MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Śliska sprawa na Kapeli

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 24 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2007, 12:55
Autor: anzol
Fot. Michał
Volkswagen uderzył w drzewo i spadł ze skarpy po poślizgu na plamie oleju. "Puścił" ją kierowca kursowego autobusu PKS.

„Zgubiony” przez nieznanego kierowcę autobusu lub ciężarówki olej, rozlany na ponadkilometrowym odcinku był najpewniej przyczyną groźnie wyglądającej kolizji, do której doszło we wtorek rano na tzw. Kapeli w okolicach Dziwiszowa.

Na oleju wpadł w poślizg samochód marki Volkswagen. Kierowca nie zdołał opanować „tańczącego” pojazdu. Uderzył w drzewo a następnie wypadł z jezdni i stoczył się z prawie trzymetrowej skarpy w krzaki.

Z pierwszych ustaleń i obserwacji świadków wynika, że kierowca nie jechał zbyt szybko i opowiedzialność za zdarzenie ponosi prowadzący pojazd, który wcześniej na odcinku od Podgórek do Dziwiszowa „gubił” olej.

Okazało się, że był to kursowy autobus PKS, który został zatrzymany w Dziwiszowie. Jego kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.

Droga w kierunku Świerzawy jest bardzo niebezpieczna. Zdarza się tam coraz więcej wypadków. W niedzielę fiat uno uderzył w drzewo: ucierpiały dwie kobiety. Kilka dni temu przed inny samochód osobowy wybiegła sarna. Kierowca, chcąc uniknąć potrącenia zwierzęcia, gwałtownie skręcił i również skończył jazdę na przydrożnym drzewie. Na szczęście wraz z pasażerami zdążył opuścić auto, które po zderzeniu doszczętnie spłonęło. Również na tej drodze pod koniec maja zapalił się autobus wiozący szkolną wycieczkę do Jeleniej Góry. Uczniowie i opiekunowie zdążyli uciec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Papierosowy gang rozbity

