MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Smacznie i pięknie, jak to pod Śnieżką

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 września 2017, 9:14
Aktualizacja: Niedziela, 10 września 2017, 7:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wystawa produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” przyciągnęła na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze spore rzesze świadomych konsumentów oraz kolekcjonerów wyrobów regionalnych. W trakcie piątkowej (8.09) imprezy, zorganizowanej przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, wybrano także laureatów w dwóch kategoriach.

W jubileuszowej XV wystawie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z Dolnego Śląska oraz Republiki Czeskiej. - Cieszy nas liczba odwiedzających, jak i wystawców – przyznał Leszek Supierz, przedstawiciel zarządu KARR.

Produktów spożywczych było wiele - od mięs, miodów, produkty z lawendy po sery i inne smakołyki. - Mamy goudę długodojrzewającą, która ma już 14 miesięcy, ser podchmielony, pasty serowe, jogurty i wiele innych – powiedziała Ania Wańczyk z Gospodarstwa Agroturystycznego Wańczykówka z Krzeszowa, gdzie produkują sery krowie, kozie oraz owcze. Wystawcy przyznają, że ciągle rośnie świadomość konsumentów i w porównaniu z poprzednim rokiem, zainteresowanie jest znacznie większe. - Ludzie bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą. Przestają patrzeć na cenę produktów, ważniejsza jest ich jakość – dodają.

- Tego lata hitem była lemoniada arbuzowa, lemonkowa i lawendowa – podkreśliła Małgorzata Greifenberg ze „Słodko i Zdrowo” w Jagniątkowie, która składniki do swojego produktu uprawia we własnym ogródku. - Wszyscy teraz chcemy żyć zdrowo, smacznie i niskokalorycznie. Ja próbuję to wdrożyć w życie, a lawendę można wykorzystywać nie tylko w aptece, ale i w życiu codziennym – podkreśliła pani z Jagniątkowa.

To właśnie lemoniada lawendowa decyzją komisji konkursowej była jedną z trzech wyróżnionych produktów, nagrodzonych Jelonkiem Karkonoskim. Wśród produktów spożywczych wytypowano też Cycucha Janowickiego z Browaru Miedzianka oraz Maso Rydval z Czech za kiełbasę ziołową. Wśród Najciekawszych Produktów Karkonoskich zwyciężyły: Farma Dyń z Różyńca k. Bolesławca (za ogórki ozdobne), JM Koral z Czech za szklane paciorki oraz Liściaki i Rymowanki z Kowar.

Tegoroczna impreza ponownie była wzbogacona przez występy na scenie, gdzie zagrał czeski zespół Zamecke Saxofonove Kvarteto oraz Kowarska Orkiestra Rozrywkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~pkaz2 9-09-2017 11:23
Panie Przemku - "W trakcie sobotniej (8.09) imprezy" - czy aby na pewno?
~ 9-09-2017 13:21
Wolne to się napił dziś 9 proponuje nalewkę
~co za bezsens 9-09-2017 14:29
Rozumiem, że to impreza organizowana dla bezrobotnych, emerytów i rencistów, ewentualnie wycieczek niemieckich. Bo przeciętny, pracujący człowiek w piątek w tych godzinach jest w pracy! Poszedłby, zobaczył, dokonał chętnie zakupów ale zostaje mi to uniemożliwione przez termin organizacji!
~Wrotek 9-09-2017 14:45
A miedziak rozdawał sałatkę z przepisu babci jak dawniej? 😂 idealna myśl zrobić impreze od 11 do 18 w piątek! Duraki!
~hgshffffffffffffff 9-09-2017 17:41
Impreza jest w piątek do 15:00 bo nikomu w KARR nie chce się przyjść do pracy w sobotę lub po 15:00.
~ 9-09-2017 18:54
Gdy byłam ok 16:00, to już było właściwie po wszystkim, na czym mi zależało. Jaki idiota organizuje taki jarmark w godzinach gdy większość dorosłych pracujących ludzi jest w pracy? Ci wystawcy, którzy zabrali się o piętnastej, sami pozbawili się klientów - nabywców. Organizatorzy (nie wystawcy) to bezmyślne lenie patentowane - odbębnili imprezę w godzinach ICH pracy, czyli wtedy gdy potencjalni nabywcy są w SWOJEJ PRACY, więc nie mogą przyjść, aby cokolwiek kupić, a trudno brać urlop, aby zrobić zakupy.
~danka1 10-09-2017 0:05
w KARR siedzą sami z nadania PIS tacy jak L. Supierz, jego siostrzenica i pozostali, kasę biorą i po mają jeszcze kiblować w sobotę
~ 10-09-2017 16:42
Też bym sie chetnie wybrala, tym bardziej ze bylam bardzo zadowolona z zeszlorocznej imprezy oraz zakupów.Niestety jakis baran wymyslil sobie, zeby impreza byla w piatek...Nic, tylko pogratulowac głupoty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
792
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%