MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ślizgawka ruszy jednak w czwartek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 listopada 2007, 17:52
Aktualizacja: 17:53
Autor: ROB
Fot. rylit
Zamieszanie wokół lodowiska w Parku Zdrojowym. Miało być otwarte w środę, ale termin przesunięto we wtorek na porę nieokreśloną. Ta pora w środę okazała się określona: 15 listopada.

Jak poinformował Marcin Ryłko z urzędu miejskiego, otwarcie sztucznego lodowiska w Cieplicach odbędzie się w czwartek o godzinie 18.

Na inaugurację lodowiska łyżwiarze czekają od dawna. Miasto już latem chwaliło się zimową atrakcją. Pierwotnie termin otwarcia wyznaczono na środę, jednak w przeddzień odwołano uroczystość. Powód: kłopoty z taflą. Czwartkowy termin podobno nie zostanie odwołany.

Na otwarciu ma stawić się mocna reprezentacja samorządowców. Oprócz prezydenta Marka Obrębalskiego, zapowiedziano przyjazd marszałka dolnośląskiego Andrzeja Łosia oraz saksońskiego ministra gospodarki i pracy Thomas’a Jurka.
Organizatorzy nie podali, czy i kto wykona pierwszego axela, czy też salto mortale. Oczywiście wszystko pod okiem obsługi z Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Przypomnijmy, że cieplicka tafla będzie otwarta przez siedem dni w tygodniu od 10 do godz. 21. 30. Wstęp dla dorosłych będzie kosztował 2 złote za godzinę. Dzieci, emeryci i renciści wchodzą za darno. Wypożyczenie łyżew: 3 złote. Maksymalnie na tafli będzie mogło przebywać około 40–50 osób. Lodowisko będzie czynne do 31 marca, o ile wcześniej aura nie zaskoczy wysokimi temperaturami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja ratunkowa w Kotle Łomniczki

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Wizyta w Bambergu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~popis 14-11-2007 19:31
wzorem innych miast - dobrze by było zainstalować WEB-kamerę. Na pewno pomoże to zainteresowanym dobór dogodnych pór i "zagospodarowanie pustostanów".
MALKONTENT 14-11-2007 19:53
tylko się cieszyć z takiego pomysłu!! chociaż zdecydowanie byłoby lepiej gdyby podgórska jelonka miała całoroczne lodowisko i to zdecydowanie większe gwarantuję obłożenie nawet w upalne dni!!!!! inwestorzy! macie kapitał to go pomnażajcie poprzez takie inwestycje
~ja 14-11-2007 20:02
faktycznie dobrze by było mieć lodowisko czynne cały rok.. fajnie by było..ale to lodowisko ktore otwieraja w parku też nie jest złym pomysłem :)
anerika 15-11-2007 10:09
Fajna sprawa. Ale jak tu wejść na taflę, gdy się nie miało łyżew na nogach od 20 lat?
~lolo 15-11-2007 14:59
Ja nigdy nie miałam łyżew na nogach to co ja mam powiedzieć?? a to jest niedaleko mnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dali dobry przykład

Sybiracy w Książnicy Karkonoskiej

Pożar pustostanu

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Dla studentów pielęgniarstwa  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
690
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%