Śmierć na żwirowni

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Ciekawe 24-07-2007 10:31
czy zostanie wypłacone odszkodowanie–skoro auto juz ma na ponad 10 lat i nie ma mozliwości posiadania auto casco.. Czy fundusz gwarancyjny funkcjonuje w takim przypadku??? Kto ponosi koszty transportu rozbitego samochodu???
~yoyo 24-07-2007 10:41
Dalej są problemy z tą drogą, niech wytną te drzewa!!!!!!!!!!!!!!! za dawnych czasów jak jeździły powozy to mogły być te drzewa, ale czasy się zmieniły i drogi gruntowe pokryli asfaltem. Niestety te drzewa niosą śmierć:( Ile jeszcze tam musi być wypadków by zarządcy zrozumieli, że trzeba wreszcie przebudowac tę drogę, a nie stawiać znaki ostrzegawcze co 50 metrów? drzewo <=> życie człowieka... rozwiązanie jest proste i oczywiste! wyciąć drzewa i postawić bariery ochronne. Nie mam na myśli by szybciej się tam poruszać, ale o tym żeby mieć większe szanse na spokojne dotarcie do celu tą drogą. Pozdrawiam
~wuSzu 24-07-2007 10:42
skad wiadomo ze byl to olej z ciezarowki lub autobusu ? dali to do ekspertyzy ? jakies jaja
~rydz 24-07-2007 11:20
Typowe polskie dziadostwo i wrodzone niechlujstwo tak wychowanego już spoleczeństwa, którego ofiarami są przypadkowi ludzie. To niechlujstwo widać po tych zapuszczonych i zaświnionych zagrodach , obejściach domów, gdzie nie chce im się posprzątać nawet na niedzielę.W takim zapewne środowisku byl wychowany ten kierowca który gubil olej , nie mial poczucia czystości , obowiązkowości i wyobrażni – typowa zapyziala polska nacja i jej ofiary.
~jelgór 24-07-2007 12:11
Drzewa niosą śmnierć. Wyciąć z jednej strony, przebudować drogę, poszerzyć asfalt, zrobić nowe rowy.
~do wuszu 24-07-2007 12:47
Bo byli świadkowie którzy jechali za autobusem . BARANIE !!!!
~VW GOLF 24-07-2007 13:26
I wszystko jasne..
~ciekawe... 24-07-2007 13:33
Widzę że artykuł jest zaktualizowany, ale ciekawe czemu nie pojawił się mój post w którym pisałem o autobusie kursowym?!
~Sobieszowianin 24-07-2007 14:26
do jelgór: Nie będzie tak łatwo wyciąć tych drzew, ponieważ "zieloni" będą protestować... O której godzinie miał miejsce ten wypadek na "Kapeli"? Widziałem dzisiaj karetkę ze Złotoryi lub okolic Legnicy, jak wieźli kogoś do szpitala na Zabobrze (ta karetka miała początek DL, czyli na legnickich numerach).
~do yoyo 24-07-2007 14:34
ty baranie lepiej sobie mózg wytnij , o ile go wogóle jeszcze masz. "jelgór" następny mądry inaczej , drzewa im przeszkadzają, szkodniki cholerne !!
~Junior. 24-07-2007 14:40
I wszystko jasne kierowca Golfa teraz niech rząda odszkodowania za szkody od PKSu, a kierowce PKS dlaczego ukarali przecież nie on odpowiada za stan tech. autobusu tylko PKS. Na marginesie to autobusu nie zatrzymano, tylko sam się zatrzymał z braku paliwa ponieważ to paliwo ciekło a nie olej i to zatrzymał się dużo wcześniej przed kolizją. Zastanawia mnie tylko zachowanie kierującej Golfem, wpadła do rowu , wyszła i pojechała innym autem do pracy ??????? zostawiając wrak.
~?? 24-07-2007 15:09
jak to drzewa niosą śmierć ? czyżby plama oleju wyleciała z drzewa? ciekawe co powiedzą wrogowie drzew jak już je wytną i znów stanie sie wypadek? może, że winna jest trawa? a może to wina człowieka? wyciąć człowieka>?
~Jaro 24-07-2007 15:19
100 zł. też mi coś!!!!! szkoda, że inspekcja transportu drogowego nie kontrolowała tego autobusu!!!! wtedy to przewoźnik dostałby kare!!!!
~do ?? 24-07-2007 15:57
jak nie wiesz jak to jest, że drzewa niosą śmierć to chwilę pomyśl logicznie – może wpadniesz jak to się dzieje. Jednak gdyby było to dla Ciebie za trudne to Ci pomogę. Bardziej prawdopodobne jest, że osoby uczestniczące w wypadku drogowym przeżyją go , jeśli auto nie rozkwasi się na drzewie, tylko wjedzie w np. w pole.Ogólnie przecież wiadomo, że jak nie przywalisz w wielką przeszkodę to masz szanse wyjść z wypadku bez większych urazów. Nie chcę tu usprawiedliwiać piratów drogowych i innych szaleńców, ale zgadzam się z osobami, które uważają, że drzewa trzeba powycinać (chociaż część).
~do "do wuszu" 24-07-2007 16:23
w 1 wersji nikt nie omieszkał zaznaczyc pewnych istotnych faktów artykół brzmial calkiem inaczej wiec pewnie po moich wpisach ktos go zaktualizowal nie potrzebnie bylo to "baranie"
~Do"do??" 24-07-2007 18:38
O jakiej czesci drzew do wyciecia piszesz?Czesc,to ich tylko zostala.Nasz kraj nalezy do najbardziej"lysych"krajow w Europie pod wzgledem zadrzewienia,a to co pozostalo zjadaja korniki,wycinaja ludzie na opal,etc.
~daro J.G. 24-07-2007 20:06
