MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Skończył się nabór na urzędników wyborczych

Wiadomości: Region
Środa, 18 kwietnia 2018, 6:32
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Do 16 kwietnia kandydaci na urzędników wyborczych mogli zgłaszać się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze. Termin minął i z tego co się dowiedzieliśmy, liczba chętnych jest za mała.

Do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze wpłynęło 27 kandydatur na urzędnika wyborczego. 21 z nich na razie zostało zweryfikowanych i spełnia kryteria formalne. A w naszym regionie potrzebnych jest aż 89 urzędników wyborczych.

- Są na naszym terenie jednostki, których liczba kandydatów pozwala na powołanie urzędników wyborczych w tej docelowej liczbie. Jednak tego typu przypadki są w mniejszości. Takimi gminami, gdzie zgłosiła się odpowiednia liczba kandydatów są: miasto Zgorzelec, gmina Zgorzelec, Zawidów, Sulików, Świeradów Zdrój, Podgórzyn, Jeżów Sudecki, Mysłakowice i Wojcieszów – mówi Agata Rycyk, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze.

W większości przypadków zgłoszeń albo nie było, albo było ich za mało. Ta druga sytuacja dotyczyła m.in. Jeleniej Góry, gdzie na trzy wymagane miejsca zgłosiły się dwie osoby. Dlatego dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze wystąpił drogą elektroniczną do wojewodów, marszałków, starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów o zgłoszenie brakujących kandydatów w terminie siedmiu najbliższych dni. Jeśli ten etap nie przyniesie rozstrzygnięcia, braki uzupełnią osoby zgłoszone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mirecki.w. 18-04-2018 8:31
Jest to pierwsze ogloszenie w interneciei dlatego nie ma zadnych zgloszen.Najpierw koledzy i znajomi a pozniej reszta, czemu nie jest podany nr. telefonu kontaktowego Nie wszyscy maja czas iwiedze o braku chetnych jak nie ma podanego kontaktu i z kim.
~gjokm 18-04-2018 9:03
do: ~Mirecki.w. (8:31)
Na stronie miasta oraz poprzez aplikację Blisko od dawna trąbią o naborze
~mix 18-04-2018 8:48
Kolego. To nie jest nabór na członków komisji wyborczej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
715
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%