MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Śmieci w lasach 11/12

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 października 2018, 6:42
Autor: Marek Tkacz
Fot. MT
Kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry do tablicy! Kim są, jak postrzegają miasto i co chcą w nim zmienić – o tym seria 12 odcinków, w którym zadajemy wszystkim pretendentom do najważniejszego fotela w mieście 12 jednakowych pytań. Jest więc okazja do porównań. Liczymy, że to pomoże podjąć decyzję, na kogo oddać głos już 21. października.

Jedenaste pytanie:
11) Okoliczne lasy, także miejskie, toną w śmieciach, a to zniechęca do wędrówek i spacerów. Jak chce pan spowodować, żeby było czysto?

Pytania które zadaliśmy kandydatom, jutro kolejne pytanie:
1) Imię, nazwisko, wiek, miejsce urodzenia, wykształcenie, stan cywilny.
2) Na koniec zeszłego roku miasto było zadłużone na ponad 170 mln zł, jak je oddłużyć?
3) Co można poprawić w Jeleniej Górze bez dużych nakładów finansowych?
4) Jak planować inwestycje, wiedząc że nie ma na wkład własny? Dalej się zadłużać?
5) Jak zatrzymać w mieście ludzi młodych?
6) Czy trzeba odchudzić zatrudnienie w magistracie?
7) Komunikacja miejska za darmo?
8) W Jeleniej Górze przybywa osób starszych. Co zrobić, żeby w naszym mieście żyło się seniorom lepiej, a także bezpieczniej w kontekście opieki medycznej?
9) Proszę rozwinąć hasło: Jelenia Góra rowerową stolicą Polski. Co to dla pana oznacza i co trzeba zrobić, żeby rzeczywiście tak było? Jak przyciągnąć pozostałych turystów?
10) Mamy w mieście dwa teatry, filharmonię i kilka domów kultury. Ale co zrobić, żeby miasto żyło kulturą masową nie tylko przy okazji np. Września Jeleniogórskiego?
11) Okoliczne lasy, także miejskie, toną w śmieciach, a to zniechęca do wędrówek i spacerów. Jak chce pan spowodować, żeby było czysto?
12) Dlaczego mieszkańcy mają na pana głosować?

Kandydaci:
GLUZA Paweł Leszek, wiek: 29 (KW WYBORCÓW JES JELENIOGÓRZANIE-EKSPERCI-SPOŁECZNICY)
ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan, wiek: 63 (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)
MRÓZ Krzysztof Stanisław, wiek: 41 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
NIEDŹWIECKI Grzegorz, wiek: 57 (KW DEMOKRACJA I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
PAPAJ Hubert Wojciech, wiek: 44 (KWW HUBERTA PAPAJA - ZADBAJMY O MIASTO)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
89%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dlaczego rewolucja zjada własne dzieci?  

