MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Skromny jubileusz ks. Mariana Kubka

Wiadomości: Region
Sobota, 21 czerwca 2014, 10:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 9:29
Autor: AP
Fot. AP
50 lat kapłaństwa ma już za sobą ksiądz Marian Matula – Kubek. Z tej okazji w Jagniątkowie odbyła się uroczysta msza święta. Zgodnie z prośbą ks. M. Kubka – jubileusz przebiegł skromnie, bez większego rozgłosu. – Odmierzajcie swój czas rytmem serca! – mówił jubilat do swoich wiernych.

Zgromadzonych i jubilata powitał proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Jagniątkowie ks. Dariusz Kowalczuk. Następnie mieszkańcy w krótkich słowach podziękowali za wspólne spędzone lata. Mszę świętą odprawił sam jubilat, zaś w koncelebrze udział wzięli: ks. kanonik Bogusław Sawaryn, ks. Józef Frąc i ks. Dariusz Kowalczuk.

Kazanie wygłosił ks. kanonik Bogusław Sawaryn, dziekan Dekanatu Szklarska Poręba. Zaznaczał on, że jubilat prosił, aby to nie jego osoba była najważniejsza w czasie wygłaszania kazania. Spełniając jego wolę, mówił o ogólnym znaczeniu kapłaństwa. Pamiątkowym krzyżem podziękował też ks. Marianowi Kubkowi za 50 lat kapłaństwa.

Kończąc mszę św. ks. M. Kubek – będący już na emeryturze, ale cały czas aktywnie działający dla regionu - podziękował wszystkim, „których było mu dane spotkać na swojej drodze życia” i zwrócił się do zebranych, słowami ... „odmierzajcie swój czas rytmem serca!”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus – stan na 31 marca 2020

Organizacja ruchu podczas remontu ulicy Drzymały

Siedem nowych zakażeń (aktualizacja)

Senator o "tarczy antykryzysowej"

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa (aktualizacja)

Zrobili przyłbice dla pogotowia ratunkowego

Z parkowaniem na bakier

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
270
Tak
49%
Nie
45%
Nie wiem
6%