
wystarczy przeczytać dokładnie artykuł !!!! Budynki nie miały żadnej dokumentacji technicznej, nigdy nie sprawdzano ich stanu technicznego ani sprawności instalacji. to też wina mieszkańców!!!????????????? Mam nadzieje ze nikogo z was nie spotka takie nieszczęście!! mówię tu szczególnie o tych którzy tak wspaniałomyślnie nabijają się z tych ludzi!! uważajcie jednak bo wam też kiedyś może powinąć się noga
~do zły-jusia 4-05-2009 11:05
w pełni się z Tobą zgadzam!!!!!!!!Pozostaje pytanie i co dalej?
~SLUMSY KIEDYŚ 2-06-2015 23:13
Czytając te komentarze co nie których osób to aż skręca w żołądku.... Nie rozumiem jak można być tak okrutnym! dla ludzi baraki na Waryńskiego są zwykłą patologią pijakami brudasami i nierobami. Mieszkają tam również normalne rodziny którzy nie mają wpływu na zachowanie innych lokatorów kiedyś tak nie było pamiętam jak wszyscy się szanowali i wzajemnie dbali o porządek byli zgrani. Z biegiem czasu zmieniło się wszystko o 180 stopni.. Nikomu nie życzę trafienia tam mieszkanie w takich warunkach jest koszmarem mimo wielu remontów które robiłam były bezsensowne dziura w suficie gnijąca podłoga smród itd... Nie jest moją winą że mieszkałam na barakach wychowałam sie tam i nie wstydze sie tego bo miejsce zamieszkania nie pokazuje wnętrze człowieka dobroć serca uczciwość byłam poniżana gardzili

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mały Strażak dla jednostek OSP

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
310
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%