Czytelniczka: drogo i brudno

Czy sztuczna inteligencja nas wyleczy?  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~paw 17-10-2018 9:53
z calej bandy to papaj wydaje sie byc najlepszym kandydatem, nie jest z po ani z pis wiec w radzie latwiej mu bedzie sie dogadac
~Bardzo ciekawe 17-10-2018 10:15
do: ~paw (9:53)
Hubert Papaj nie jest z PO??? To że założył komitet wyborczy na czas kampanii, nie oznacza, że nie należy do tej partii. Żeby nie być gołosłownym zostawiam tu link: *
~KonstantyKwadrat 17-10-2018 17:02
do: ~paw (9:53)
A ja myślę, że najlepsza wypowiedź, to po raz kolejny Krzyśka Mroza. Wygląda na to, że Mróz chyba najlepiej zdaje sobie sprawę z tego, że miasto ma służby od utrzymania porządku (wszelkiego), a straż miejska ma telefon i stronę w internecie, więc też nie za bardzo rozumiem, co konkretnie miał na myśli Pan Gluza. Nawet jak bym chciał innym przyznać punkty, to nie za bardzo wiem za co. Edukacja? Oczywiście, że edukacja powinna być. To się też nazywa wychowanie, jak chodzi o dzieci. Tylko, czy to dzieci są największym problemem, czy może raczej osoby, które wywożą worki ze śmieciami do lasu zamiast na wysypisko? Nikt mi nie powie, że ludzie na spacerze wyrzucili tonę worków foliowych i plastikowych butelek. I trudno, żeby mnie przekonało instalowanie monitoringu w lesie (to jest raczej marzenie podglądaczy), szczególnie jak mi się na spacerze zachce siku, albo to drugie. Jak tego słucham, to się zastanawiam, co jest z tymi ludźmi nie tak. Czy oni to robią celowo? Może te wybory są jakoś ustawione? Może ja się mylę, ale prezydent zarabia ponad dychę. Czy te wypowiedzi, patrząc od pierwszego odcinka, zasługują na coś więcej niż minimalne wynagrodzenie? Poza Mrozem naprawdę nie ma na kogo głosować. Być może całkiem rozsądne byłoby zlikwidowanie stanowiska prezydenta Jeleniej Góry na jedną kadencję. Miasto jest zadłużone. A jak to faktycznie dzieci tak śmiecą, to może zamiast obliczać, ile waży woreczek foliowy i skórka po bananie, żeby ją schować do plecaka, lepiej byłoby wystawić więcej koszy na śmieci, szczególnie przy uczęszczanych miejscach, i je systematycznie opróżniać.
~... 17-10-2018 10:08
Widzę że jesteś źle poinformowany. Papaj przecież był do niedawna członkiem PO i myślisz że już nie jest i z własnej kieszeni ma tyle kasy na kampanie. Jeżeli zależy Ci na kandydacie bezpartyjnym to on nim nie jest :)
~Beatel 17-10-2018 11:04
Papaj ma swoj rozum i nie będzie sterowany z Warszawy jak inni kandydaci. Bardzo ciekawych fajnych ludzi ma na listach, sportowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele a najważniejsze to że są to osoby niezależne a takich trzeba aby przewietrzyć to miasto.
~Lekat 17-10-2018 11:19
Boją się Papaja i dobrze niech trzęsą gaciami. Miasto umiera, ludzie wyjeżdżają tylko ktoś młody może to odmienić i pogonić tych leśnych dziadków
~Ja 17-10-2018 11:27
Panie Grzegorzu, a czy pan sprząta po swoim piesku na tych spacerach?
~G.N. 17-10-2018 13:48
do: ~Ja (11:27)
To zależy. Jak zrobi kupkę pod sądem i prokuraturą, to nie sprzątam.
~Rrrrr 17-10-2018 12:18
Hahaha ale p. Luzniak dał wypowiedź. Butelkę foliowa hahaha W zeszłym roku półtorej tony a w tym roku tylko siedem tysięcy hahaha hahaha. Jaki zastępca prezydenta taka wypowiedź. Kłania się edukacja edukacja i jeszcze raz edukacja.
~Rrrrr 17-10-2018 12:26
do: ~Rrrrr (12:18)
Informacja dla p.Luzniaka 1 tona = 1000 kg 1 kg = 1000 gramów
~ 17-10-2018 13:26
Grzegorz Niedźwiecki ma najładniejszy krawat
~mieszkaniec jg 17-10-2018 13:43
Mysle że problem jest z wywożeniem przez ludzi śmieci, nie do punktów zbiórki lecz tworzenie dzikich wysypisk, (i sa to wiekszosci materiały budowlane, chemia i tworzywo sztuczne samochodowe) i problem tkwi nie z chęci celowej wywiezienia tych odpadów do lasu itp. lecz na punkcie PSZOK są limity i to zmusza ludzi do pozbycia się tych odpadów w miejsca nie dozowlone, np gruz możemy za darmo oddać na PSZOK ale tylko 100kg na 1 osobe w gospodarstwie domowym, a te 100kg przy materiałach budowlanych to jest nic. Akcesoria samochodowe są wogóle nie przyjmowane. wiec może stwórzmy specjalne do tego punkty i zwiększmy limity roczne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak działa rasizm?  

Parking na... przejściu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czy LGBT to ideologia?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
685
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%