MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Składanie „Jeleniosfery”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 12 sierpnia 2010, 16:09
Aktualizacja: Piątek, 13 sierpnia 2010, 13:32
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziewięć etiud złoży się na widowisko warsztatowe „Jeleniosfera”, nad którym praca dziś weszła w finałową fazę warsztatów „Lato w teatrze” w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Premiera – pojutrze.

Warsztatowicze mają już kostiumy: panowie – czarne kimona, a panie – suknie w takim samym kolorze. Wkrótce na scenie zostanie zbudowana scenografia, wśród której już jutro uczestnicy LWT przeprowadzą kolejne próby.

Dziś wreszcie wszyscy mieli okazję, aby zobaczyć to, co udało się dokonać koleżankom i kolegom z grup pracujących przez minione dni osobno. Młodzi ludzie pokazali swoje etiudy już dopracowane, w całości. Łukasz Duda, wraz z współprowadzącymi (Katarzyna Janekowicz i Jan Kochanowski), zdecydował o kolejności poszczególnych epizodów. „Jeleniosfera” będzie zróżnicowana w tempie.

Sceny mówione oddzielone będą sekwencjami, w których największy nacisk stawia się na ruch. Ciekawie zapowiadają się w tym choreograficzne układy, nad którymi pracowała z dziewczętami Katarzyna Janekowicz. Jedna ze scen to bardzo nietypowy chór, który – w akompaniamencie zrytmizowanej muzyki – wykona melorecytację „industrialnego” tekstu o mechanizmach działania człowieka.

Urozmaiceniem dzisiejszej próby była wizyta Macieja Bartkiewicza, reportera telewizji Karkonosze Play, który kręcił materiał z warsztatów i pytał uczestników o wrażenia. Negatywnych opinii nie było. Zapytani o to, czym jest "Jeleniosfera", warsztatowicze odpowiadali, że interpretacja tej sztuki zależy od samych widzów, a spektakl nikomu nie narzuca żadnych treści.

Młodzież cieszy się z „Lata w teatrze” i traktuje całą imprezę jak świetną zabawę na poważnie. Wielu z adeptów sceny teatralnego bakcyla już łyknęło. Zapowiada się, że ten sceniczny pierwszy raz dla pozostałych, nie będzie razem ostatnim.

Przypomnijmy: premiera „Jeleniosfery” 14 sierpnia o godz. 19 w JCK przy ulicy Bankowej. Drugi pokaz nazajutrz (niedziela) o tej samej porze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileusze małżeńskie

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 13-08-2010 0:19
~BRAVO ! ..Teatr otworzył swoje wrota na talent ..dla młodych talentów !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Góral na morzach i oceanach w ODK

Studium na początek

Tu też świętowali

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%