MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Śmierć przyszła zimą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 4 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 21:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
   W Boże Narodzenie w Karpaczu zmarł starszy człowiek. Być może umknąłby śmierci, gdyby na czas mogła dojechać do niego karetka pogotowia ratunkowego. A ta nie dojechała, bo nieprzejezdna była droga prowadząca do domu przy ul. Myśliwskiej.

         Gdy okazało się, że sforsowanie nie odśnieżonej jezdni będzie raczej niemożliwe, na pomoc wezwano GOPR. Górskich ratowników odwołano jednak z akcji, zanim jeszcze dotarli pod wskazany adres. Do umierającego zdołał bowiem dotrzeć zespół innej karetki wezwanej równolegle na pomoc. Staruszka nie udało się już jednak uratować. Zmarł.

         - Już w wigilię dzwoniliśmy do zakładu gospodarki komunalnej z prośbą o odśnieżanie nieprzejezdnej drogi - opowiada Dariusz Delekta, wnuk zmarłego. - Na niewiele się to jednak zdało. Warunki były trudne, trwała odwilż, następnego dnia na drodze było jeszcze gorzej, ale w święta nie wysłano na tę drogę sprzętu drogowego.

         Zdaniem pana Dariusza, taka sytuacja jest skandaliczna. Wiadomo, że właśnie w tym okresie karkonoskie wczasowiska, przeżywają największe oblężenie gości. Z największą troską powinny być zatem traktowane sprawy bezpieczeństwa:

         - Nie chodzi już o tego jednego, konkretnego, starszego człowieka. Miał już swoje lata, był schorowany, może nie można było mu już pomoc, choć może udałoby się jeszcze przedłużyć jego życie. Problem w tym, że pomocy potrzebować mógł ktokolwiek inny, mógł się przecież zdarzyć jakiś wypadek i o czyimkolwiek życiu decydować mogły minuty. I co wtedy? Byłoby dokładnie to samo, bo ratownicy nie byli w stanie szybko dojechać na miejsce. Czy naprawdę trzeba było dramatu, by zaczęli odpowiednio wykonywać swoje obowiązki?

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Nie ma rady na wandali?

Są dopłaty do lasów

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Co z dużą ilością nakrętek?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%