MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Śmietnisko wokół… śmietników

Wiadomości: Region
Niedziela, 8 października 2017, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 października 2017, 7:30
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Opony, wersalki, części samochodowe czy odpady po remontach domowych – takie śmieci pojawiają się wokół pojemników do segregacji odpadów. To sterty, które zalegają aż do uprzątnięcia przez odpowiednią firmę na koszt gminy. Takie odpady pojawiają się również wokół pojemników PCK, które są przeznaczone na odzież.

Chociaż dostępne są specjalne kontenery do segregacji odpadów, wokół nich pojawiają się wysypiska śmieci, które nie są ani odpadami komunalnymi, ani typowo segregacyjnymi. Często ludziom nie chce się nawet wrzucić szkła czy plastików do środka i pozostawiają je w workach lub rzucają na ziemię.

Z takim problemem borykają się między innymi mieszkańcy Łomnicy, gdzie przy wjeździe do miejscowości, w okolicy szkoły podstawowej, notorycznie wyrzucane są góry śmieci. Wcześniej znajdowały się tam kontenery do segregacji odpadów. Z powodu zaśmiecania wokół nich terenu przeniesiono je w inne miejsce. To problemu nie rozwiązało i śmieci wysypywane są tam nadal. Znajduje się tam również kontener PCK, który służy do zbiórki używanej odzieży.

Ostatnio wokół kontenera pojawiła się hałda ubrań w pudełkach kartonowych i w workach na śmieci. Wszystko zostało wysypane na ziemię. Ubrania zamokły, kartony się porozklejały. Ale pomimo braku śmietników powyrzucano tam także różnego rodzaju plastiki i inne odpady. Pojemnik PCK również zostanie przeniesiony.

– Tam przyjeżdżają samochody w nocy i wyładowują śmieci. Liczyliśmy na to, że jak pojemniki zostaną przeniesione to takich sytuacji nie będzie. Niestety tak się nie stało – wyjaśniają urzędnicy z Gminy Mysłakowice. Na terenie gminy praktycznie przy każdym punkcie do segregacji jest ten sam problem. Podobnie jest w innych gminach.

