MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Śledztwo w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. trwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 sierpnia 2017, 17:06
Aktualizacja: 17:12
Autor: T–Cz
Fot. Użyczone
Wczoraj (02.08) Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przedłużyła o kolejne trzy miesiące, tj. do dnia 31 październik, okres trwania wszczętego 5. Maja śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. w dniu 30 kwietnia na terenie Arabskiej Republiki Egiptu.

Prowadzone w sprawie czynności, w tym te które zostały dotychczas wykonane, zmierzają do ustalenia wszelkich okoliczności mogących mieć znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn śmierci Magdaleny Ż., zarówno co do zdarzeń jakie miały miejsce na terenie Egiptu, jak i okoliczności zaistniałych przed jej zgonem w Polsce.

- W toku postępowania przeprowadzono szereg czynności, począwszy od przeprowadzonej na terenie Arabskiej Republiki Egiptu z udziałem polskiego patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze sekcji zwłok Magdaleny Ż. Sekcja zwłok pokrzywdzonej została następnie także przeprowadzona na terenie Polski. W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok Magdaleny Ż. – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

- W sprawie przesłuchano w charakterze świadków ponad sto osób, w tym pasażerów podróżujących wraz z pokrzywdzoną samolotem do Egiptu, turystów zamieszkujących z nią w tym samym hotelu, osoby, które widziały ją na lotnisku przed planowanym, przyspieszonym odlotem, który miał się odbyć 29 kwietnia, przedstawicieli biura podróży oraz inne osoby deklarujące wiedzę o zdarzeniu. Przesłuchano także osoby z najbliższego otoczenia Magdaleny Ż., w tym członków jej rodziny oraz partnera. Ze względu na aktywność w sprawie dwóch agencji detektywistycznych przesłuchano w charakterze świadków ich przedstawicieli – dodaje.

- Przeprowadzono także inne czynności i zgromadzono dowody, między innymi w postaci dokumentacji, w tym medycznej, a także dokumentacji elektronicznej. W sprawie skierowano wniosek do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu o wykonanie czynności w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, który był następnie uzupełniany stosownie do dokonywanych ustaleń. Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie. Powyższe materiały są bowiem niezbędne biegłym z zakresu medycyny sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku śledztwa badania - informuje rzecznik.

- Jednocześnie, w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej w ostatnim czasie informacjami o tym, że w niniejszej sprawie doszło do zatrzymania osoby lub osób, informuję, że doniesienia te nie polegają na prawdzie, zatrzymanie nie miało miejsca – podkreśla Tomasz Czułowski. - Śledztwo prowadzone jest w fazie in rem, nikomu nie zostały przedstawione zarzuty w związku z tą sprawą - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Sytuacja w spółce Sanikom

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Knu_Pce 3-08-2017 17:45
Chooy z tego wszystkiego będzie.
~hmmm98 3-08-2017 20:47
Zabójstwo, niby jakie zabójstwo...?
~pff 3-08-2017 21:34
Kiedy przesłuchanie Tuska ?
~zaboberek 4-08-2017 22:42
do:| ~pff |. Poszukaj znachora,bo żaden lekarz nie jest w stanie ci pomóc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2166
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%