MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ślisko na drogach – autobusem w busa

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 4 lipca 2011, 14:48
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 20:05
Autor: Angela
Fot. Angela
Przed południem na drodze między Maciejową a Radomierzem kierowca autobusu nie zachował odpowiedniej odległości między pojazdami oraz nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w poprzedzającego go busa. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zderzenie się pojazdów doszło na krajowej trójce za Jelenią Górą w kierunku Wrocławia. Kierowca autobusu z dużą siłą uderzył w tył poprzedzającego go dostawczego busa marki Volkswagen. Poszkodowany kierowca z powiatu kamiennogórskiego został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Pasażerom nic się nie stało. Poważniejszych obrażeń nie odniósł też sprawca.

- Obecnie ustalamy okoliczności i szczegóły przebiegu tego zdarzenia. Czekamy też na lekarską opinię ze szpitala na temat stanu zdrowia poszkodowanego. Warunki pogodowe dzisiaj nie sprzyjają kierowcom. Na drogach na jest bardzo ślisko, występuje również zamglenie, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność i dostosowanie jazdy do panujących warunków – mówił mł. asp. Kacper Krauze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Około godz. 12.30 do kolizji doszło też przy al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze na wysokości Tesco. Nikomu nic się nie stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Zadymienie przy ul. Wolności

Pijany spowodował kolizję i uciekł

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~kaśkaa 4-07-2011 15:16
Jechałam dzisiaj tym autobusem. Było fajnie :-)) Szkoda że tak krótko.
rymcycymcy 4-07-2011 15:22
| ~kaśkaa | ...mógłbym coś zaradzić, wystarczy napisać ! ;) ...a co do stłuczek, to mam fajną pożywkę dla drogowych cieniasów - w Cieplicach na busika wpadła nauka jazdy ! :)
~lidzia 4-07-2011 15:22
Droga niby krajowa, a wąska jak gminna!
~m17 4-07-2011 15:26
~kaśkaa fajnie ci było? Też by ci było fajnie jakbyś została poszkodowaną pasażerką tego autobusu?:) Raczej nie :)
goscniedzielny 4-07-2011 15:28
a pewnie busik z vw to taka sobie jeżdżąca strychninka... a i kierowca pewnie wieku słusznego.
~Jacek 4-07-2011 15:58
Tylko do czego było tam dysponować Straż Pożarną oraz tak wyposażoną Alfę,która mogła w tym czasie tropić drogowych piratów.Do takiej stłuczki wystarczył by Strażnik Miejski na rowerze
~do~goscniedz 4-07-2011 16:12
ty tak z nudów pieprzysz , czy znasz temat ?
~L**** 4-07-2011 19:02
Musieli się pokazać Alfą romeo ,że jeżdżą i stać ich na paliwo
~asadaea 4-07-2011 19:33
Fajnie, że chłopaki alfetką robią ładna medialną robotę, przynajmniej nikt im nie zarzuci, że nie są w centrum uwagi no i drugiej strony nie będą nękać normalnie jeżdżących...
~hm 4-07-2011 20:54
a gdzie są piaskarki!!!!!!!!!!
~ 4-07-2011 21:00
Kiedys jechałam tym autobusikiem, kierowcy sie dobrze nawijało przez cb radio do czego pasazerowie byli zmuszeni słuchac, a gdy skonczył juz ten ubogi dialog w zasób słów, dobrze zaczeło mu sie drzemac. No chyba ze miał taki tik nerwowy ze oczy sie zamykaja a głowa pomału spada w dól i nagle gwałtownie sie podnosi? Wiec mysle ze w taka trase warto puszczac dwóch kierowców z czego jeden napewno zajmie sie droga. Choc pewnosci 100% tez to nie daje.
Piipi Jelonkowa 5-07-2011 0:49
..w Tatrach spadł śnieg !
~kaśkaa 5-07-2011 1:13
Do ~rymcycymcy, ~m17 i innych: Ojej, ale z was ciemnoty! Pisząc, że było fajnie, miałam na myśli, że fajnie się jechało. A krótko, no bo uderzył w tego busa tuż za Jelenią Górą. Potem już nie było fajnie, no bo trzeba było wyjść, zimno, padał deszcz i musiałam czekać na nowy autobus przez tego głupiego busa. Czy wy nie potraficie zrozumieć kilku słów, czy może wam zawsze wszystko się z TYM kojarzy??? Jesteście tragiczni!
~321 5-07-2011 16:22
a tym czasie w maciejowej, niedaleko przed miejcem wypadku, jakis palant wyprzedzil nas 100-ką, na 40-stce, cos pieski nie maja nosa gdzie warowac, ale nasze jelonkowe to przeciez wystawowe,@ pzdr.
~728225374 6-07-2011 10:40
Osoby poszkodowane lub najbliższa rodzina poszkodowanych proszona o kontakt. tel j/w.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W szkole o używkach

Wjechał autem w latarnię

Uwaga na oszustów! Znów wyłudzili pieniądze

Policja poszukuje właściciela tego telefonu

Ekumenicznie i świątecznie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
938
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%