MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Śnieżka pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 14 czerwca 2018, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 16 czerwca 2018, 7:47
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Pacjenci Centrum Medycznego Karpacz S.A., którym stan zdrowia nie pozwala na zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy mogą już z bliska zobaczyć jego miniaturę. Makieta Śnieżki stanęła przed budynkiem placówki.

Uroczyste otwarcie makiety najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki wraz ze znajdującym się tam Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym i Kaplicą św. Wawrzyńca odbyło się 12 czerwca.

Twórcą makiety Śnieżki jest Tadeusz Baczuń, wieloletni pracownik Centrum Medycznego Karpacz SA – wychowawca, opiekun pedagogiczny dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Wśród gości imprezy nie zabrakło burmistrza Karpacza Radosława Jęcka, przewodniczącej Rady Miejskiej Ewy Walczak, radnych, proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Zenona Stonia oraz pacjentów i pracowników Centrum Medycznego Karpacz, uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Centrum Medycznym Karpacz SA wraz z opiekunami i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu - Szkoły 707.

Po części oficjalnej, podczas której między innymi dokonano symbolicznego, poprzez przecięcie wstęgi, odsłonięcia makiety zaproszono wszystkich uczestników do udziału w biegu - Sztafecie na 1602 m. Dla uczestników pikniku przygotowano też poczęstunek, gry i zabawy, konkurs wiedzy o Śnieżce wraz z nagrodami, a na najmłodszych czekała wata cukrowa, bańki mydlane i malowanie twarzy.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów: literackiego i plastycznego, organizowanych przez Niepubliczną Szkołę Podstawową - Szkołę 707 w Karpaczu dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych powiatu jeleniogórskiego. Tematyka konkursów była związana z ustanowieniem św. Wawrzyńca patronem Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Parking na... przejściu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (6) Dodaj komentarz

adam57sochrau 14-06-2018 10:19
Klecha musi być!
~ML 14-06-2018 13:17
Jako mieszkanka Karpacza oraz w pewnym sensie współorganizator imprezy jestem oburzona i zniesmaczona treścią komentarza. Postać księdza jest związana z naszym miastem z placówką dlatego mieliśmy prawdziwy zaszczyt i przyjemność gościć jego na naszej uroczystości. Na makiecie znajdowała się również kaplica św Wawrzyńca a cała uroczystość wpisała się w obchody ustanowienia św Wawrzyńca patronem miasta Karpacza. Ksiądz proboszcz jest również honorowym obywatelem miasta Karpacza a prywatnie, niezwykle ciepłym człowiekiem, z ogromnym dystansem do otaczającego nas świata i niezwykłym poczuciem humoru.
~pos 15-06-2018 22:54
do: ~ML (13:17)
św. Wawrzyniec patronem Karpacza - prawo patronatu nadaje ... papież, a nie urzędnicy. Czyje jest to nadanie?
~Bambo 14-06-2018 14:54
Fajny pomysł z tą makietą....
~trt 14-06-2018 16:31
taka miniatura,ale chojnika,stoi przy Karkonoskiej niedaleko budynku nr 50,potrzebuje też lekkiej renowacji i uporządkowania terenu wokół
~KarolCia 15-06-2018 11:21
Mini Śnieżka stoi też w osadzie Śnieżka w Łomnicy😄

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Wiadukty prawie gotowe

Wypadek w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
815
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%