MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Snow Factory w Białym Jarze

Wiadomości: Karpacz
Środa, 30 listopada 2016, 7:23
Autor: Noemi Kościsz
Fot. Użyczone
Od 22 listopada na stoku w Białym Jarze w Karpaczu działa Snow Factory (fabryka śniegu), innowacyjne urządzenie do naśnieżania stoków, które może pracować w dodatnich temperaturach, nawet tych sięgających do +20°C.

Snow Factory, którego producentem jest TechnoAlpin zostało dostarczone i zainstalowane na stoku Winterpol Karpacz Biały Jar, gdzie przez najbliższy czas będzie produkować śnieg na znajdujące się tam trasy narciarskie.

Urządzenie to ma na celu uzupełnienie dotychczasowego systemu naśnieżania, który jest bardzo mocno uzależniony od ujemnych temperatur. Dzięki instalacji śnieg może być dostarczany na trasu 24h na dobę nawet w dodatnich temperaturach.

Fabryka śniegu bazuje na sprawdzonej technice wymiennika ciepła i nie wymaga używania chemicznych dodatków , jest w stanie wyprodukować 100m sześć. śniegu w ciągu doby.

W pierwszej połowie listopada opady śniegu i przymrozki umożliwiły w Białym Jarze prace związane z naśnieżaniem stoków, na skutek których do dziś na stoku zachował się śnieg. Został on zgromadzony w magazynach śniegowych (kopach) dzięki którym, śnieg przetrwał na stoku do dziś i będzie wykorzystany do przygotowania tras narciarskich.

Wszystkie działania na stoku w białym Jarze są ukierunkowane na odpowiednie przygotowanie tras i oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego, które planowane jest na 2 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Studium na początek

Debatowali o bezpieczeństwie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Hh 30-11-2016 11:34
+20 czy +2
~vfr 30-11-2016 21:12
dodatnia tem. nawet 20 w plus

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

„Grabarów” bezpieczny

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Karkonoskie witraże

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%