im. Henryka, Włodzimierza

Śląsk w cieniu Sudetów

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 22:34
Aktualizacja: 22:54
Podopieczni Jarosława Wilusza nie zwalniają tempa w rozgrywkach kadetów do lat 15. W niedzielnym starciu ze Śląskiem Wrocław jeleniogórzanie zdeklasowali rywali, zwyciężając 106:65. Sudety mają na swoim koncie komplet 9 zwycięstw i przewodzą w tabeli.

Kadeci Sudetów od początku byli stroną dominującą na parkiecie, co wzmocniło pewność siebie w szeregach jeleniogórzan. Z każdą minutą przewaga gospodarzy powiększała się i do przerwy ekipa Jarosława Wilusza prowadziła 53:25. W trzeciej kwarcie przyjezdni wykorzystali rozluźnienie Sudetów i wygrali tę część gry, ale nie zmieniło to losów spotkania. W czwartej kwarcie miejscowi ponownie przycisnęli i przełamali granicę 100 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 106:65 i nasz zespół umocnił się na prowadzeniu w tabeli kadetów U15.

W następnej kolejce Sudety zagrają we Wrocławiu z Gimbasketem (15.12, godz. 13:00). Przed własną publicznością zaprezentują się ponownie 5 stycznia 2019 roku, kiedy to podejmą Zastal Zielona Góra.

KS Sudety Jelenia Góra – WKS Śląsk Wrocław 106:65 (29:16, 24:9, 20:24, 33:16)
Sudety: Kobus 22, Samiec 22, Szturo 18, Bulcewicz 16, Garbarski 11, Szadkowski 10, Hachulski 3, Oryński 2, Popławski 2, Oleksin-Kodź.
Śląsk: Świąder 23, Dykier 11, Garstka 9, Baran 8, Macewicz 6, Mądro 4, Klemczyński 2, Łomnicki 2, Mieszkała, reszka, Tereba.