MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Skok w nowoczesność w DODN

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 czerwca 2009, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu pedagogów weźmie udział w dwudniowej konferencji, która dziś zaczyna się w Filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. W związku z uruchamianym właśnie multicentrum tematem debaty będzie edukacja interaktywna.

Nie do poznania zmienił się parter siedziby DODN przy ul. 1 Maja 43. Po ekspresowo wykonanej przebudowie wnętrz i ich remoncie, już urządzono pomieszczenia, w których od września regularnie będą się odbywać niekonwencjonalne zajęcia dla dzieci i młodzieży. – Mamy już część wyposażenia, w tym rozmaite przyrządy i pomoce naukowe, choćby nowoczesną… stację meteorologiczną – mówi Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN. Są też komputery z oprogramowaniem oraz inny sprzęt nie tylko multimedialny.

W sali Multi-Dziecko przeznaczonej dla najmłodszych uczniów jest wykładzina z układem ulic miasteczka drogowego oraz inne gry i zabawy do wychowania komunikacyjnego. W innych pomieszczeniach, które będą areną zajęć z cyklu Multi-sztuka zainstalowano już keyboardy oraz inne zabawki interaktywne, w tym nowoczesną tablicę.

– 18 czerwca czwórka naszych pracowników wyjeżdża na szkolenie do Izraela. Później już tu na miejscu będą się odbywały kursy dla osób, które będą obsługiwały multicentrum – zapowiada Zygmunt Korzeniewski. Cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkół z Jeleniej Góry i ościennych miejscowości zaczną się od września.

A już dziś i jutro (sobota) pedagodzy zbiorą się na konferencji pod hasłem „Transgraniczne Centrum Edukacji Interaktywnej – skok w nowoczesność”. Uczestnicy zapoznają się z multimedialnymi środkami dydaktycznymi w pracy nauczyciela. Katarzyna Kabat opowie o multicentrum w teorii i praktyce, a Z. Korzeniewski przedstawi zależności między kompetencją komunikacji pedagoga a skuteczną edukacją. Jutro areną konferencji będzie kino „Lot”. W programie: wykład o sztuce jako uniwersalnym języku przekazu (Janina Sarzyńska), a także prezentacja na temat mediów we współczesnej szkole i przedszkolu (Bogusława Bogucka).

Jeleniogórskie multicentrum będzie kosztowało ponad dwa miliony złotych. Wszystkie pieniądze pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Czyżby Andrzej Duda?

