MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śmierdzi nad Młynówką - 18.08.2005

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 22:01
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Wysypisko śmieci w centrum turystycznego miasta.

Zarośnięty, brudny, śmierdzący – taki widok przedstawia kanał Młynówka, który przepływa koło ulicy Podwale. Aby go oczyścić, miasto potrzebuje około 14 mln zł. Najwyższa pora, aby urzędnicy postarali się o te pieniądze.

Przechodzę tędy prawie codziennie, bo robię zakupy w pobliskim hipermarkecie. Smród nad Młynówką jest okropny! Szczególnie dokucza, gdy robi się trochę cieplej. Czasami muszę zatykać nos chusteczką, bo nie można wytrzymać - oburza się Krystyna Jakubowska, mieszkanka Jeleniej Góry.
Przechodnie dziwią się, że miasto nie dba o kanał, który znajduje się przy jednej z głównych ulic i w pobliżu dworca PKS. - Takie coś tylko oszpeca miasto. Już dawno powini się tym zająć - dodaje pani Jakubowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

KOD znowu pod sądem

Dworzec do remontu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 19-08-2005 22:33
Po wybudowaniu małej elektrowni przy moście na Zabobrzu w pierwszej wersji zupełnie odciento kanał Młynówka od wody. Okazało się że do tegoż zrzucane są ścieki z pobliskich domostw i w związku z powyższym przy elektrowni wmurowano rurę która to zasila kanał w wodę. Przekrój jest jednak za mały, więc spłukiwanie jest niedostateczne. Prze uruchomieniem prywatnej elektrowni prąd wody w kanale był na tyle wartki że nic nie miało prawa się tam zatrzymać i śmierdzieć.
~macaron 20-08-2005 18:48
Czyli winnym całego smrodu jest elektrownia... bzdura!!! Ludzie sami wywalają tam wszystko co nie potrzebne w domu, a potem płaczą, że im śmierdzi... i winią za to elektrownie - typowo polskie podejście!
~marek 21-08-2005 12:20
Czy nie mozna poprostu zasypać Mlynówki? Ułozyc w jej korycie kanal burzowy do odprowadzenia wody opadowej z pobliskich ulic. Utrzymywanie Mlynówki obecnie nie ma zadnego sensu. Kiedyś woda napedzala koło starego młyna. Teraz Młynówka jest juz niepotrzebna. Ale do tego potrzebna jest konkretna decyzja. Władze bedą bały się jej podjąć. Jak zwykle zresztą!!
~~ zorientowany 23-08-2005 8:16
No tak, ale chyba nie o to chodzi, żeby wszystek syf spływał przez kanał, tylko o to, by tam nie wpływał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odbudują zbiorniki

Rozdano kwiaty za elektroodpady  

Ulica Tabaki nieco dłużej

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%