Witam wszystkich.Zabiorę głos w sprawie.Jeżdżę tą drogą na Chojnów ,Legnicę bardzo często o każdej porze roku.Jest żle i niebezpiecznie dla znającego trasę i przerażliwie dla "pierwszaków"Skoro nie można wyciąć drzew,aby móc poprawić drogę to może zamontować barierę ochronną po obu stronach drogi i wytyczyć zatoczki co jakiś odcinek.wyeliminujemy grożne wypadki z drzewami i skarpami związane.Taki pomysł.Proszę o opinie.
~do ?? 24-07-2007 20:33
Masz rację jak cholera!!! To samochody niosą śmierć! Zniszczyć wszystko co związane z przemysłem motoryzacyjnym!!! Nie będę silił się na adresowanie tego postu do innych negatywnie nastawionych do przydrożnych drzew przedmówców. Jak auto wjedzie w jakiś budynek to będziecie wnioskować by rozebrać komuś dom??? Kupa populistów bez najmniejszej chęci poważnego zgłębienia tematu. Te drzewa nigdy nikomu nie zawiniły–tylko ludzka głupota i ignorancja, która teraz szuka dla siebie usprawiedliwienia!!!
~My frajerzy z Jeleniej Góry 24-07-2007 21:28
Nic innego tylko brak inwestycji drogowych. Winę za to ponosi urząd marszałkowski we Wrocławiu. Na szczęście nie było zabitych. Tylko, czy marszałek sejmiku wojewódzkiego przejmuje się problemami naszego miasta? Na razie obiecuje, obiecuje, obiecuje. Inaczej: mydli oczy, mydli oczy, mydli oczy. Gdyby tak dużo wypadków zdarzało się w pobliżu Wrocławia ślęczałaby tam telewizja TV3. Prowadzono by dramatyczne wywiady, zapraszano na rozmowy posłów itp. My w Jeleniej Górze jesteśmy za cisi. Przez to wrocław traktuje nas jak f...rów.
~jelgór 24-07-2007 21:45
Dziś nie buduje się dróg bez rowów ochronnych. Drzewa przy samym asfalcie to wymysł przedwojennych Niemców. Autostrady mieli sprytne, ale drogi powiatowe idiotyczne. Spójrzcie jadąc do Dziwiszowa, ile drzew jest odartych z kory. Każde takie drzewo to ludzkie cierpienie, czasem życie.
~supermen 24-07-2007 22:34
tak tzeba wyciac wszystkie drzewa na tej trasie!!!!!!! mozna tam zasiac drobne kzewiki które zamortyzója uderzenie przez auta.
~sajmon 24-07-2007 23:23
wsiądżcie sobie [ekolodzy od siedmiu boleści] [kozaki] do tira który ma 4 metry wysokości to zobaczymy ile pszejedziesz średnio co czwarte dżewo jest położone na droge jadąc takim autem więcej paczysz w niebo nisz na droge szlak z tobą i wszystkimi ekologami wyciąć tszeba wszystkie badziewie przy tego typu drogach
~EBE 24-07-2007 23:33
Wszystko fajnie ale 100 zl mandatu dla kierowcy to za malo. A gdzie odpowiedzialność służb technicznych PKS ? To jakieś kpiny. Przecież naprawa i utrzymanie pojazdu w dobrym stanie technicznym to w takiej firmie jak PKS sprawa diagnostów, mechaników. Każdy pojazd powinien być codziennie rutynowo badany i odpowiada zawsze za to Dyspozytor. Ktoś przez karygodne zaniedbanie o mało nie stracił życia, a policja ? Stówka dla kierowcy i...po sprawie ! A gdyby tak przekroczył prędkość o 20 km to dostałby pewnie 2 stówy.Jakie to wszystkożałosne ! Pozdrawiam: EBE
~Do Wszystkich od DRZEW 25-07-2007 9:23
Już to kiedys pisałem i napisze jeszcze raz: Drzewa na Kapeli będą wycięte wszystkie do końca tego roku. Taką decyzję podjeła Dyrekcja Dróg I Autostrad mimo protestów "zielonych". Jelonka o tym nie pisze, ale średnio raz w tygoniu na drzewie zatrzymuje się auto, a pozatym drzewa znacznie zwęrzają pas jezdni zwłaszcza w zimie. Dalsza dyskusja czy powinni wyciąć drzewa czy nie chyba jest już zbędna.
~do sajmon 25-07-2007 10:30
Żal mi ciebie, ortografia na poziomie pierwszej klasy! Jeśli tylko tyle edukacji liznąłeś to musi być z ciebie nie lada kierowca...
~Do Ciekawe 25-07-2007 13:30
Od kiedy to pojazd ponad 10 letni nie może mieć AUTO–CASCO ??
~żbik do Junior 26-07-2007 8:01
Kierowca autobusu jest odpowiedzialny za jego stan techniczny, nie tylko PKS. Zresztą jak każdy kierowca pojazdu, nie ma tu wyjątków. A kierowca prowadzący Golfa nie zostawił wraku, jak to było ujęte, tylko zadbał o jego usunięcie na własny koszt,po tym jak policja sfotografowała całe zajście.Nie kumam po co ludzie piszą takie bzdury, przecież to nie kierowca golfa rozlał ten olej.
~Junior do żbik 26-07-2007 21:23
Jak nie odjechała, jak odjechała–gówno wiesz a piszesz. Jakby Policja przyjechała 5 min. później to auta na miejscu by już nie było bo już wyciagali ciągnikiem z rowu !!!!
~slick 13-08-2007 17:25
a te fotki to redakcja chyba komóreczką robiła...? Bo jakość taka, że ja bym tego na ścianie w szkolnej gazetce nie umieścił... wstyd..
~olszan 15-08-2007 13:13
Do YOYO Masz rację te drzewa stanowczo za szybko biegają po jezdni i potrącają niewinne samochody narażając biednych kierowców na koszty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Rozmowy o Kowarach

Minka na sobotni wieczór

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Miastu na urodziny

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%