MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Śmierć na Lubańskiej. Pieszy nie miał szans

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 marca 2011, 12:50
Aktualizacja: Wtorek, 8 marca 2011, 7:52
Autor: RED
Fot. Angela
Dziś około południa na ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze Cieplicach 47–letni mężczyzna szedł chodnikiem, twarzą do nadjeżdżającej ciężarówki i w pewnym momencie wybiegł na jezdnię wprost pod jej koła. Zginął na miejscu.

Jak mówił na miejscu zdarzenia sierż. Michał Kraiński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, o samym wypadku, jak na razie wiadomo niewiele. Wszystkie szczegóły zdarzenia ustali praca policjantów dochodzeniowo-śledczych.

– Wiemy, że doszło do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca ciężarówki jadący od strony Jeleniej Góry ul. Lubańską złożył oświadczenie, z którego wynika, że zobaczył pieszego idącego poboczem lewą stroną jezdni, który w pewnym momencie wbiegł mu prosto przed maskę, w wyniku czego doszło do tragedii – mówi Michał Kraiński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierowcą samochodu ciężarowego jest 35-letni mieszkaniec Świdnicy. Ulica Lubańska została wyłączona z ruchu co najmniej do około godz. 15.00. Z obydwu stron ulicy stoją patrole policji. Funkcjonariusze kierują pojazdy objazdami.

To nie pierwszy tragiczny wypadek na tej ulicy. Kilkanaście metrów od zdarzenia stoi bowiem jeden z krzyży informujący o innej śmiertelnej ofierze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pogoń za uciekinierem

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Rzeźby dla Kowar

Trwają porządki w Mysłakowicach

Za „kółkiem” bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Po akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Pożar wraków na Okopowej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
932
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%