MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Słodkie życie w Piechowicach

Wiadomości: PIECHOWICE
Poniedziałek, 28 stycznia 2008, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: MAR
Fot. MAR
Goście triumfują w zawodach na najlepszego cukiernika pozostawiając daleko w tyle gospodarzy z Jeleniej Góry. Poziom kształcenia zawodowego w stolicy Karkonoszy zdecydowanie spada.

Adepci sztuki cukierniczej z całego Dolnego Śląska nie dali szans gospodarzom w trakcie 8. Dolnośląskiego Turnieju w zawodzie cukiernik. W sobotę wyczarowali torty, babeczki, rolady, fantazyjne ciastka. Wszystko to powstawało w Piechowicach, w zakładzie piekarniczym Halutek.

Pod czujnym okiem jurorów w kilka godzin zamieniali mąkę, jaja, cukier, czekoladę, owoce w lśniące polewami cudeńka.
– Dla uczniów takie zawody to świetna okazja, aby sprawdzić umiejętności, podpatrzyć jak pracują inni cukiernicy, nauczyć się sposobów stosowanych w produkcji – wyjaśnia przewodnicząca jury Halina Ciepiela, współwłaścicielka piekarni Halutek.

Bogdan Bojda i Bartłomiej Paul, uczniowie III klasy zawodowej Zespołu Szkół nr 2 w Dzieżoniowie, wzięli udział w turnieju po raz pierwszy. Jak powiedzieli, zawód cukiernika wybrali bez większego przekonania, również dlatego, że pracę można znaleźć coraz łatwiej.
– Chociaż lubię słodycze, nie jadam tego co sam zrobię, jak się napatrzę i napracuję, już nie mogę tego jeść – powiedział Bogdan Bojda.

– Pomimo wysokiego poziomu naszych konkursów, z niepokojem obserwuję spadek jakości kształcenia zawodowego w Jeleniej Górze – mówi Halina Ciepiela. – Cukierników rozproszono po różnych szkołach, tymczasem uważam, że powinna powstać jedna klasa cukiernicza, w której młodzież zdobędzie solidne podstawy teoretyczne, ale też solidną porcję wiedzy praktycznej. Z tym, niestety, jest u nas nie najlepiej.

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni i uhonorowani jak co roku w jeleniogórskim ratuszu. Gościem honorowym był prezydent miasta Marek Obrębalski. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i drobne upominki, a gdy odczytano wyniki konkursu zwycięzca, Barłomiej Paul z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie nie krył zdziwienia i kilka razy upewniał się, że to jego wyczytano. Drugie miejsce zajął Sebastian Lenda z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Trzecia była jedyna w tym towarzystwie dziewczyna, Beata Koźmińczuk z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. Kolejne dwa miejsca zdobyli uczniowie z Wrocławia. Potem nastąpiła degustacja wspaniałych dzieł i życzono sobie do zobaczenia w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

piipi 28-01-2008 9:00
...gdy jestem z wizyta u mojej tesciowej,to ona ma zawsze dla mnie ogromna porcje tych slodyczy....ale kawe dla mnie oszczedna serwuje....
~Rumcajs 28-01-2008 11:42
Bo dba o Twoje serducho. Taką Teściową mieć to skarb !
tatar 28-01-2008 16:55
A może chce cię cukrzycą załatwić???Kawa jak wiemy pobudza a czasem trzeba uśpić...czujność!Żartuję,nie mam nic do twojej teściowej!!!
~dancio 28-01-2008 18:12
Zdjęcia tych smakołyków można zobaczyć na stronie http://www.tenclub.prv.pl/ w dziale galeria.
~bary33 28-01-2008 21:23
<i> to po co Pan pisze? :-)</i>
~ 28-01-2008 22:11
Oj,Gargamelu,Czarodzieju.....tak czarowales i czarowales,ze te wiatry przywolales.Od jutra nie mam dostepu do netu i do tesciowej slodkich omletow.Tesciowa computer schowala i mnie od WAs odizolowal.....Musze WAS opuscic.....na...dni..=>PA !
piipi 28-01-2008 22:40
..Oj,Gargamelu,Czarodzieju...tak czarowales i czarowales,ze ta wichure przywolales...Od jutra nie mam dostepu do netu i do tesciowej omletow!!! Tesciowa computer schowala i mnie od Was od izolowala!!!!!!!......a tak inaczej,to musze Was na ... dni opuscic=>PA !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W cieniu wygasłych wulkanów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%