MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Ski Retro Festiwal 2012 w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 30 grudnia 2011, 19:21
Aktualizacja: 19:22
Autor: red.
Od stycznia do marca w Szklarskiej Porębie odbędzie się cykl imprez dla miłośników narciarstwa i sportów zimowych w stylu retro. W zabawie mogą wziąć udział miłośnicy narciarstwa w każdym wieku: od przedszkola wzwyż.

Wszystkich będzie łączyło jedno: dobry humor. Fantastyczna zabawa jest bowiem podczas zawodów retro ważniejsza od wyników sportowych i rywalizacji. Obowiązują stroje i sprzęt narciarski z minionych epok. Im bardziej odległych od dnia dzisiejszego tym lepiej. Wszystkie nowoczesne sportowe technologie będą ignorowane. Festiwal zainaugurują 11 stycznia RetroBałwanki przy dolnej stacji wyciagu na Szrenicę– zabawa dla przedszkolaków z polskich i czeskich przedszkoli. W programie zabawy na śniegu, konkursy, przejażdżka na psim zaprzęgu, ciepły poczęstunek.

13 stycznia od godz. 17.00 przy walońskich pochodniach, ognisku , przy dźwiękach stylowej muzyki otworzymy na Skwerku Radiowej Trójki plenerową wystawę p.n. „Początki sportów zimowych w Karkonoszach i w górach Izerskich”. Zobaczyć na jej będzie można unikatowe pocztówki i zdjęcia z końca XIX i początków XX wieku.

14 styczna na stoku na Puchatku absolutna sensacja „Dwubój retro” - ogromne wyzwanie, czyli precz z plastikiem. Zawodnicy oprócz pokonania slalomu będą musieli oddać skok na nartach starszych od siebie. Tu wielkie wyzwanie, wie o tym każdy kto choć raz spróbował zapanować nad nartami bez krawędzi. Ocenie jury poddany zostanie styl jazdy, prędkość z jaką pokonany zostanie slalom, styl skoku ale również ubiór i sprzęt retro. Wszystko z przymrużeniem oka.

Program Dwuboju Retro
Od godz. 14.00 do 15.00 zapisy zawodników (lub wcześniej na stronie www.moksial.pl)
Od godz. 15.00 do 18.00 zabawa na stoku:
- prezentacja uczestników zawodów i pokaz Mody Retro
- dwubój Retro : Slalom i Skoki Retro
- koncert zespołu Los Bandidos
- ciepły poczęstunek
- dekoracja zwycęzców
- wypuszczenie lampionów

10 marca - Na koniec Ski Retro Festiwalu prawdziwa gratka dla miłośników biegów w stylu retro: VIII Bieg Retro – wygrywa każdy, który dobiegnie do mety i XV Bieg Izerski na izerskich trasach – bez przesady z tym wyczynem. Start w stacji Turystycznej Orle. Jak czytamy w regulaminie: wygrywa każdy, kto dobiegnie do mety pod warunkiem jednak, że sprzęt narciarski zawodnika nie będzie miał nic wspólnego z nowoczesnymi technologiami produkcji nart, kijów, butów i wiązań: odpadają kewlarowe kijki, wiązania z włókien węglowych zapinane na pilota, teflonowe ślizgi, laserowe czubki, tytanowe gogle. Do biegu Izerskiego natomiast dopuszczeni zostaną wyłącznie zawodnicy w dobrym humorze, nastawieni do innych narciarzy towarzysko. Krok łyżwowy będzie postrzegany jako szpanowanie przed pozostałymi uczestnikami zawodów!

Program Biegu Izerskiego i Biegu Retro
Od godz. 9.00 (lub wcześniej na stronie www.moksial.pl)
Od godz. 11.00 do 15.00 zabawa na Izerskich trasach
- godz. 11.30 - start Biegu Retro 3,5 km
- godz. 12.30 - start Biegu Izerskiego 12 km
- wyśmienita zabawa przy ognisku z czeską muzyką w tle
- poczęstunek dla zawodników
- dekoracja zawodników

Imprezy towarzyszące:
Wystawy w Muzeum Karkonoskim ul. 11 Listopada 23
Zaruski – człowiek dwóch żywiołów. 18 stycznia – 19 lutego 2012 r.
Bieg Piastów – historia zawodów. 24 lutego - 15 kwietnia 2012 r..
Bal przebierańców „Mistrzowie sportu retro”, Ośrodek Wczasowy Olimp, organizator: Partnerstwo Lokalne

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Projekt „Ski Retro Festiwal” jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprez. Szczegółowe i zawsze aktualne informacje na stronie www.szklarskaporeba.pl i www.moksial.pl
Partner: Miasto Harrachov przy współpracy: Towarzystwa Izerskiego, Muzeum Karkonoskiego – Dom Carla i Gerharta Hauptmannów. Sponsorzy: Huta Julia

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
614
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%