MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Smutny wernisaż podwodnej wystawy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 czerwca 2008, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: rylit
Fot. Kazimierz Piotrowski
„Życie pod wodą – Bałtyk 2008” – to tytuł najnowszej ekspozycji otwartej w środę w Muzeum Przyrodniczym. Wydarzenie było przy okazji pożegnaniem dyrektora placówki Andrzeja Paczosa, który – z powodów rodzinnych – wyjeżdża z Jeleniej Góry.

Wielkoformatowe, barwne fotografie wykonane pod wodą w różnych warunkach środowiskowych i oświetleniowych robią wrażenie. Tym bardziej, że przedstawiają sceny dostępne tylko elicie – podwodny świat. – Dominującą tematyką jest podwodna przyroda z jej bogactwem kształtów i barw – czytamy w zapowiedzi.

Na ekspozycję składają się najlepsze prace nadesłanych na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w Fotografii Podwodnej zorganizowane przez Niemiecki Związek Płetwonurków. Są one prezentowane przez Muzeum Przyrodnicze w Görlitz oraz agendę VDS do spraw mediów „Visuelle Medien”. Można je oglądać w różnych muzeach w Niemczech oraz za ich granicami. W tym przypadku w Jeleniej Górze.

Ale środowy wernisaż miał także inny wymiar. Po raz ostatni otworzył go Andrzej Paczos, dyrektor Muzeum Przyrodniczego. Szefem placówki będzie tylko do końca czerwca. Z powodów rodzinnych opuszcza Jelenią Górę. – To wielka strata dla stolicy Karkonoszy, bo Andrzej Paczos jest wspaniałym animatorem wydarzeń, znawcą regionu i lubianym szefem MP.

Dyrektora żegnali jego koledzy po fachu z innych placówek kultury oraz stałe grono bywalców w Muzeum Przyrodniczym. Andrzej Paczos podkreślał, że nie zrywa kontaktów z Jelenią Górą, swoim rodzinnym miastem. Choć będzie mieszkał 75 km stąd, to dalej będzie żył życiem naszego miasta i w miarę możliwości w nim uczestniczył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

To było bezpieczne?

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 19-06-2008 9:01
Kolejny nietuzinkowy, zaangażowany, prawy fachowiec opuszcza Jelenią Górę. Szkoda wielka, a zarazem następny powód do refleksji ze strony władców Jeleniej Góry.
~jacekwyd 19-06-2008 21:01
Artykuł na temat wystawy a na zdjęciach sami ludzie. To co,to oni żyją w bałtyku????
piipi 19-06-2008 23:53
...do - [~jacekwyd..]...moze oni to nie,ale zobacz zdj.nr 11.~Kazimierz Piotrowski to ma oko,..bo Pania Syrenke swoim aparatem "upolowal".(--szkoda,ze od tylu--).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Wkrótce święto kolorów

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

To jest antywitacz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
788
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%