MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Skrzynka z gazem w zasięgu błotników

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 października 2009, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: Ania
Fot. Ania
Lokatorzy budynku mieszkalnego przy ulicy Karkonoskiej 83 w Jeleniej Górze, starają się o przesunięcie skrzynki gazowej, w takie miejsce, aby nie mogły jej uszkodzić samochody. Wiosną wjechało w nią auto.

Skrzynka została wówczas przesunięta. Nikomu nic się nie stało, ale mieszkańcy obawiają się, że sytuacja może się powtórzyć, a skutki mogą być znacznie gorsze.

Poza tym, jak mówią pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S. A. gaz jest bezpieczny, o ile nikt przy nim „nie majstruje”. Obawy są o tyle uzasadnione, że budynek stoi przy wąskiej drodze, prowadzącej do Jagniątkowa. Mimo znaku, który ogranicza prędkość do 40 kilometrów na godzinę, a teraz dodatkowo śliskiej nawierzchni, większość kierowców jeździ po tej ulicy ze znaczną prędkością.

Nie zważają nawet na fakt, że właśnie przy Karkonoskiej 83 w ciągu minionych lat miały miejsce trzy wypadki drogowe. W ich wyniku zostały uszkodzone także słupki, stojące przy posesji. Nie wszystkie zostały jeszcze naprawione.

Rozwiązaniem mogłaby się okazać dodatkowa barierka, ale jak tłumaczy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Czesław Wandzel, rocznie wydaje się kilkaset tysięcy złotych na dodatkowe elementy, które mają zmusić ludzi do przestrzegania prawa. Uczestnicy ruchu drogowego powinni wiedzieć, po co są przepisy i dlaczego należy je respektować.

W tej sprawie prowadzą obecnie ustalenia pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S. A. oraz zarządca budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Gdzie wymienią oświetlenie?

Kiedy nowy żłobek w Lwówku Śląskim?  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 29-10-2009 10:07
SPOKOJNIE .DOJDZIE DO TRAGEDJI TO WTEDY SZYBKO PRZESTAWIĄ I UMYJĄ RĄCZKI.
rymcycymcy 29-10-2009 14:29
Tutaj jest szansa na przejażdżkę nawet na POTRÓJNYM gazie ...mobile, kto odważny ? ;)
~tomjg 29-10-2009 15:22
a może zamontowac progi zwalniajace na jezdni?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Defibrylator w centrum Jeleniej Góry  

Akcja Segregacja

PiS ujawnił listy kandydatów

Koniec z infokioskami

Z rzeką za pan brat

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
414
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%