MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Skrzydlata Jelenia Góra. W modelach i fotografiach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 maja 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Petr
Fot. Petr
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ul. Osiedle Robotnicze 47 uroczyście zainaugurowano wystawę: „Lotnictwo w Jeleniej Górze”. W ramach ekspozycji, wystawiono m.in. modele sterowców i innych maszyn powietrznych, a także dokumenty archiwalne, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.

– Wystawa pt. „Lotnictwo w Jeleniej Górze” to projekt zainicjowany przez Leszka Gańskiego, jednego z założycieli jeleniogórskiego aeroklubu. Człowiek ten to nie tylko pasjonat lotnictwa i jego znakomity znawca, lecz także osoba kultywująca tradycje polskich skrzydeł na Dolnym Śląsku, przypominająca o tym, co dla nas – pilotów, lotników, niezwykle ważne, i co powinno być jedną z wizytówek naszego miasta. Wystawa ta pokazuje przede wszystkim pierwsze lata działalności lotniczej w Jeleniej Górze, to, co działo się na lotnisku za jego początków. I warto ją zobaczyć, poznać odrobinę ciekawej historii – powiedział nam Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Co ważne, oprócz modeli sterowców, samolotów i innych maszyn powietrznych na wystawie w KSON można obejrzeć archiwalne dokumenty, publikacje, zdjęcia, a także inne „cudeńka” z prywatnych zbiorów Leszka Gańskiego i nie tylko. Większość z nich do tej pory nie ujrzała światła dziennego.

Czytaj również

Dawne i współczesne Towarzystwa Karkonoskie

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Pożądanie w cieniu pokrywki w „Muflonie”  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 20-05-2011 8:28
A jest już do tego sejmiku zjazd dla wózków inwalidzkich?
~modelarz 20-05-2011 12:49
Brawo Panie Leszku!!
~DIABLO JG 20-05-2011 13:21
Gański to prawdziwie zakrecony facet na punkcie samolotów, dzięki niemu pierwszy raz leciałem Wilgą, u niego stawiałem pierwsze modelarskie kroki. Dużo zdrowia i pogratulowac pasji!!!
~Buli 20-05-2011 15:24
Gratulacje. Panie Leszku jest pan wspaniały.
~Janosik2 20-05-2011 16:08
Pierwsza modelarnia w 4 na Zabobrzu to wlasnie Pan Leszek :) Duzo zdrowia zycze i pozdrawiam... szkoda ze nie ma juz modelarni dla dzieciakow.
~oko 20-05-2011 20:14
Nie zapomnę zapachu cellonu, i eteru...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Watra wraca w Otwartej Papierni

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Bella Mafia przyciąga komplety widzów

Muzyka wiedeńska w JCK

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
691
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%