MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Słodka wystawa w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 czerwca 2019, 7:04
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2019, 7:09
Autor: WAC
Fot. WAC
Pączki, torty, ciasta i inne słodycze, jako tematy obrazów najnowszej wystawy czasowej „Niebo w gębie”, zagościły od wczoraj (10.06) w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Obrazy powstały w Autorskiej Pracowni Malarstwa „Ale Plama” Bogumiły Twardowskiej–Rogacewicz. „Ale Plama“ zapoczątkowała swoją działalność w 2013 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Coroczne wystawy malarstwa jej uczestniczek odbywają się od czterech lat. Ich zasadą jest, że prace dotyczą jednego, konkretnego tematu. W tym roku są nim słodycze, zaś autorkami obrazów Ewa Maciejewska, Joanna Kozdęba, Aneta Piela, Mirosława Sobocińska, Anna Strzyż, Izabela Zatchwiej, Maria Zawora.

Słodycze jako temat prac nie został wybrany przypadkowo, gdyż od zawsze staram się szukać niekonwencjonalnych tematów, które są wyzwaniem – mówi B. Twardowska - Rogacewicz. - Dodatkowo staram się aby panie, które uczęszczają do mojej pracowni rozwijały się artystycznie, jednocześnie bawiąc się sztuką. Wszystkie są amatorkami, wykonującymi różne zawody. Prezentowane na wystawie prace są skromnym wyborem ich twórczości powstałej od października ubiegłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzycznie dla WOŚP

Projekt "Odrobinę kultury" wystartował

W Harrachovie już skaczą

KOD pod sądem

Podziękowania dla Gabrieli Zawiły  

„Wobec codzienności ” – II doroczna wystawa JSF

Większość za zmianą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
589
Tak
18%
Nie
78%
Nie wiem
5%