MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Śnieżny szał w czeskich Karkonoszach

Wiadomości: KARKONOSZE
Sobota, 3 stycznia 2009, 14:53
Aktualizacja: 14:53
Autor: rylit
Fot. rylit
Co jest utrapieniem dla kierowców i drogowców, cieszy narciarzy i miłośników aktywnego wypoczynku w górach. Śniegu jest mnóstwo, dopadało jeszcze minionej doby, a amatorzy białego szaleństwa wykorzystują ostatnie godziny świątecznego weekendu, aby zabrać do domu jak najwięcej zimowych wspomnień. Lepsze są z Czech niż z Polski.

Wczoraj już w godzinach przedpołudniowych wjeżdżającym trasą do Jakuszyc w Szklarskiej Porębie drogę spowolniły korki. Jednak kto miał trochę cierpliwości i dotarł na Polanę Jakuszycką i udało mu się znaleźć miejsce do zaparkowania mógł korzystać z białego puchu, którego przybywało z godziny na godzinę.

Nisko przewalające się chmury opady śniegu nie przeszkadzały prawdziwym amatorom biegania i spacerów na korzystaniu z uroków zimy. Szkoda tylko, że na polanie nie ma jeszcze odpowiedniej infrastruktury i zaplecza do obsługi pozasportowej coraz większej ilości przybywających tam narciarzy. Dlatego wielu turystów woli przejechać kilka kilometrów dalej i dać zarobić Czechom.

W Harrachovie każdy wolny skrawek terenu jest wykorzystany do celów turystycznych. Poza kompleksem skoczni znanych z wielu zawodów klasy światowej i europejskiej, niemal co krok jest stok narciarski, wyciąg orczykowy, trasa biegowa, szkółka narciarska.

W Republice Czeskiej praktycznie każdy niezależnie od zaawansowania swoich umiejętności może uprawiać sporty zimowe. Do tego masa różnego rodzaju restauracji, jadłodajni, sklepów z pamiątkami sprawia, że za nieduże pieniądze można się posilić i ogrzać.

Harrachov w zimowy dzień staje się turystyczną wieżą Babel. Można tam spotkać turystów z Niemiec, Słowacji, Rosji, Holandii ale przede wszystkim z Polski, którzy za lepszymi warunkami do uprawiania sportów zimowych, wędrują do naszych południowych sąsiadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Doczekają się ronda

Wraca pomysł łączenia muzeów

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Liczyrzepa 3-01-2009 15:12
Chciałbym uświadomić, że czeskie Karkonosze to nie tylko Jakuszyce (sic!) i Harrachov.
~dżony 3-01-2009 21:01
Tylko czemu w Harrachovie w niedziele jest nieczynna informacja turystyczna? To niestety nagminna praktyka w Czechach.
~do dżony 3-01-2009 23:58
Bo w niedzielę zjeżdżają się tam ci, którym nawet informacja nie jest w stanie nic pomóc...
~ 4-01-2009 9:52
nienawidze zimy ! płakać mi się chce jak widze śnieg
~kobra 4-01-2009 10:49
Kto wie jak kształtują się ceny wyciągów narciarskich w Harrachovie. Planujemy ze znajomymi wyjazd na narty i fajnie byłoby wiedzieć. Z góry dzięki za info.
~ Bankier 4-01-2009 11:57
Polacy jako spolecznośc zawsze przegrywali z sąsiadami pod wzgledem organizacji , czystości , porzadku . na narty jeżdzi sie do Czech , w Austrii i Dolomity- bo tam jest wzorowa organizacja obstugi bezkolejkowych wyciągow, wielu wygodnych bezplatnych parkingow (Austria , Wlochy) bezstresowych dojazdów.Jest cudowna sieć niedrogiej gastronomii itd. i nie ma plagi zlodzieji !!. A przykladem przeciwnym są Karpacz z ogromną indolencja organizacyjną, ogromnie oplatami za jakieś parkingi po 25 zl od samochodu ! ! stresy na każdym kroku - Szklarska jest podobna - istne dziadostwo ! czyli wszędzie zdźierstwo ,kolejki , balagan i stresy .Wniosek z tego , że Polak Potrafi !- jak ma coś zorganizować czyli wszystko sknocić .
~pawels 4-01-2009 12:00
google twoim przyjacielem kolego... www.holidayinfo.cz na tej stronie aktualne warunki z calych czech.
HankaOdRumcajsa 4-01-2009 12:26
...ja tam śnieżek lubie... a i mrozik też jest spoko! W końcu wymrozi nadmiar robali...
~pawels 4-01-2009 12:36
google twoim przyjacielem kolego... www.holidayinfo.cz na tej stronie aktualne warunki z calych czech.
~do Kobra 4-01-2009 13:27
cennik jest na stronie: http://www.skiareal.com/cenik.php?lang=1&ro=2 (590 za dzień)
~kocham zimę :- 4-01-2009 13:28
współczuję
~lovesnow 4-01-2009 14:57
nienawidziłem zimy dopuki nie zacząłem jeźdzc na nartach i desce, teraz zima jest dla mnie tak samo wspaniała jak lato, pozdrawiam i trochę więcej chęci i optymizmu bo szkoda czekac na lato i marnowac połowę swojego życia jak można tak samo kożystac z zimy
~Kubuś 4-01-2009 15:12
Zima ze śniegiem i mrozem..., coś pięknego. A polskie "gościnne" ośrodki, jak Karpacz i Szklarska, omijam z daleka kierując się do Harrachowa lub ciekawszych Roketnic. Świeradów planuję przetestować bo się postarali z inwestycją. Zobaczymy tylko, czy z obsługą też będą się starali...
~Tomwoj 4-01-2009 19:32
KARPACZ iSZKLARSKA PORĘPA TO JEDNE DZIADOSTWO jEDEN WyCIĄG KRZESEŁKOWy wybudowany od czasów komuny i dwa wyciągi narciarskie na krzyż z kamieniami na trasach zjazdowych. I ZERO porządnego parkingu. Nie wiem czemu urzędasy reklamują to co za komuny było dobrą reklamą a teraz jest przeżytkiem.. NORMALNIE RZENADA POLAK TO POTRAFI Z NICZEGO OKRAŚĆ POLAKA
~Olusia 5-01-2009 19:02
Byłam w Rokytnicy(Czechy) jak jechałam, już w czechach wpadłam w poślizg strasznie sie wystraszyłam bo tam byłam wysoko było ślisko i była bylejaka barierka a na dole była rzeka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiany na Ogińskiego

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Spotkanie z A. Banieckim

Nietypowy finał Ligi Rocka

Wizyta profesora

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%