MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 czerwca
im. Walerii, Waltera

SLD: Podsumowanie kampanii i poparcie dla Zawiły

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 30 listopada 2010, 16:07
Aktualizacja: 18:56
Autor: Angela
Fot. Angela
Po czteroletnich doświadczeniach z obecnym prezydentem swoje poparcie chcą przekazać Marcinowi Zawile – mowa o jeleniogórskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który dziś podsumował wybory, mówił o wstępnych koalicyjnych rozgrywkach i porozumieniach oraz propozycjach na konkretne stanowiska na starostę, w radach powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Konferencję prasową jeleniogórskiego SLD rozpoczął Sylwester Urbański, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry. Podziękował wszystkim, którzy w wyborach poparli jego i kandydatów SLD do rad.
– Głosowało na mnie niemal 2,5 tys. osób. Dla kandydata, który nie był zbyt dobrze znany w Jeleniej Górze to spore wyróżnienie, za co wszystkim dziękuję. Mam nadzieję, że podejmowany program przez SLD uda nam się choć w części realizować, dzięki pięciu naszym radnym wybranym do rady miasta. Postaram się, by w przyszłych wyborach mój wynik jako kandydata na prezydenta był jeszcze lepszy – mówił Sylwester Urbański.

Następnie Grażyna Malczuk podsumowała wyniki wyborcze. Mówiła o 21 procentowym poparciu w Jeleniej Górze dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i satysfakcjonującym wyniku wyborów do rady powiatu i sejmiku dolnośląskiego. Mówiono też o trudnym, ale zdecydowanym poparciu dla Marcina Zawiły.

– Przeanalizowaliśmy programy obydwóch kandydatów. Doszliśmy do wniosku, że zbieżność programu Marcina Zawiły jest większa w porównaniu do naszego kandydata na prezydenta oraz naszych radnych. Gdybyśmy podjęli inną decyzję, jako radni poprzedniej kadencji, bylibyśmy w sprzeczności ze sobą. Krytykowaliśmy bowiem wiele posunięć obecnego prezydenta Marka Obrębalskiego – powiedziała G. Malczuk. – Nie wiemy, jaka będzie prezydentura Marcina Zawiły, ale chcemy wierzyć, że lepsza niż obecna – dodała.

Starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga mówił o dużym wyborczym sukcesie SLD w powiecie jeleniogórskim. – Jeśli chodzi o radę powiatu to wygraliśmy te wybory i wprowadziliśmy siedem osób z SLD oraz trzy osoby z komitetu wyborczego pana Jakiela, z którym już wcześniej zawarliśmy sojusz. Można więc powiedzieć, że mamy 10 osób w radzie. Pięć mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej i cztery Prawu i Sprawiedliwości.

W radzie powiatu jest 19 radnych, a po podpisaniu sojuszu z radnymi z komitetu Jakiela i Platformą Obywatelską, mamy przewagę. Jak dokładnie będzie to wszystko wyglądało w rzeczywistości, okaże się podczas jutrzejszej sesji rady, która będzie poświęcona wyborom władz powiatu. Kierunki pracy rady natomiast mamy wytyczone, jestem bowiem starostą drugą kadencję – mówił Jacek Włodyga. Wyraził też swoją nadzieję na dobrą współpracę przy zarządzie złożonym z SLD, PSL i Platformy Obywatelskiej.

Według ustaleń koalicyjnych starostą ma ponownie zostać Jacek Włodyga, a przewodniczącym rady, członek Platformy Obywatelskiej, Rober Mazur. Zaproponowanym przez SLD na stanowisko wicestarosty został Zbigniew Jakiel z PSL a na członka zarządu, jedna osoba z PO, której nazwiska nie chciano na konferencji ujawniać. Na zastępców przewodniczącego SLD proponuje Andrzeja Sztando oraz Jolantę Peciak.

Wspomniano również o wynikach wyborów do sejmiku wojewódzkiego, do którego PO zdobyło 15 mandatów, Komitet Rafała Dutkiewicza 9, PiS – 7, SLD – 4, a PSL – 1. Mówiono też o wczorajszych ustaleniach. Ze wstępnych ustaleń poszczególnych klubów wiadomo, że Grażyna Malczuk ma zostać wiceprzewodniczącą sejmiku.

