MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Skrzynki „Głos Seniora” w gminie Podgórzyn

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 25 października 2017, 8:05
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Już wkrótce we wszystkich miejscowościach w gminie Podgórzyn, z inicjatywy tamtejszej Gminnej Rady Seniorów, pojawią się skrzynki za pośrednictwem których osoby starsze będą mogły wyartykułować swoje problemy.

Zakup skrzynek „Głos Seniora” jest elementem akcji realizowanej na terenie gminy Podgórzyn w ramach projektu LGD Partnerstwa Ducha Gór "Seniorzy decydują Gminne Rady Seniorów”, finansowanego z Rządowego Programu ASOS2014-2020.

W założeniu skrzynki mają być pomocą dla osób w podeszłym wieku, które z powodu niepełnosprawności, czy innych przyczyn, także natury rodzinnej czy środowiskowej, mają kłopoty w informowaniu o swoich, często bardzo istotnych potrzebach. Teraz będą mogli je rozwiązać wrzucając do skrzynki karteczkę z krótkim opisem problemu, np z prośbą o pomoc w zrobieniu podstawowych zakupów (żywności, leków itp.), w dotarciu do lekarza czy w wielu innych kłopotach codziennych.

Zawartość będzie wyjmowana przez osobę ze środowiska seniorów co najmniej raz w tygodniu i przekazywana następnie do osób i instytucji mogących udzielić oczekiwanego przez osobę starszą wsparcia. Obecnie trwa ustalanie, w jakich konkretnie miejscach w poszczególnych wsiach zostaną zainstalowane skrzynki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zaboberek 25-10-2017 10:22
Oby to nie były skrzynki ze zwykłymi: "uprzejmie donoszę..."
~jolka 1 25-10-2017 12:15
Jak znam to towarzystwo to najpierw trafia do sołtysa Marczyc, potem przedyskutują w Kole Gospodyń , żeby nic brzydkiego na nasze władze nie napisali. Wszak wszyscy oni oddani wójtowi.
~Zainteresowany 25-10-2017 15:57
Nietrafiony pomysł,wyrzucone pieniądze w błoto
~jolka 1 25-10-2017 20:20
A mnie nie potrzeba skrzynki ale prawdziwej odpowiedzi czy wójt i radni zgodzą się na kolejną podwyżkę cen wody teraz o kolejne 1,50zł. Za brud i syf płynący z naszych kranów mamy płacić wielkie pieniądze, może zamiast bzdurnych skrzynek dopłacajcie z kasy gminy do tego syfu , jeżeli nie potraficie powiedzieć dość dla podwyżek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popłynęli dla dzieci  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna zarośnięta

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
313
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%