MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Sławy lotnictwa w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 24 maja 2010, 10:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Już jutro stolica Karkonoszy będzie gościć mistrzów polskiego i światowego lotnictwa. Przez dwa dni odbywać się będą treningowe loty. Goście wezmą udział w 30. jubileuszowych ogólnopolskich zawodach im. Zdzisława Dudzika.

Spośród prawdziwych mistrzów do Jeleniej Góry przyjadą m.in. aktualni mistrzowie świata Krzysztof Wieczorek, Janusz Darocha, Michał Wieczorek i wielu innych, którzy na wszystkich kontynentach zdobywali tytuły mistrzów świata. Poszczególne konkurencje zawodów rozpoczną się już w najbliższy czwartek, a w piątek piloci zaprezentują swoje umiejętności m.in. w konkurencjach nawigacyjnych i lądowań, które będą mogli podziwiać mieszkańcy.

Najciekawsze i najbardziej widowiskowe dla mieszkańców konkurencje rozpoczną się w piątek około godziny 18.00. Będzie to konkurencja lądowań. Zapraszamy wszystkich, ponieważ jest to niesamowite zjawisko, gdzie samoloty na bardzo małej prędkości muszą przyziemić w szczegółowo określonym miejscu. Podczas tych lądowań naprawdę widać kunszt i mistrzostwo tych pilotów. Wśród tych osób, które będą startowały, jest co najmniej dziesięciu mistrzów świata i Europy - mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Uroczyste zakończenie zawodów i rozdanie pucharów zwycięzcom planowane jest w sobotę o godzinie 20.00. Z Jeleniej Góry mistrzowie wyjadą w niedzielę. Zdobycie punktów w rankingu pucharów Polski gwarantuje zawodnikom miejsce w ścisłej reprezentacji na rok przyszły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozmowy o Kowarach

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~07 24-05-2010 11:38
zapomnieliście droga redakcjo napisać o znanym arcymistrzu lotnictwa MIRKU
~Życzliwy 24-05-2010 14:40
Sławy może i tak ale to już nie jest ten sam aeroklub co nie tak dawno już wyraznie daje się odczuc sztuczne wywyższanie się tzw elity która ma niby kase a reszta to już najlepiej jak by odeszła do lamusa a nie należy zapominac otym ze aeroklub był sławiony wspólnymi siłami i było to osiagnięcie całego zespołu a nie jak teraz przypisują sobie to jednostki z przykrością to stwierdzam ale aeroklub robi się coraz bardziej zamkniętny dla snobów
~kld 24-05-2010 17:44
Faktycznie powinni wspomnieć w tym artykule o arcymistrzu MIRKU, to prawie legenda aeroklubu. Pozdrawiamy MIRKA
~Do ~Życzliwy 24-05-2010 20:25
A gdzie odwaga żeby podpisac się pod tym swoim nazwiskiem? Jak już obrażamy kogoś, to odwazmy się podpisać pod tym!
~fanklub MIRKA 25-05-2010 17:59
Mam nadzieję, że MIREK zawita i w tym roku, nie chcemy przecież pokazów bez JEGO i jego talentu. Brawa dla MIRKA!
~rondel 29-05-2010 13:49
byłem wczoraj/piątek/ o 18.00 na lotnisku.Pustki,somoloty stały na stanowiskach,bezruch,cisza,nic się nie działo.Przykre to niestety.Nie okłamujcie czytelników strony www.jelonka.pl.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dachowanie w Radomierzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
88
Tak
42%
Nie
51%
Nie wiem
7%