– Pojawiają się odpady z działalności rozbiórkowej samochodów. Czego nie uda się sprzedać jest wyrzucane. Ludzie przynoszą kołdry, pierzyny. Ostatnio w Karpnikach wyrzucono 34 opony – dodają urzędnicy. Oczywiście takie sytuacje są zgłaszane na policję, robione są zdjęcia. Być może sytuacja, która obecnie jest tragiczna, poprawi się w przyszłym roku, ponieważ mają zmienić się zasady segregacji odpadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ciekawe 8-10-2017 8:44
niestety, trzeba definitywnie zakończyć "walkę z wiatrakami", wydaje się jednak, że tylko dotkliwe kary mogą w tym pomóc, tak się dzieje w całej Polsce, za wyrzucenie niedopałka w miejscu publicznym np. w Anglii, czy Włoszech, brudas płaci 500 euro kary, podobnie jak piesek coś zostawi po sobie, a u nas to norma i nikt nie egzekwuje żadnych kar, podobnie jest w sprawie wypalania trawy...można mnożyć przykłady, straż miejska tylko blokady na koła zakłada, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności, poczucia estetyki..Policja? ..też pomyłka...
~Euro 8-10-2017 8:46
Wszędzie znajdzie się menda która żałuję na wynajęcie kontenera do remontu i taki f...r podrzuca śmieci gdzie popadnie bo sam jest śmieciem i kiedyś też ktoś go podrzucił
~do wyżej 8-10-2017 8:54
a gdyby tak zainteresować się tą mendą, która robi remont i nie ma zamówionego kontenera? to co? pytam? on te odpady zżera na bieżąco? przypilnować gnoja i po sprawie!
~Inez 2222 8-10-2017 9:19
Dlaczego ludzie zostawiają worki z plastikami obok pojemników, łatwo zauważyć że otwór w pojemnikach jest zbyt mały aby ten worek wrzucić, nikt przecież nie będzie stał i wrzucał pojedynczo np opakowań po jogurcie lub śmietanie. Jeśli chodzi o podrzucanie części samochodowych to połowa mieszkańców Łomnicy wie na pewno kto to robi. Moim zdaniem plastiki powinno odbierać się od mieszkańców bezpośrednio tak jak robi się to z bio i odpadami mieszanym, zwłaszcza że plastików każde gospodarstwo gromadzi najwięcej.
~2+2=4 8-10-2017 10:21
W Cieplicach Simeko zlikwidowalo gniazda, zaraz będzie totalny syf. Są mieszkańcy z tytułami urzędnicy co nawet nie mają kubłów na odpadki.
~rumcajs54 8-10-2017 10:30
Podobnie jest z niektórymi pojemnikami na papier (niebieskie). Te z klapami są ok ale te tzw. "dzwony" to jakieś nieporozumienie. Można do nich wrzucić co najwyżej pudełko po papierosach lub gazetę. Kartony odpadają. Uważam również, że poręczniejsze są tzw. "bobry" z pokrywą obrotową (nasuwaną) niż te podnoszone, bo czasami musimy otworzyć jedną ręką i wtedy nie jest łatwo. Dużo do życzenia pozostawiają też miejsca ustawienia pojemników (przy murach, pod krzakami, na pochyłościach, na błotnistym gruncie). Czas najwyższy uregulować to systemowo w całej Jeleniej Górze.
~ 8-10-2017 11:32
To jest pikuś.Przejdźcie się do pierwszego lepszego okolicznego lasu i zobaczcie co się wyprawia po tzw. grzybiarzach.janusze i grazyny nie mogą wytrzymać bez piwska czy wódy a butelki lądują w ściółce.Polska to dziki kraj,pełen kartoflaków
~kokospoko 8-10-2017 11:38
Bo dziad urodził się w śmietniku i tam gdzie papu tam kaku. Tylko monitoring i jak wyżej piszą dotkliwe kary finansowe, odsetki i komornik są w stanie przemówić do cwaniaków. Z perswazją i edukacją dajcie sobie spokój.
~sajmon 8-10-2017 15:00
Hmmm... ten PCK to też śmietnik ?
~do wyżej 8-10-2017 15:02
czyli jest jeden wniosek i jak się okazuje jedyny: ludzie to bydło pierwszej klasy ina każdym kroku muszą to sobie udowadniać, że jest tak a nie inaczej...co do" nikt przecież nie będzie stał i wrzucał pojedynczo np opakowań po jogurcie lub śmietanie", to też wyraźna" spychoterapia", na zasadzie jestem fleja, więc i tak zapakuję wszystko w reklamówkę, bo o umyciu takiego pojemnika po śmietanie to nawet by mi do głowy nie przyszło, że tak trzeba i tak można zrobić? tak mi to pasuje, na wyczyszczone buty lakierki, super perfumy i brudne z..rane majtki, bo przecież nie widać,prawda? ,a najlepiej to jakby przychodzili i zabierali te wszystkie odpady i płacili jeszcze za doniesienie do drzwi! tfu!
~IIIsort 8-10-2017 15:24
Co tam obowiązki,porządki ,uczciwość ważne to Różańce bez granic czy do granic absurdu.Dziki kraj ciemnych ludzi .Kurskii tylko raz powiedział prawdę.
~Inez 2222 8-10-2017 15:51
Do wyżej - skąd u ciebie tyle jadu? Mieszkałam 20 lat Niemczech i wiem jakie plastiki się oddaje, czyste.po co te twoje zgryźliwe słowa, żona cie w..rwia, sąsiad itp? Jak jesteś taki inteligentny to powinieneś wiedzieć że firmy utylizujace odpady plastikowe przerabiją go na granulatu sprzedają, więc co to znaczy .... zarabiają
~-0 d 8-10-2017 16:08
Do wyżej to po co tu wrociles ,,co chcesz teraz tu kogos pouczać ,,
~Inez 2222 8-10-2017 16:51
I znowu ten jad, czego drodzy czytelnicy nie pojmujecie, tu nie chodzi o to żeby zwyzywać kogoś i kłócić się, tu chodzi o to aby rozmawiać o tym jak rozwiązać problem dotyczący segregacji odpadów, aby nie walały się po ulicach.
~wu 8-10-2017 17:41
A czego się spodziewaliście po genach przesiedleńców ze wschodu?
Janina Jaskuła 8-10-2017 20:06
Jeżeli tak jest, to widocznie jest jakiś powód.
Krystyna Śliwka 8-10-2017 20:19
Niestety to częsty obrazek... :(
~ 8-10-2017 21:07
Czy Polak musi być za twarz trzymany? Chyba tak, bo bezmyślnie zaśmieci wszystko - i sobie i temu zza ściany. A co, wolno mu.
~Boss 8-10-2017 21:42
Tak wygląda ustawa śmieciowa pod nadzorem kacyków partyjnych kto powymyślał boksy zamykane na klucz płacę za wywóz śmieci co kogo obchodzi czy wrzucę je do kubła na Zabobrzu czy w Cieplicach banda darmozjadów zrobiła z ludzi d...li stały kubły ludzie podjeżdżali wrzucali i po kłopocie ważne że nie było syfu i nie lądowało po lasach tyle śmieci co dzisiaj ale w tym p..ranym kraju nie może być prosto i skutecznie bo ludzi trzeba czymś zająć wtedy można kraść , kupować kubły chowane pod ziemię za 500 tysięcy dawać zajęcie kolesiom kombinować bo posprzedawało się wszystkie grunty parcele w mieście i nie ma gdzie śmietników stawiać ludzie muszą po 200 metrów z workami chodzić ale co tam jest GIT interes się kręci mamy władzę nikt nas nie ruszy
~ 8-10-2017 22:26
III sort, bierz leki, bo znowu ci się nawet zwykłe, komunalne śmieci z KK kojarzą! O śmieciach w twoim łbie nie wspomnę ...
~ 9-10-2017 6:41
Zapraszamy Pana Redaktora na UL Bankowa, tutaj mamy nowiutki bardzo nowoczesny i najdrozszy smietnik na swiecie i w dodatku prawie caly czas zepsuty.Mieszkancy stawiaja worki ze smieciami obok tych pieknych smietnikow a turysci robia zdiecia i pekaja ze smiechu
~ 9-10-2017 6:43
PO-PSL-SLD oni tak maja,ze czego nie dotkna to spier---a. Taki klimat.
~ 9-10-2017 9:00
kubły na klucz pozamykane, bo buractwo z kieleckiego nigdy niczego swojego nie miało. Teraz ma, klucz od śmieci i kubła.Geny kieleckie są właśnie takie. Klucz jest, kubeł jest a śmieci poza nim.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oszczędności i inwestycje

Działka nad zabytek?

Interwencja w Jeżowie  

Promesy dla OSP

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%