Zalogowanych: 10

Dolny Śląsk: Skuteczna końcówka Karkonoszy

Niedziela, 15 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2007, 21:55
Pewne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w XX kolejce klasy okręgowej piłkarze KS Karkonosze Jelenie Góra pokonując GKS Raciborowice 3:0 (1:0).

Oba zespoły dzieli w tabeli okręgówki przepaść, gdyż jeleniogórzanie są liderami rozgrywek zaś zespół z Raciborowic jest przedostatni. Początek zmagań był wyrównany i obie drużyny miały sytuacje na uzyskanie prowadzenia. W 27 minucie jednak to Karkonosze mogły się cieszyć ze zdobycia pierwszej bramki, którą zdobył strzałem z ok. 13 metrów najlepszy strzelec drużyny Łukasz Kowalski. Od 30 minucie przewagę uzyskali gospodarze, jednak mimo kilku szans nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Po przerwie stroną dyktującą warunki gry byli jeleniogórzanie, rozgrywający bardzo dobrą partię. Swoje szanse na zdobycie drugiego gola mieli Paweł Walczak, Maciej Suchanecki i Krzysztof Smoliński, jednak przez kilkanaście minut piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki GKS. Sztuka ta udała się Karkonoszom dopiero w ostatnich minutach pojedynku. W 86 min. indywidualną akcją popisał się M. Suchanecki i wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry trzeciego gola dla Karkonoszy zdobył K. Smoliński

<b>GKS Raciborowice - Karkonosze Jelenia Góra 0:3 (0:1)</b>
<b>Bramki:</b> Kowalski 27 min., Suchanecki 85 min., Smoliński 94 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel - Chrząszcz, Wawrzyniak, Bijan, Siatrak, Smoliński, Turczyk, Kotarba, Suchanecki, Walczak, Kowalski ( Kowalski-Ciepiela 81 min.).