MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Słuchobus? Świetna akcja – chwalili jeleniogórzanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 czerwca 2013, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 13 czerwca 2013, 6:31
Autor: Mea
Fot. Mea
Pracownicy firmy Marmed w specjalnym samochodzie badali słuch w poniedziałek na Placu Ratuszowym i wczoraj (11.06.) przy Pasażu Handlowym Zabobrze w Jeleniej Górze. Skorzystało z tej możliwości ponad 100 mieszkańców miasta.

– Najczęściej wykrywaliśmy ubytek wysokotonowy lub starczy, który zwiększa się wraz z wiekiem. Spowodowane są pracą w hałasie lub zmianami chorobowymi np. źle leczoną grypą lub zapaleniem uszu – powiedział Michał Bodzioch z firmy Marmed, która jeden z oddziałów ma przy ul. Podwale 12 w Jeleniej Górze. Każdy może tu w godz. od 8.00 do 16.00 przebadać tu słuch bezpłatnie

Poniedziałkowa akcja w słuchobusie była organizowana wspólnie z Urzędem Miasta Jelenia Góra, natomiast wczorajsza to inicjatywa firmy Marmed. – Cały czas ktoś przychodził, lecz nie było zbyt dużych kolejek. Badali się chętnie zarówno starsi mieszkańcy Jeleniej Góry, jak i młodsi. Chcieliśmy wyjść do ludzi i ułatwić im badanie słuchu, by wiedzieli, czy mają z nim jakiś problem – mówił Michał Bodzioch, protetyk słuchu.

- Jest to badanie przesiewowe i trwa zaledwie 10 minut. Badamy słuch na kilku częstotliwościach i sprawdzamy, czy są w normie słyszenia. Jeśli jest ubytek, zapraszamy wtedy do naszego gabinetu na dodatkową wizytę - wyjaśniał.

- Dosyć dawno badałam słuch, a ostatnio czułam, że mi się pogarsza. Na wizytę u specjalisty trzeba długo czekać, a tu po drodze, bez kolejki – chwaliła Irena Kubica z Zabobrza.

- Badanie było bardzo przyjemne, założyłam słuchawki i musiałam mówić kiedy słyszę dźwięk. Dowiedziałam się o słuchobusie i przyszłam na badanie. Okazało się, że słuch mam dobry. Teraz jestem spokojniejsza – twierdziła Anna, również z Zabobrza.

– Słabo słyszę, podczas rozmowy przekręcam słowa wypowiedziane przez koleżanki. Możliwe, że jest to spowodowane alergią lub moją astmą. Ponieważ wizytę u specjalisty mam dopiero za trzy tygodnie postanowiłam przyjść do słuchobusu, by od razu dowiedzieć się w czym jest problem - mówiła 21-letnia Aleksandra z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Fundusze dla powiatu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ania6 12-06-2013 8:41
A Pan Prezydent się przebadał? Może nas wreszcie usłyszy!
rymcycymcy 12-06-2013 16:35
Słuchobus ??? !! :) ...jak to ? ...nic o tym nie słyszałem ! ;)
~Obywatel12 12-06-2013 18:28
Sraty taty, artykuł trąci sponsoringiem nowej firmy która chce się wkręcić na rynek jeleniogórski, nikt nie wspomina, że na stałe jest firm troszkę w JG w których można zbadać słuch i dobrać protezowanie słuchu. Dziwne że ratusz nie chciał raczej współpracować w zakresie akcji promującej badanie słuchu aż tu nagle tworzy się nowa firma i wszyscy w ratuszu podnieceni bo łał, można zbadać słuch. To miasto schodzi na psy, a fuj
~ 12-06-2013 18:55
Nowa Firma - nowa lepsza jakość!
~krzyk 12-06-2013 20:14
W Warszawie za śmieci 19 zł za dwie osoby w Jeleniej 36. Czemu wszyscy siedzą cicho?
~qaz 12-06-2013 21:22
Tak może i w jeleniej sa firmy badające such ale żadna nie wyszla z inicjatywą takiej wlaśnie akcji, bardzo dobrze ze sluchobus przyjechał do JG i osobiście nie mam nic do tego że powstała nowa firma jakos te które są nie zachwycają

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Patrole w Kamiennej Górze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%