MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śliskie czasy dla lodowisk

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 marca 2008, 14:30
Aktualizacja: Wtorek, 11 marca 2008, 7:50
Autor: Angela
Fot. TEJO
Wiosna u bram, ale lodowisko w Cieplicach trzyma się nieźle. Działa za wyjątkiem pór, kiedy grzeje słońce. W pozostałym okresie otwarcia można się ślizgać do woli. Za to plastykowe cudo, które miało do początku kwietnia być testowane na placu Ratuszowym, zniknęło po inauguracji jubileuszu 900–lecia miasta. Miasto zrezygnowało z zakupu za 200 tysięcy złotych.

Polimerowa ślizgawka, która była testowana na placu Ratuszowym, zniknęła. Lodowisko bez lodu działało zaledwie dwa tygodnie. Zgodnie z zapowiedzią zostało złożone na czas inauguracji 900-lecia miasta i występu grupy Malabar. Miało wrócić. Nie wróciło.

Wcześniej przez większość dnia tafla była pusta. Bo poza zorganizowanymi grupami młodzieży ze szkół, niewielu jeleniogórzan korzystało z atrakcji. Miasto nie wykluczało jej zakupu za 200 tysięcy złotych. Ostatecznie zrezygnowano.

- Lodowisko pojechało do Ostrowa Wielkopolskiego na prezentację, w Jeleniej Górze juz go nie będzie - powiedział Ewa Szlachta przedstawicielka Special Ice Polska. - Była propozycja, by na jakiś czas ustawić go na placu jakieś jeleniogórskiej szkoły, ale nikt na czas się nie złosił. Jedna uczyniła to po czasie - dodała

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak mówi, że sztuczna ślizgawka nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem mieszkańców a poza tym jego zdaniem są w mieście ważniejsze inwestycje jak na przykład baseny termalne.

Tymczasem ślizgawka w Cieplicach zamykana jest w godz. 11.00 – 14.00. Wówczas lód zamienia się w jedną wielką plamę wody. Jak zapewnia Artur Smoleński, kierownik lodowiska, jeśli temperatura gwałtownie nie wzrośnie, ze ślizgawki mieszkańcy będą mogli korzystać co najmniej do końca marca.

Niewielu mieszkańców wie i wierzy w to, że przy tak ciepłej pogodzie można jeszcze pojeździć w Cieplicach na łyżwach. Okazuje się jednak, że można. Poza godzinami najwyższej temperatury, w których wejście na taflę wypełnioną wodą jest raczej ryzykowne.

Z lodowiska korzysta spora grupa mieszkańców zarówno dzieci, jak i dorosłych. W Parku Zdrojowym śliska atrakcja ma pozostać do końca marca, ale jak mówi Jolanta Hanusz , dyrektor Zespołu Obsługi w Jeleniej Górze jeśli temperatura nie podniesie się zbyt gwałtownie być może pozostanie ono nawet przez kwiecień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Park już gotowy

Spór o edukację seksualną

Odnowią parking przy cmentarzu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ja 10-03-2008 16:49
To ,,plastikowe " lodowisko było zdecydowanie za małe!!! Moim zdaniem byłoby o wiele lepiej zbudować kryte , ładne,duże lodowisko które jest czynne przez cały rok jak np. w Świdnicy, w Warszawie niż wydawać bardzo dużo kasy na malutkie plastikowe lodowisko albo Cieplicach. Powinno być jedno a porządne!!
~gemba 10-03-2008 17:21
No i fajnie jest! Niech się ludzie ślizgają do bólu. Ludzkość potrzebuje rozrywki . O jedno bym tylko prosił. Żeby w przyszłym roku rozstawić ten cały majdan z budami , wypożyczalniami , hot-dogami i innym dziadostwem w innym miejscu parku. Chociażby z tyłu teatru zdrojowego. Tam też jest duży plac i jest niedaleko. Proszę nie oszpecać najładniejszego parkowego miejsca tym całym jarmarkiem.
~bary33 10-03-2008 19:55
bASENY tERMALNE????????? cO z nIMI?????????? PROSIMY O JAKIEŚ INFO.... REDAKCJO DO DZIEŁA!!!!!!!!
~ 11-03-2008 12:32
moja stara
~ 17-06-2008 0:24
i build this thing in jelenia góra i wondering where i can see a video where i was skating on

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Stop marginalizacji średnich miast

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Forum Turystyczne

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
758
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%