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Tadeusz1 5-06-2009 12:48
Zobaczymy, co będzie po wyborach.
~Obserwator 5-06-2009 13:36
A co do tego mają wybory? Cieszmy się, że w naszym mieście powstało coś bardzo wartościowego. Byłem z młodzieżą we wrocławskim multicentrum, nasze robi wrażenie przestrzenią. a przede wszystkim jest na wyciągnięcie ręki.
~Aaron pałkin 5-06-2009 14:05
Nowoczesny to jest parking przy DODN, błoto po kostki, XXI wiek w wydaniu XIII wiecznym. Może ten parking to jest jakaś instalacja edukacyjna "drogi w polskie za panowania MIeszka I"
rymcycymcy 5-06-2009 14:57
Na fot 6 widać jak można się bezpiecznie nauczyć jeździć. W razie zderzenia z taką pufą nie trzeba szukać blacharza ! :)
~Obserwator 5-06-2009 15:10
Do 14:05 Racja, ale nie wiem czy Państwu wiadomo, ale teren obok DODN-u należy do miasta Jeleniej Góry i tamta placówka nie może nic,mimo różnych nacisków i interwencji zmienić. Coś jednak drgnęło,utwardzono częściowo pas dojazdowy do ośrodka.
~W.T.F. 5-06-2009 15:35
Dajcie parking Korzeniewskiemu to zrobi z tego błota Roys Roysa wśród jeleniogórskich parkingów...
~emeryt-nauczyciel 5-06-2009 18:21
Brawo!!! w koncu dzieciaki beda mialy zajecie,moze jeszcze wladze wymysla bo bandyctwo wsrod dzieciakow straszne,za moich czasow swietlice bardzo sie sprawdzaly
~Pedagog z Cieplic 5-06-2009 19:46
Te zdjęcia pana TEJO mówią wszystko. Komentarz jest zbędny.
~jelgór 5-06-2009 21:55
Pięknie jest, teraz DODN z takim sprzętem to superatrakcja w naszym mieście. Najbardziej podoba mi się wykładzina w sali dla dzieci, zresztą wszystko jest wysmakowane i perfekcyjnie dobrane- keyboard też pierwsza klasa. Kiedy otwarcie?
ago. 6-06-2009 5:50
Pan Zygmunt Korzeniowski na TEJOWYCH zdjęciach cieszy się jak dziecko z nowych zabawek! Jego radość jest uzasadniona! Wygląda to wszystko wspaniale!
~Do_Obserwator 6-06-2009 12:23
Jeleniogórskie multicentrum będzie kosztowało ponad dwa miliony złotych. Co to znaczy ? Na zdjęciach widać już sprzęt i "przebudowany parter". To wszystko kosztowało 2,0 mln zł ? Bzdura ! Skoro centrum będzie kosztować te pieniądze, to skąd Pan Korzeniewski sfinansował całą inwestycję ? Przecież DODN nie śmierdzi groszem. A poza tym, po co ta demagogia, że centrum jest dla dzieci. Ośrodek nazywa się DODN: Dolnośąski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli; Nauczycieli, nie dzieci ! Dlatego uważam to za propagandę przedwyborczą i nadal uważam, że zobaczymy jak będzie wyglądało finansowanie po wyborach czegoś, co na pierwszy rzut oka nie mogł kosztować więcej niż 300 tys. zł.
~12:23 z 06.06 i 12:48 z wczoraj to ta sama osoba 6-06-2009 13:32
Tejo rzeczywiście przesadził i nie napisał pełnej informacji. Projekt nosi nazwę Transgraniczne Centrum Edukacji Interaktywnej jest projektem pilotowanym przez UMWD i finansowanym z kończącego się 30.06 Interergu IIIA.Całość zamyka się kwotą 1780tys. Nadmienię, że samo oprogramowanie,maszyny i urządzenia, pomoce naukowe i zestawy ćwiczeniowe kosztują blisko 1mln zł i dostarczone zostały z Izraela. Remont i zakup niezbędnych mebli zamknął się kwotą nie wyższą niż 65 tys. zł. Ciekawe skąd gość portalu wziął 300tys. Wystarczy poczytać o wrocławskich multicentrach i można dowiedzieć się ile one kosztowały. I jeszcze jedno- w DODN jest jeszcze Biblioteka Pedagogiczna,Galeria N. Będzie, jak mi mówił dyrektor jeszcze i Multicentrum, taka nietypowa pracownia dla uczniów. Czy to źle? Oj,ktoś nie lubi skuteczności p.Zygmunta.
ago. 6-06-2009 14:41
Chyba InterreguIIIA, a nie "Interergu"
~Pedagog 6-06-2009 15:58
Ale się ludziska czepiają detali! Każdy woła po swoje! Np. takie zdanie..."w DODN jest jeszcze Biblioteka Pedagogiczna, Galeria N." ...- pisze ktoś (06-06-2009 13:32). No i co z tego? A na Placu Ratuszowym jest Neptun. Pan Tejo rzeczywiście nic a nic nie przesadził i napisał pełną informację, jaką panu dziennikarzowi ten Zygmunt "Korzeń" Korzeniewski przekazał. Przecież na zdjęciach jest on i tylko on.
~Ania2 8-06-2009 11:35
Napisałam dużo, wszystko mi zniknęło. Zakup w Izraelu i wycieczka do Izraela. Czy to nie śmierdzi przekrętem ? Pan Z. jest skuteczny nie tylko w otrzymywaniu pieniędzy poza konkursem, ale też ( jak mówią ) pozakonkursowym ustawianiem na stanowiskach dyrektorskich. jak to się stało, że pieniądze pochodzą z Interregu IIIA, skoro skończył sięż dawno ? Czyżby Urząd Marszałkowski zachachmęcił trochę grosza dla swoich ? Nadal twierdzę, że to, co widziałm nie kosztowało więcej niż 300 tys. Czy mogę zobaczyć fiszkę projektową i dokumenty przetargowe ????
ago. 8-06-2009 19:03
Do ANIA2 - W artykule podano, że pieniądze pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego, zatem nie ze środków InterregIIIA. Jeśli chodzi o program InterregIIIA, to jeden się skończył, ale zaczęła edycja 2007-2013, wrzuć w google InterregIIIA, to się sama przekonasz. Jak pan Korzeniowski jest skuteczny dla szkolnictwa w Jeleniej Górze, to niech dalej tak "chachmęci" dla dobra jeleniogórskich pedagogów. Widać, że wkłada całe serce w to, aby załatwić dla szkół ile się tylko da. .........................................................................................................."A na placu Ratuszowym jest Neptun." Dobre! He, he! ;-))) Masz rację pedagogu!
~Ania2 8-06-2009 22:43
Do Ago. Edycja 2007-2013 nazywa się EWT i rozpoczęla swoje funkcjonowanie dopiero w ubiegłym tygodniu. Nie ma takiego programu w tej edycji jak INTERREG IIIA. Skończył się w ubiegłym roku. Nie mógł zatem Pan Zygmunt otrzymać pieniędzy ani z Interreg, ani z EWT. Poza tym chciałbym zobaczyć konkursowe dokumenty projektowe, a przede wszystkim przetargowe, w których, jak rozumiem wygrał dostawca z Izraela. Czy teraz funduje za to wycieczkę do swojego kraju ? Pytam bez podtekstów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Koderzy ze Ścięgien

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%