MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Śladami Laborantów i Walończyków

Wiadomości: Region
Sobota, 28 lipca 2012, 6:29
Aktualizacja: 7:03
Autor: KPN
Fot. KPN
W środę (25.07) odbyła się wycieczka organizowana przez Karkonoski Park Narodowy w ramach cyklu „Wakacje z przyrodą i przygodą” pod nazwą „Laboranci i Walończycy, czyli Dolina Wilczego Potoku”.

- Uczestnicy wycieczki przeszli trasą ścieżki turystyczno-edukacyjnej „Dolina Wilczego Potoku” oraz zwiedzili ogród ziół i krzewów karkonoskich, gdzie poznawali tajemnice roślin leczniczych, wykorzystywanych niegdyś przez karkonoskich laborantów – zielarzy, produkujących medykamenty z górskich ziół – relacjonują pracownicy KPN-u.

Ponadto na trasie ścieżki uczestnicy wycieczki zapoznali się z rolą martwego drewna w przyrodzie, zobaczyli archiwum klonów jodły pospolitej, dowiedzieli się, po co i jak przebudowujemy las w reglu dolnym i co potrafi zdziałać górski potok. Śladami Walończyków, którzy w Sowiej Dolinie niegdyś poszukiwali skarbów, młodsi uczestnicy próbowali szczęścia płucząc złoto w Łomniczce.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne wycieczki z cyklu „Wakacje z przyrodą i przygodą”! – piszą pracownicy KPN –u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zenek 28-07-2012 17:23
Czy ci pracownicy KPN mieli aktualne uprawnienia przewodnika sudeckiego? Bo jeśli nie, to złamali prawo. No ale łamanie prawa w KPN to przecież chleb powszedni, prawda panie Raj?
~Rübezahl 28-07-2012 18:24
Tak się składa, że akurat mieli uprawnienia przewodnickie. Większość pracowników z działu edukacji takie uprawnienia posiada i to zdobyte w całkowicie zgodny z prawem sposób. Panie Zenku proszę następnym razem sprawdzić swoje wiadomości u źródła, a nie rozgłaszać fałszywe oskarżenia! Jeśli wie Pan o jakimkolwiek wykroczeniu popełnionym przez kogokolwiek, to proszę wykazać się obywatelską postawą i zgłosić to osobiście, komu trzeba!
~przewodnik 28-07-2012 22:19
Czyżby? Czy ty jesteś pieskiem z KPN-u? Skoro jesteś taki zorientowany to powinieneś wiedzieć, kto prowadził owe wycieczki. Możesz podac nazwiska? Jakbyś też częściej czytał gazety to byś pewne informacje posiadał, np. o przymykaniu oka na niektóre "zaprzyjaźnione" grupy nielegalnie włóczące się po parku narodowym poza szlakami (wszyscy oprócz Rubezahla pewnie wiedzą, o kogo chodzi).
rymcycymka 28-07-2012 23:48
.. tylko przewodniczka ma odpowiednie obowie na trasy wycieczkowe ! .a dzieci tylko moze odp.plecaki ! /..fot nr.04/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Ile dostaną sołectwa?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
149
Tak
38%
Nie
55%
Nie wiem
7%