Podczas konferencji ogłoszono również nazwisko nowego przewodniczącego jeleniogórskiego klubu SLD, którym został Józef Sarzyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Kowary będą miały plażę

Pełna mobilizacja zwolenników Rafała Trzaskowskiego

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~Ola 30-11-2010 16:55
To w PUP Jelenia Góra znowu nic się nie zmieni. Przykre i smutne to wszystko.
Jerzy Turban 30-11-2010 17:19
Więc tak jak pisałem przy innych tekstach. Mamy koalicje PO-SLD. Świetnie się znają z początku lat 90tych.
~pool 30-11-2010 17:36
Nowa koalicja PO SLD WM, Prystrom zaczyna zmieniać stosunek do SLD.
~joe 30-11-2010 17:39
Czerwona Dolina wraca !! Pierwszy rozbiór Jeleniej Góry w wykonaniu PO, SLD i WM dokonuje się na naszych oczach ! nie dopuśćmy do tego ludzie ! Chcą usunąć niewygodnego dla nich wszystkich Marka O. który blokuje im dostęp do stołków w mieście, to rozgrywają na swój sposób a później podzielą wpływy w ratuszu i w mieście i każdy swojego będzie krył. Wspomnicie moje słowa.. Głosuje na MO.
~Och 30-11-2010 18:03
Na plakatach pani G.Malczuk, prezentowała się zupełnie inaczej niż dziś ( zdjęcie 10 ).
~tia... 30-11-2010 18:05
Poparcie SLD... No to nic dobrego nie wróży... Kusiak, Sarzyński i spółka... Po to ich odrzuciliśmy 4 lata temu, żeby dziś wrócili? Jestem na nie.
~s. 30-11-2010 18:17
Platforma popierana przez "lewaków" - koniec świata czy ideologii.
Jerzy Turban 30-11-2010 18:43
Nie ma na kogo zagłosować.
~kik 30-11-2010 18:43
Według ustaleń koalicyjnych starostom ma ponownie zostać Jacek Włodyga, a przewodniczącym rady, członek Platformy Obywatelskiej.......STAROSTĄ pani Angelo, starostą
~MIMA 30-11-2010 19:01
NIC NOWEGO!!! Znowu czerwono w naszej Kotlinie. Jakaś klątwa ciąży nad Jelenią Górą, czy też mieszkańcy są zauroczeni, tylko nie wiadomo czym. Niby chcą czegoś nowego, ale w zaparte idą tą samą drogą. Tyle lat mieliśmy "jedyną słuszną partię", która nas okłamywała, później niby powiało nowym, ale u nas ciągle to samo tylko pod innym szyldem. Jakby to się nie nazywało - to jest czerwone i kłamliwe. W programie same slogany powtarzane od lat. Dobrze, że pan Obrębalski odciął się od tego badziewia.
~MEG 30-11-2010 19:06
do 18:17 - nie dziw się, przecież Platformie Oszustów zawsze było blisko do lewicy i odwrotnie.
~kik 30-11-2010 19:09
Dziękuję moderatorowi za poprawienie błędu, a swoją drogą p. Angela powinna Mikołaja poprosić o słowniczek ... :)
~fann 30-11-2010 19:26
SLD za PO ? oj nadchodzi koniec swiata juz jednak. Zmienie jednak poglady o SLD, beda takie same jak o PO, nie nie nie.
~Robuś 30-11-2010 20:14
powiało zawiłym szambem
~pkp82 30-11-2010 20:46
jak widze te mordy ubeckie to mi sie niedobrze robi ...tfu !!! Ja na miejscu Zawily zrzeklbym sie tych glosow! - ale widac kto z kim trzyma.
~lokalny 30-11-2010 20:58
Śp. Jurek Szmajdziński i Grażyna Malczuk z ramienia SLD zrobili dla Jeleniej więcej niż wszyscy radni i prezydenci razem wzięci! Więc jakim prawem ich krytykujecie?! 5.12.2010 wybieramy Zawiłę!
~chriss 30-11-2010 21:29
I znowu Ci sami, szkoda, bo zamrnują kolejne 4 lata. Pan Starosta pewnie znowu bedzie cmokał i rozkładał ręce zniemocy.
~j222 30-11-2010 21:50
Czytam posty z niesmakiem.Ubecja,czerwoni,czy wy ludziska potraficie samodzielnie myśleć.Żółć Was zalewa.Mnie jest obojętne mogą to być niebieskie ludziki z marsa oby tylko potrafiły zarządzać miastem.Chcę żyć w miejscu przyjaznym,nowoczesnym którego nie będę musiał się wstydzić.Życzę powodzenia wszystkim od lewej do prawej strony którym zaufali nie krasnoludki tylko mieszkańcy Jeleniej Góry.
~ 30-11-2010 22:05
Pewnie członkiem zarządu zostanie Anna Konieczyńska ze względu na planowaną przegraną w wyborach na wojta Jeżowa
~do chriss 30-11-2010 22:09
Po co się tak denerwować, przecież sami daliśmy przyzwolenie, aby ich elektorat wybrał, oni poszli na wybory, my pozostaliśmy w domu a teraz mamy pretensję ;)
~gosć 30-11-2010 22:23
