MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śmiech do łez z Grupą MoCarta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 maja 2008, 7:14
Aktualizacja: 7:15
Autor: AGA
Fot. AGA
„Najlepszy kabaretowy boysband smyczkowy” dał popis swoich umiejętności we wtorkowy wieczór w sali Filharmonii Dolnośląskiej, rozbawiając do łez zgromadzaną w niej publiczność.

Muzycy z ogromnym poczuciem humoru „bawili się” najbardziej znanymi cytatami klasyków, motywami z przebojów filmowych oraz melodii ludowych. Pozornie tradycjonalistyczny kwartet smyczkowy wymieszał Mozarta, Czajkowskiego i Beethovena z melodią do serialu „Czterej pancerni”, tangiem „Czarne oczy” oraz ścieżką dźwiękową z „Na dobre i na złe”, okraszając całość zabawną charakteryzacją, plastycznym ruchem scenicznym i komiczną grą min muzyków.

Utwory grane przez Grupę, jeleniogórska publiczność przyjmowała z ogromnym entuzjazmem, do tego stopnia, że muzycy, wywoływani gorącymi owacjami na stojąco, cztery razy wychodzili na scenę, aby zagrać bisy, m.in. z multimedialnym „udziałem” GrupoMoCarciątek czy z „połamanymi” rękami.
ców.
Grupa MoCarta z powodzeniem bawi publiczność już od trzynastu lat. Zespół złożony z czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi – Filip Jaślar (pierwsze skrzypce), Michał Sikorki (drugie skrzypce), Paweł Kowaluk (altówka) i Bolek Błaszczyk (wiolonczela), traktuje muzykę z żartobliwą ironią. Sami o sobie mówią, że wychodzą na przekór melomanom, drwią z dostojnej powagi sal koncertowych, ale też i z fanów rocka, rapu i popu, którzy boją się klasyki jak ognia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Dachowanie audi

Oto "mistrz" kierownicy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~l 14-05-2008 7:44
było superowo !!! niesamowici goście !!!!
~hehhe 14-05-2008 9:12
rewelacyjnie było! super numer z portretami i kaczuchami :D:D:D
~grupomocartofan 14-05-2008 10:33
BYŁO ODJAZDOWO! ZA KAŻDYM RAZEM ROZBRAJAJĄ MNIE DO ŁEZ. CI, KTÓRYCH NIE BYŁO NIECH ŻAŁUJĄ!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Radni KO za podwyżkami

Dużo drożej za śmieci

Przez ludzi zginęły rodziny pszczele  

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
368
Tak
22%
Nie
76%
Nie mam zdania
2%