MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śmierdzący „problem” już pod kontrolą?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lipca 2012, 14:26
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2012, 6:44
Autor: Agrafka,red
Fot. Agrafkal
Po interwencji Jelonki, wreszcie opróżnią szambo koło budynku przy ul. Zjednoczenia Narodowego 62 w Jeleniej Górze. Okazuje się, że nie tylko tutaj był taki problem. Z prośbą o pomoc zgłosili się także mieszkańcy ul. Cieplickiej 209...

Sprawę opróżnienia szamba przy ul. Zjednoczenia Narodowego 62 poruszaliśmy w sobotę (14 lipca) na łamach naszego portalu. Dzisiaj dotarliśmy do zarządcy budynku, którym jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

- Otrzymaliśmy w piątek informację od Simeko, z którym mamy podpisaną umowę na wywózkę ścieków z szamb, że jest problem na ul. Zjednoczenia Narodowego 62. Uzgodniliśmy, że poniesiemy koszt wypożyczenia dłuższego węża (którego Simeko nie ma - przyp.red) i dziś zawartość tego szamba powinna zostać wywieziona – poinformowała nas Lucyna Januszewska, zastępca dyrektora do spraw ekonomicznych ZGKiM. - Wyjaśnię, dlaczego tak późno otrzymaliśmy zgłoszenie od Simeko o problemach z wywozem ścieków, a także, dlaczego nie dotarła do mnie informacja z biura obsługi klienta ZGKiM, gdy mieszkańcy Zjednoczenia Narodowego 62 to zgłaszali – dodała.

Był też taki problem gdzie indziej. - Od ponad tygodnia nie mogę doprosić się w Zarządzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej o opróżnienie szamba. Dzwonię tam i dzwonię, ale nikt nie kwapi się, żeby zająć się sprawą – zatelefonował do nas mieszkaniec Cieplickiej 209. Mężczyzna podkreślał, że płaci za tę usługę i nie rozumie, dlaczego nie jest ona wykonywana na czas. Ale jest jeszcze inny problem. - Żeby udrożnić przepustowość studzienek, przed trzema miesiącami wykopali dół na rogu Chopina i Cieplickiej. Tak pozostało do dzisiaj. I cały czas słyszę tę samą śpiewkę, że nie ma na to pieniędzy – podkreślał ciepliczanin.

- Także w tej sprawie interweniowałam w Simeko - mówiła nam Lucyna Januszewska. - Co do wykopu, to mam zapewnienie, że prace skończą się najpóźniej do połowy sierpnia - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Podatkowa „nowość”  

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~cd 16-07-2012 15:12
I po co tam teraz tylu dyrektorów jak i tak bez pani Januszewskiej nikt nie podejmie decyzji. To może jeszcze zaległe rozliczenia ciepła z ul. Szymanowskiego dotrą do lokatorów po interwencji P. Januszewskiej w odpowiednim dziale?
~Aldi 16-07-2012 16:02
I jak zwykle-wszyscy na stołkach ale zero odpowiedzialności.Dyrektorzy,ich zastępcy,kierownicy i inne lesery a ty człowieku płać i płacz.Prawo w kraju bezprawia.Każdy rządzi jak mu wygodnie i byle jak najdłużej przy korycie.Pytanie- jak długo jeszcze jesteśmy w stanie to wytrzymać?A może dla przykładu dobrać się do tyłków co niektórym tak ciężko zapracowanym za wcale niemałe sumki każdego miesiąca.
~ 16-07-2012 17:49
Ale slamsy.
~gg 16-07-2012 18:19
Bo simeko nie ma czym i kim tego robic zeby podpisac umowe na odbiólr scieków nie majac wezy a gdzie pojazdem trzosiowym chcą oni tam wjeccha a moze chelikopter by sie przydał
~cieplik to j 16-07-2012 20:08
"śmierdzące" mpgk może by pod kontrolę co?
~dc 16-07-2012 20:27
Wyjaśnienia pani Januszewskiej jak zwykle pokrętne. A może przyczyn tego (i nie tylko) stanu rzeczy należy szukać w organizacji pracy ZGKiM-u za którą Pani także odpowiada.
~uzi 17-07-2012 9:22
Bawią mnie ludzie, którzy nie czytają ze zrozumieniem. Jaki związek ma mpgk z simeko? Jak komuś źle było ze starym mpgk, to ma jeszcze gorzej z simeko. Cenzura niestety usuwa niepoprawne komentarze, ale nie zmieni to faktu, że szanowne simeko nie ma czy i nie ma kim wywozić szamba.
~tortr 17-07-2012 10:01
Jak zwykle " się NALEŻY!". Najlepiej zwalić winę na wszystkich innych tylko nie na siebie
~tato 17-07-2012 12:15
przeniesli sie na podgorna i dostali amnezji. wszystko co do tej pory sie dzialo uwazaja za niebyle,bo twierdza ,ze w czasie przeprowadzki zapodzialy sie dokumenty i inne papiery,ale ja mam kopie lub oryginaly potwierdzone stemplami i podpisami pracownikow zgl-u. i tak kołują ludzi.szkoda gadac o tym calym balaganie zwanym zgl czy zgkim.
~malinka 17-07-2012 18:44
Do tych którzy nie maja pojęcia jakl funkcjonuje praca Pani dyrektor Januszewskiej. Otórz Simeko o problemie wypompowania szamba dot, budynku Zjedn, Narodowego 62 poinformował pisemnie ZGKiM już w czerwcu br. gdzyż na wczesniejsze monity telefoniczne nikt nie reagował. Pismo ugrzęzło gdzieś w pionie technicznym, może u Pani Kierownik tegoż pionu?? Simeko nie ponosi odpowiedzialności za brak podejmowania właściwych decyzji przez nieudolną dyrektorkę ZGKiM. Nie jeden raz nawaliła a potem szuka winnych wszędzie tylko nie u siebie.
~wiedźma 17-07-2012 22:06
Ciekawe nad czym pracuje pani dyrektor ZGKiM wraz z innymi paniami na terenie zakładu do północy, zwłaszcza że jedna z nich ma bliżej nieokreśloną orientację seksualną.
opera-mini.nеt 18-07-2012 7:46
Nad Wild Dariusem pracują, bowiem trzeba rozwiązać ten śmierdzący problem...
~L2311 22-07-2012 18:29
Dopiero po interwencji "Jelonki" opróżnili szambo przy Cieplickiej 209, i w trzy dni potrafili przeprowadzić drożność studzienki , i zasypać nieszczęsny dół.Dziękuję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla obrońcy ojczyzny

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Piękne stąd widoki

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Ten etap remontu na Zamku Chojnik już zakończony

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%