MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobotnie granie w klimatach reggae pod Szrenicą

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 28 lipca 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Accipiter
Fot. Organizatorzy
Bywalcy klubu muzycznego „Jazgot” w Szklarskiej Porębie będą mogli pobawić się przy dźwiękach muzyki reggae w wykonaniu zgorzeleckiej formacji Paihivo. Koncert już w najbliższą sobotę.

Kapela Paihivo została założona dziesięć lat temu przez Leszka Sinikowskiego, gitarzystę i wokalistę zespołu reggae Regalizacja i jest połączeniem kilku grup z województwa dolnośląskiego (Clown, Cyfrowa Obora, Level Up i Rootstical). W 2003 roku w Uhelstudio zespół Paihivo nagrał swój pierwszy materiał i wydał własnym sumptem debiutancką płytę „Odległe miejsca”. Na początku 2004 roku odszedł perkusista Piotr Olczyk, a jego miejsce zajął Michał Bartczak z zespołu Cyfrowa Obora.

Niedługo potem Paihivo nagrał kolejne dwa krążki: „Opowieść” i „Jesteśmy”. Na ostatnio wydanej czwartej płycie „Posłuchaj” (2010), która wzbudziła duże zainteresowanie na krajowej scenie muzycznej i zbiera dobre recenzje, część utworów wykonywana jest równolegle w języku polski i niemieckim, bowiem do składu formacji Paihivo doszedł wokalista z Goerlitz – Marko Dralle Helbig.

Aktualnie w Paihivo grają i śpiewają: Marcin Fic – trąbka, Marko Helbig – śpiew, Darek Kondratowicz – gitara basowa, Przemek Rykiert – gitara, Leszek Sinikowski – śpiew, Marcin Sochacki – perkusja, Karol Szkibiel – perkusja, Michał Węgrzyn – gitara oraz akustyk Jacek Kadłubicki - realizator dźwięku.

30 lipca (sobota) o godz. 21. grupa Paihivo wystąpi w Szklarskiej Porębie w Klubie „Jazgot” przy ul. Objazdowej 1. Wstęp: 10 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Okolicznościowa wystawa w Muzeum Przyrodniczym

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~sde 28-07-2011 14:53
Szczescie ze mamy taki Jazgot! Zawsze cos ciekawego przyciagna a i perelka trafia sie :)
~siema 28-07-2011 17:10
mi się marzy porządne granie takie jak przed paroma laty na juwenaliach w cieplicach - każdy znalazł coś dla siebie, bo był i hiphop, i reggae, i rock
~zzz 28-07-2011 17:33
Sam margines tam przychodzi,dno totalne.W Szklarskiej nie ma klubu z prawdziwego zdarzenia.
~Judith 28-07-2011 22:51
Do zzz to idz do Atrapy, jak Ci margines przeszkadza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

O początkach hutnictwa szkła

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
331
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%