MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Skrzyżowanie za 900 tys. złotych

Wiadomości: REGION
Wtorek, 4 sierpnia 2009, 16:51
Aktualizacja: 16:52
Autor: Ola
Po wyburzonym budynku została tylko kupka gruzu oraz... archiwalne już zdjęcia.
Fot. Ola
W Kowarach trwają przygotowania do budowy nowego skrzyżowania, na które przeznaczono kwotę 900 tys. złotych zabezpieczonych już w budżecie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Droga główna będzie przebiegać wzdłuż ulic : Zamkowej i Karkonoskiej.

Już rozpoczęto prace przygotowawcze pod budowę skrzyżowania w Kowarach, na które czeka aż 900 tys. zł w budżecie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze uzyskano, dzięki pomocy radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Elżbiecie Zakrzewskiej.

Pierwszym etapem inwestycji jest rozbiórka budynku przy ul. Karkonoskiej 1, która z dziś miała zostać zakończona. Ten pierwszy etap trwał najdłużej, ponieważ były kłopoty z wysiedleniem lokatorów – wspomina burmistrz Kowar, Mirosław Górecki. Pomysł na wyburzenie budynku pojawił się już 10 lat temu. Różne okoliczności spowodowały, że do prac wstępnych, pozwalających na realizację inwestycji, doszło dopiero teraz.

W końcu także ostatnia rodzina, która długo nie zgadzała się na opuszczenie swojego lokum, wyprowadziła się do mieszkania zastępczego. Do końca roku gmina zapewni tym państwu mieszkanie docelowe, o takim samym metrażu, jaki zajmowali w wyburzonym budynku - informuje burmistrz miasta.

W tej chwili wiadomo już, że wkrótce zacznie się w tym miejscu budowa nowego, mającego zapewnić łatwiejszą komunikację, skrzyżowania. Inwestycja ma opiewać na kwotę 900 tys. złotych. Drogę główną będzie stanowił odcinek: Zamkowa – Karkonoska, która najprawdopodobniej też zostanie poszerzona. Teraz czekamy już tylko na postanowienia marszałka, kiedy dokładnie rozpoczną się prace wykonawcze – informuje burmistrz Kowar. Jednak z początkiem jesieni, we wrześniu, najprawdopodobniej ruszy docelowy etap inwestycji – dodaje Mirosław Górecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Co z szubienicą?

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~S.. 4-08-2009 17:44
Ale będzie masakra dla kierowców jeżdżących "na pamięć" jesli nagle główna stanie się podporządkowana i na odwrót ;) A co do samego skrzyżowania to w końcu i na reszcie :)
Cień 5-08-2009 0:29
Ale ta rodzina jest głupia teraz już go zostanie to mieszkanie zastępcze na wieczność ja bym się nie wyprowadził dopóki bym nie dostał mieszkania w którego bym był zadowolony co do skrzyżowania to będzie to chyba jedyny odcinek Kowar przejezdny na dodatek będzie wart 900 koła a wykonany za 400,000.
Cień 5-08-2009 0:31
Ale ta rodzina jest głupia, teraz już im zostanie to mieszkanie zastępcze na wieczność. Ja bym się nie wyprowadził dopóki bym nie dostał mieszkania z którego bym był zadowolony. Co do skrzyżowania, to będzie, chyba jedyny odcinek Kowar przejezdny, na dodatek będzie wart 900 koła a wykonany za 400,000PLN.
~do cienia 5-08-2009 12:28
to co napisałeś świadczy o głupocie, ale niestety Twojej...
~Ja nie z Kowar 5-08-2009 19:23
Może burmistrz powinien podpowiedzieć P.Markowi O. z J.G. jak wybudować rondo związku z budową Castoramy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowości w muzycznym poranku

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dla turystów

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Porządki na cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1001
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%