MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Służby tłumaczyły, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 lipca 2016, 14:49
Aktualizacja: Środa, 13 lipca 2016, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (11.07) na jeleniogórskim Placu Ratuszowym organizacje zrzeszone w Karkonoskiej Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa edukowały dzieci i młodzież, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Choć nie wszystkie jednostki należące do grupy pojawiły się w centrum Jeleniej Góry, to ci, którzy nie zawiedli zapewnili uczestnikom moc atrakcji, a jednocześnie wiedzy.

W poniedziałkowe przedpołudnie można było spotkać się z policjantkami, strażą pożarną, strażą miejską, a także zasięgnąć informacji przy stoiskach leśników, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz obejrzeć dzieła stworzone przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze.

Tradycyjnie Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej opowiadał o zasadach bezpieczeństwa, zachęcał do udziału w warsztatach artystycznych, korzystania ze stoisk pozostałych służb i organizacji oraz przejażdżki w miasteczku ruchu drogowego, dzięki czemu można było poznać podstawowe znaki.

- Jeleniogórska policja włącza się w szeroką akcję „Bezpieczne wakacje”. Będą to działania skierowane przede wszystkim do dzieci ze szkół i przedszkoli. Uczulamy, jak zachować się bezpiecznie nad wodą, w górach i jak być bezpiecznym w swoim mieście – powiedziała podinsp. Małgorzata Gorzelak z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przyznając jednocześnie, że najmłodsi bardzo chętnie przymierzają strój i sprzęt, który służy m.in. przy zabezpieczaniu meczów piłkarskich.

Kolejne spotkanie z „Bezpiecznymi wakacjami” już w najbliższy piątek (15.07) o godz. 11:00 na Placu Piastowskim w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Mobilizacja przed II turą

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gienio 12-07-2016 15:18
No proszę pan strażnik na pierwszym planie przy logo Policji. Hmmmm to chyba dobrze?
~ 13-07-2016 1:12
Nie ma policji , jadą na Kraków !!!!!!!!!!!!!!!
~pff 13-07-2016 9:04
Właściwie ktoś z dziennikarzy powinien spytać ,czy faktycznie aż tylu policjantów potrzeba w Krakowie,Warszawie,Kostrzyniu,czy diabli wiedzą,gdzie jeszcze,jakoś dotąd ogarniane to było przez konkretne województwa.Ilość czapek ma zagwartantować bezpieczeństwo młodziezy na festiwalach i zlotach sekt ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Most do rozbiórki

Krakowska w budowie

Patrole w Kamiennej Górze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
127
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%