JELENIA GÓRA: Śmigali saniami rogatymi po Petrovce

Niedziela, 12 lutego 2012, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2012, 8:15
Autor: Agrafka
Trzy minuty i trzydzieści pięć sekund zajęło zwycięzcom II Zjazdu Saniami Rogatymi pokonanie trasy w Jagniątkowie. W minioną sobotę w zawodach wzięło udział ponad 30 dwuosobowych drużyn. Nie zabrakło ogniska, ciepłego poczęstunku, kuligu powożonego końmi i rzucania ciupagą.

Zjazd Saniami Rogatymi już po raz drugi zorganizowało Koło Osiedlowe Watra Jagniątkowska przy wejściu do Karkonoskiego Parku Narodowego. Zjazdy saniami były tu jedną z głównych atrakcji turystycznych na początku ubiegłego wieku.

- Chcielibyśmy, żeby zjazd już na stałe wszedł do kalendarza imprez. Petrovka jest poniemiecka trasą i była tworzona właśnie z myślą o jeździe saniami. Niegdyś miała pięć kilometrów, jednak zawodnicy zjeżdżali na około kilometrowym odcinku. Jesteśmy miło zaskoczeni tak dużą frekwencją – powiedział Wiesław Drozdowski, współorganizator.

Pierwsze miejsce zdobyli Patrycja i Janusz Prolog z czasem 3minuty i 35 sekund, drugą lokatę wywalczyli Natalia i Piotr Wysoccy z czasem 4 min. i 25 s. Na trzeciej pozycji uplasowali się studenci Bartek i Marcin z czasem zjazdu 4 min. 32 s. - Na saniach rogatych śmiga się świetnie. Emocje są ogromne. Polecam każdemu tę trasę - zachęcał Tadeusz Poręba, ze Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.