MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śliskie czasy dla lodowisk

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 marca 2008, 14:30
Aktualizacja: Wtorek, 11 marca 2008, 7:50
Autor: Angela
Fot. TEJO
Wiosna u bram, ale lodowisko w Cieplicach trzyma się nieźle. Działa za wyjątkiem pór, kiedy grzeje słońce. W pozostałym okresie otwarcia można się ślizgać do woli. Za to plastykowe cudo, które miało do początku kwietnia być testowane na placu Ratuszowym, zniknęło po inauguracji jubileuszu 900–lecia miasta. Miasto zrezygnowało z zakupu za 200 tysięcy złotych.

Polimerowa ślizgawka, która była testowana na placu Ratuszowym, zniknęła. Lodowisko bez lodu działało zaledwie dwa tygodnie. Zgodnie z zapowiedzią zostało złożone na czas inauguracji 900-lecia miasta i występu grupy Malabar. Miało wrócić. Nie wróciło.

Wcześniej przez większość dnia tafla była pusta. Bo poza zorganizowanymi grupami młodzieży ze szkół, niewielu jeleniogórzan korzystało z atrakcji. Miasto nie wykluczało jej zakupu za 200 tysięcy złotych. Ostatecznie zrezygnowano.

- Lodowisko pojechało do Ostrowa Wielkopolskiego na prezentację, w Jeleniej Górze juz go nie będzie - powiedział Ewa Szlachta przedstawicielka Special Ice Polska. - Była propozycja, by na jakiś czas ustawić go na placu jakieś jeleniogórskiej szkoły, ale nikt na czas się nie złosił. Jedna uczyniła to po czasie - dodała

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak mówi, że sztuczna ślizgawka nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem mieszkańców a poza tym jego zdaniem są w mieście ważniejsze inwestycje jak na przykład baseny termalne.

Tymczasem ślizgawka w Cieplicach zamykana jest w godz. 11.00 – 14.00. Wówczas lód zamienia się w jedną wielką plamę wody. Jak zapewnia Artur Smoleński, kierownik lodowiska, jeśli temperatura gwałtownie nie wzrośnie, ze ślizgawki mieszkańcy będą mogli korzystać co najmniej do końca marca.

Niewielu mieszkańców wie i wierzy w to, że przy tak ciepłej pogodzie można jeszcze pojeździć w Cieplicach na łyżwach. Okazuje się jednak, że można. Poza godzinami najwyższej temperatury, w których wejście na taflę wypełnioną wodą jest raczej ryzykowne.

Z lodowiska korzysta spora grupa mieszkańców zarówno dzieci, jak i dorosłych. W Parku Zdrojowym śliska atrakcja ma pozostać do końca marca, ale jak mówi Jolanta Hanusz , dyrektor Zespołu Obsługi w Jeleniej Górze jeśli temperatura nie podniesie się zbyt gwałtownie być może pozostanie ono nawet przez kwiecień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wokół wotum zaufania

Radni KO za podwyżkami

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ja 10-03-2008 16:49
To ,,plastikowe " lodowisko było zdecydowanie za małe!!! Moim zdaniem byłoby o wiele lepiej zbudować kryte , ładne,duże lodowisko które jest czynne przez cały rok jak np. w Świdnicy, w Warszawie niż wydawać bardzo dużo kasy na malutkie plastikowe lodowisko albo Cieplicach. Powinno być jedno a porządne!!
~gemba 10-03-2008 17:21
No i fajnie jest! Niech się ludzie ślizgają do bólu. Ludzkość potrzebuje rozrywki . O jedno bym tylko prosił. Żeby w przyszłym roku rozstawić ten cały majdan z budami , wypożyczalniami , hot-dogami i innym dziadostwem w innym miejscu parku. Chociażby z tyłu teatru zdrojowego. Tam też jest duży plac i jest niedaleko. Proszę nie oszpecać najładniejszego parkowego miejsca tym całym jarmarkiem.
~bary33 10-03-2008 19:55
bASENY tERMALNE????????? cO z nIMI?????????? PROSIMY O JAKIEŚ INFO.... REDAKCJO DO DZIEŁA!!!!!!!!
~ 11-03-2008 12:32
moja stara
~ 17-06-2008 0:24
i build this thing in jelenia góra i wondering where i can see a video where i was skating on

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Bilety MZK też podrożeją?

Kolejowa po remoncie

Dużo drożej za śmieci

Parkowanie na „hopce”

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
543
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%