Smutek w Kowarach, Czarni II Rokitki zagrają ze "Stalówką"

Wiadomości: Puchar Polski
Środa, 26 czerwca 2013, 22:14
Aktualizacja: Czwartek, 27 czerwca 2013, 11:49
W finałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu DZPN, rezerwy Czarnych Rokitki pokonały po niezwykle emocjonującej końcówce kowarską Olimpię 3:2. Dzięki wygranej zespół z legnickiej klasy A awansował do rundy przedwstępnej na szczeblu centralnym, gdzie spotka się z II–ligową Stalą Stalowa Wola.

Po przegranej batalii o awans do III-ligi, podopieczni Marka Siatraka mieli na pocieszenie zdobyć awans do fazy centralnej Pucharu Polski. Rywalem kowarzan był zespół legnickiej klasy A - Czarni II Rokitki, ale skład gospodarzy oparty był na piłkarzach pierwszej drużyny, która występuje w okręgówce. Mimo to, Olimpia była zdecydowanym faworytem, jednak do przerwy żadna z ekip nie potrafiła zdobyć gola. Po zmianie stron wynik otworzył Gołębiewski radując miejscowych kibiców. W 66. minucie wyrównał Smoczyk, ale chwilę później za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Milczarek. Gdy wydawało się, że w regulaminowym czasie nie wyłoni się rywal dla Stali Stalowa Wola, do sieci trafił najlepszy napastnik biało-zielonych, Szujewski! Jeszcze w 89. minucie wynik był korzystny dla gości, ale piękno sportu, a w szczególności piłki nożnej polega na tym, że gra się do końca. Na 2:2 strzelił Serkies, a zwycięskiego gola w doliczonym czasie zdobył Malik.

Czarni II Rokitki – Olimpia Kowary 3:2 (0:0)