MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Śluby Panieńskie i Obywatelskie – nowa premiera Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 sierpnia 2014, 7:58
Aktualizacja: 16:04
Autor: MD
Fot. Archiwum Jelonki.com
Większość jeleniogórzan pamięta premierę wystawionej 21 czerwca 2008 roku „Zemsty” Aleksandra Fredry w obsadzie samorządowców i niepełnosprawnych aktorów. Teraz w planach, również we współpracy z KSON–em, jest adaptacja „Ślubów panieńskich”. Organizatorzy przedsięwzięcia do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne.

„Zemsta” wyreżyserowana przez Jacka Paruszyńskiego zgromadziła pełen teatr widzów, którzy na stojąco oklaskiwali aktorów – w końcu amatorów. Przypomnijmy, że zbierano wówczas pieniądze na windę w teatrze. Mimo zebrania 6 tysięcy złotych i zabiegów różnych polityków, windy do dzisiaj nie ma. Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. C. K. Norwida zapewnił, że w opracowywanej dokumentacji remontowej znajdzie się nowoczesna winda.

Inicjatorem spektaklu był Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który ponownie, wspólnie z dyrektorem Jędrzejasem, zainicjował pomysł na przedstawienie „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry. Nad adaptacją tekstu pracował dziennikarz Andrzej Grzelak, a opiekę nad spektaklem przejmie osobiście dyrektor Jędrzejas.

Adaptacja dzieła Fredry dotyczyć będzie życia w mieście ze wszystkimi jego aktualnościami i rzecz jasna z przymrużeniem oka. Premierę spektaklu wyznaczono już na niedzielny wieczór 19 października. Organizatorzy do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne.

– Otwierając „Norwida” dla aktorów scen innych niż teatralna chcemy pokazać, że teatr nie tylko uczy i wychowuje, ale również bawi – mówi dyrektor Jędrzejas. – Dochód przeznaczymy na charytatywny cel ratowania zdrowia młodej, tracącej wzrok mieszkanki naszego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mona 13-08-2014 10:21
Coś mi tu nie gra w tych podliczeniach. Byłam na tym spektaklu bilety na balkon były po 20,- a na parterze droższe ( nie pamiętam po ile ). Jak by nie liczyć to kwota 6.000,- po 20,- daje 300 widzów. A chyba w Teatrze jest więcej miejsc - a może się mylę? Zaznaczam, żę Teatr pękał w "szwach"!!!
~Widz 13-08-2014 10:42
Mniejsza o to, czy ta kwota to 6 tys. czy więcej, ale co się z nią stało? To było za Nauki? Trzeba mieć tylko nadzieję, że p. Paruszyński do kieszeni tego nie schował.
~df 13-08-2014 13:11
robią klakię przedwyborczą dl Zawiły! Za pieniącze z naszych podatków idzie propaganda wyborcza. Ładny teatr nie ma co! A może lepiej Zawiłę obasadzić w roli Miedzianki?
~do df 13-08-2014 16:55
ciekawy pomysł, ale miedzianka musi być s...xy!
~teatromanka 13-08-2014 20:08
Przypuszczam, że ci aktorzy-amatorzy na łeb pobiją etatowych aktorów z Norwida. Niestety, teatr w ostatnim czasie to dno, a takie głupkowate pomysły, od których roi się w ostatnim czasie (wcześniej bieg "ludzi teatru", festiwal teatrów ulicznych w postaci cyrkowców na szczudłach itd.) tylko potwierdzają, że obecny dyrektor nie ma żadnych, ale to absolutnie żadnych pomysłów na teatr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Czyżby Andrzej Duda?

26. edycja "Prezentacji"

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Warsztaty pod Buczkiem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
509
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%