MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 listopada 2019, 14:42
Aktualizacja: 14:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze umorzyła śledztwo w sprawie Klubu Piłki Ręcznej, które było wszczęte po zawiadomieniu przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Jerzego Łużniaka.

Przypomnijmy, zawiadomienie złożył w maju br. prezydent Jeleniej Góry, po czym w efekcie postępowania sprawdzającego, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo dotyczące nadużycia udzielonych uprawnień, a także niedopełnienia obowiązków oraz przedłożenia nierzetelnych dokumentów przez członków zarządu Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra, jego skarbnika oraz osobę prowadzącą księgi rachunkowe klubu. Śledztwo dotyczyło nierzetelnego wykorzystania dotacji otrzymanej w ramach umów na realizację zadań przez Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Kwota wyrządzonej szkody została określona jako nie mniejsza, niż 200 tysięcy złotych.

W przeprowadzonym śledztwie nie stwierdzono, aby doszło do wypełnienia znamion przestępstwa - w związku z czym postępowanie zostało umorzone - powiedział Tomasz Czułowski z jeleniogórskiej prokuratury.

Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra był kontynuatorem tradycji szczypiorniaka w stolicy Karkonoszy (po Jelfie, Vitaralu) - przez 21 lat bez przerwy, kibice mogli oglądać w naszym mieście najlepsze polskie zespoły, a nawet na szczeblu europejskim. Kłopoty finansowe sprawiły, że piękna historia została przerwana - większość zawodniczek odeszła do innych klubów, a od poziomu pierwszej ligi (druga klasa rozgrywkowa) jeleniogórzanki w odmienionym składzie występują pod szyldem - MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Decyzja prokuratury nie jest jeszcze prawomocna. Na razie nie udało się uzyskać komentarza ze strony władz miasta - do tematu wrócimy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
1
10%
Dziwi
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
5
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie... są spoko!

Plecaki dla dzieci – top 5 plecaków na podróż

Zbudują sortownię

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Skandal! 8-11-2019 16:25
Renka renke myje kurła!
~efendi 8-11-2019 18:39
Prezes Kasztelan jak w śmieciach skuteczny na 100% . Fajny patent z zawiadomieniem. Można rozliczyć finanse klubu i odłożyć na półkę w wyremontowanym cesarskim pałacu ! Gratulacje !
~Biskub 8-11-2019 18:42
Michał daj już spokój z tymi komentarzami... Nikt za tobą w Jeleniej nie tęskni
~zedi 8-11-2019 19:35
Wypadałoby teraz przeprosić wszystkie osoby pomówione o rzekome niedopełnienie obowiązków. Wyjątkowo łatwo Wam przyszło niszczenie, Klub rozgoniliście, fotki piękne macie ale czy wystarczy odwagi Panu zastępcy prezydenta od sportu na przeprosiny?
~Bella 8-11-2019 20:03
Oskarżać było komu, donieść do prokuratury a pewnie że też, dowalić a co!! Bo pomóc Klubowi to już było za trudno no i nie tak widowiskowo dla nowych gwiazdorów magistratu. Żałość i małość....
~lesi 8-11-2019 21:15
Winni jak zwykle niewinni,bo mają plecy.Z daleka śmierdzi przekrętem.
~her hermsdorfer 9-11-2019 7:46
-zedi/-Bella =zdecyduj się jak się podpisujesz xd

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KOD czeka na prezydenta Dudę

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Akcja PIT 2019  

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Dzień w Pradze

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
629
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%