Czytających: 11466

Jelenia Góra: Śniadek bliski zwycięstwa

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:26
Aktualizacja: 19:44
Młodzicy UKS–u Śniadek Jelenia Góra nie zdołali odnieść pierwszego zwycięstwa po walce na parkiecie. W spotkaniu 5. kolejki Ligi Dolnośląskiej podopieczni Jarosława Zawiślańskiego musieli uznać wyższość Moto Jelcza Oława, czyli zespołu, który "podarował" naszym trzy punkty (nie przystąpili do meczu u siebie) w pierwszej rundzie rozgrywek.

Mecz rozgrywany w hali przy ul. Złotniczej (do tej pory jeleniogórzanie rozgrywali swoje mecze w hali ZST Mechanik), od początku był wyrównany. Przez długi czas gospodarze odskakiwali na dwie bramki, by po chwili remisować z rywalami. Gdy od stanu 9:8 Śniadek zdobył 3 bramki z rzędu, wydawało się, że mecz ułoży się po myśli miejscowych, ale wicelider tabeli grupy B wykorzystał w końcówce pierwszej połowy błędy UKS-u wychodząc na prowadzenie (12:13), jednak do przerwy był remis 13:13.

Po zmianie stron to goście odskoczyli na kilka bramek, a miejscowi starali się poderwać do walki i odwrócić losy spotkania. W 35. minucie było już 16:20, ale dwie minut później Śniadek doszedł na 19:21. W 45. minucie na tablicy wyników było 24:26, więc wszystko było jeszcze możliwe, ale kolejne dwa trafienia były dziełem oławian. Mimo ambitnej walki do samego końca - w ostatniej minucie meczu było już tylko 27:28, ostatni cios należał do gości i mecz zakończył się wynikiem 27:29. W następnej kolejce Śniadek pauzuje, a kolejne spotkanie rozegra w styczniu w Oleśnicy. Na własnym boisku ekipa spod Karkonoszy zagra dopiero 20 stycznia.

UKS Śniadek Jelenia Góra - Moto Jelcz Oława 27:29 (13:13)
UKS: Stępień - Paprotny 12, Kołodziej 5, Krzeczkowski 5, Kałużny 3, Piotrowski 1, Woldanowski 1, Cywka, Bury.
MTO: Burzawa - Laferi 9, Białowąs 8, Kudela 4, Janiuk 4, Świerzko 2, Turłowicz 1, Kuźnicki 1.