do władzy chce wrócić stare kolesiostwo ale panowie to juz było..... nie lubie MO ale to mniejsze zło MO powinien w następnej kadencji zrobić pewne roszady i wyrzucić na bruk kolesiostwo i betony poprzednich układów mam nadzieje że ta kadencja mu je dobrze ukazała jest sporo młodych ludzi urodzonych w JG , wykształconych , władających językami i chcących coś zrobić dla miasta a nie tylko żeby dobić do emerytury
~T-tryk 30-11-2010 22:53
Przypomina mi to powiedzonko o" przerębli w ,której coś pływa". Swoja wiara w czerwonej dolinie dobrze się ma.
~gdfsd 1-12-2010 6:30
Niech Obrębalski i Sajnog się nie dziwią... nie ma wyboru, bez względu na sympatie , trzeba głosować za Zawiłą.
~olo 1-12-2010 7:03
Stary beton już zmurszały i się sypie i bardzao dobrze ! Na zdjęciu 8 J. Włodyga w tych pofarbowanych w paski włoskach wygląda jak wystraszonu skunks . Kupcie mu lusterko i zabierzcie farbę do włosów lub kupcie nowy zestaw SLD - Sojusz Ledwo Dyszących (działaczy)
~Ja wiem 1-12-2010 7:24
że to niezupełnie wina Zawiały, ale skoro popiera go SLD a jeszcze słyszę o koalicji w sejmiku PO i SDL to musi sobie zdawać sprawę, że tym otrzymanym poparciem pozbył się dużej liczby głosów. Wiem, bo z mojej rodziny teraz nikt 5 grudnia nie pójdzie do głosowania.
~gggf 1-12-2010 8:30
Ktoś pisze że deklaracje Zawiły to pomysł ściągnięty z Sopotu. Więc żeby nie było plagiatu Obrębalski i Sajnog nie planują parku technologicznego w Jeleniej Górze. Jest natomiast w Wałbrzychu, Wrocławiu, Świdnicy, Legnicy, Zgorzelcu itd. Akademickie myślenie byłego prezydenta.
~wond SLD 1-12-2010 8:34
Powrót wam sie marzy. Wy juz byliscie. Kusiak chce przetrwać do emeryturki. Nie za moje. Co Wam Zawiła za to obiecał. Kusiak na vice prezia????????????????? Zygać sie chce
~mim 1-12-2010 8:41
W 2006 roku PO cieszyła się, że w Jelonce odsuwa od władzy SLD. Dzisiaj wspierana przez SLD w Jeleniej Górze i Sejmiku Dolnośląskim chce za wszelką cenę niszczyć oddolną samorządową demokrację i dalej upartyjniać wszystkie poziomy samorządu terytorialnego. Lista dolnośląska niezależnego Rafała Dudkiewicza i inne lokalne niezależne komitety wyborcze nagle stały sie zagrożeniem dla takich ludzi jak: M.Zawiła, J.Pokój, J.Łużniak, a zwłaszcza Grzegorz Schetyna. Czas na zmiany w sposobie myślenia o samorządzie terytorialnym ! Jest jeszcze czas, by uratować od partyjnych bosów Jelenią Górę !! Demokraci z Kotliny Jeleniogórskiej nie dajcie się! Dnia dnia 5 grudnia powiedzcie partiom politycznym -dławiącym samorządową demokrację- stanowcze NIE !!!
~tak 1-12-2010 9:11
To poparcie jest potrzebne dla sprawniejszego zarz,adzania miastem, i podejmowania racjonalnych decyzji.
~ 1-12-2010 9:15
Będę głosować na Tolka Banana .
~21 1-12-2010 9:16
Koalicja w powiecie z PO jest wskazana. Trzymam kciuki za J.Włodygą.
~fdsdd 1-12-2010 9:31
można sobie robić kpiny i złośliwości. Ale jek jest współpraca na linii miasto-powiat-sejmik wojewódzki - rząd to lepiej a nie gorzej głosujmy za koalicją, głosujmy za Zawiłą.
~KEA 1-12-2010 9:35
DINOZAURY!
~Koszmarek 1-12-2010 10:09
Czytając te wasze komentarze to mam wrażenie ,że w Jelonce większość to frustraci i zgorzknialcy z ciężkim upośledzeniem lub strasznym doświadczeniem życiowym. Co by nie napisać to komentarze zawsze na nie i zawsze wszystko źle. Zdejmijcie te klapy z oczu nie wszystko jest czarne.
~drjack 1-12-2010 10:22
Dudkiewicz i jego koledzy są tak samo niezależni jak kozia dupa nadaje się do zrobienia trąby. A wy cwaniaki co ciągle plujecie z czym macie problem - brać dupy w troki i starować. Będziecie mieli okazję pokazać nam jak się rządzi. Nikt urn ani list wam przed nosem nie zatrzasnął.
~blondynka 1-12-2010 10:36
W sld JEST TAKI JEDEN CO CIĄGLE MÓWI "ŻYGAĆ SIĘ CHCE" - FLUSTRATA I PARANOIK. Ludzie tego typu szkodzą wszystkiemu i wszystkim.
~kok 1-12-2010 15:09
Czernow będzie wiceprezydentem to porażka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Kosić czy nie kosić?

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
572
Tak
23%
Nie
74%
Nie wiem
3%