MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Skazani na „umowy śmieciowe”?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 września 2011, 17:39
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Wielu jeleniogórzan, szczególnie młodych i po studiach, pracuje na umowy o dzieło, umowy na zlecenie lub na krótki czas określony. Młode pokolenie skazane jest na pracę bez podstawowych świadczeń, przez co mniej pieniędzy wpływa do ZUS-u, NFZ-u, mniej sprzedawanych jest mieszkań, brak perspektyw na założenie rodziny, a w efekcie na posiadanie chociaż jednego dziecka.

Już od końca sierpnia pracodawcy nie mogą zatrudnić pracownika na umowę na czas określony, jeśli ten zawierał już takie dwie z danym pracodawcą. Trzecia umowa o prace musi podpisana być na czas nieokreślony. Czy rząd powinien stworzyć warunki dla małych firm i przedsiębiorstw, aby te mogły zapewnić pracownikom podstawowe świadczenia? Czy starsze pokolenia idąc do pracy miały ubezpieczenia emerytalne, rentowe i zdrowotne, a także uregulowany czas pracy? Czy politycy powinni zająć się najważniejszym problemem m.in. Jeleniej Góry masowego wyjeżdżania młodych ludzi w poszukiwaniu lepszych perspektyw życiowych, dowiecie się w programie Agaty Galas „Głos Ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Strażacy po nowemu?  

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~ 20-09-2011 8:45
umowy śmieciowe sio
~ 20-09-2011 10:15
Tego chcieliśmy dla swoich wnuków.Bez pracy i emerytur .Oto walczyliśmy i z kretesem przegraliśmy.Nie jeden wnuk przeklinać będzie te czasy.Ładne perspektywy wchodzenia w niesamowitą nędzę.
~qqq 20-09-2011 13:40
teza że jak się ma umowę na czas nieokreślony to jest się bezpiecznym jest śmieszna. 3-miesięczne wypowiedzenie (a czasem krócej) i do widzenia. nie widzę dużej przewagi nad umową na czas określony.
~Gość 20-09-2011 14:04
To PO i Tusko matoł zafundował nam takie dobre życie na umowach śmieciowych bo pracodawcy dusili te PO dziadowo,za PO parcie ich w wyborach ,ja pójdę zagłosować na Tusko matoła ,żeby w nadchodzących latach kryzysu jaki dotknie nasz kraj Matoł się wykazał i PO kazał czy PO trafi rządzić i naprawić to co spieprzył zadłużając kraj do niebotycznej sumy i upadlając młodzież tymi umowami o dzieło.
~NIE4'śmieci' 20-09-2011 18:45
TAKIE ''umowy" to po prostu WYzysk!!!! 1/2 etatu też!!! -to na papierze!- a tyrasz za cały etat!- a płaca też 1/2 ! - składek Brak !- i Ten Text praCOdawcy > : ''... no bo chyba lepsze TO niż siedzieć w domu..." I TAK POLAK POLAKOWI WE WŁASNYM KRAJU! ...czysty MOBING!!! ŻEROWANIE na bezrobociu,-bo przecież jesli kogoś sytuacja zmusi bo nie ma pracy to weźmie w końcu TAKIE coś!!!-i na tym właśnie bazuje CZĘŚĆ pracoDAWCÓW!--TAKA jest praca w naszym mieście Jeleniej Górze... TAKA JEST PRACA in POLAND ! TAKIEJ PRACY TUTAJ W BRUD ! ...A gdzie GODZIWY ZAROBEK! -zgodny z włożoną pracą! ...ANI mniej ani więcej TYLKO TYLE ILE SIĘ NALEŻY!!! G O D N E J P R A C Y !!! a nie niewolnictwa we własnym kraju! Tylko tyle... aż TYLE!
~STOP4śmieć! 20-09-2011 18:52
...Ludzie NIE gódżcie się na TAKĄ PRACĘ! niech sobie sami TYRAJĄ. W tedy przestaną wykorzystywać sytuację! JAKA PRACA TAKA PŁACA! i na odwrót!
~poszuKIWAnia 20-09-2011 19:15
...poszuKIWANIE pracy należy zacząć od SELEKCJI, aby wyeliminować potęcjalnych "KIWACZY"/NACIĄGACZY- którzy ogłaszają się ze swoimi offertami /śmieciami ! ...Ale jak od razu odróżnić tych od TAMtych ?!-- OTO JEST PYTANIE ! ...doświadczenie w poszuKIWANIU pracy podpowiada! pomimo tego"zaśmiecenia" na rynku pracy ciągle Wierzę, że w Jeleniej Górze GODNA PRACA i PŁACA ISTNIEJE ! ...proszę tylko o namiary !
~............ 20-09-2011 20:52
Szkoda, ze ta pani z mikrofonem nie porozmawiała z pracodawcami zamiast z przechodniami. Bo ta rozmowa jest bezprzedmiotowa. Każdy wie, ale co z tego?
~MK 21-09-2011 0:34
tandetny reportaż, Agacie brakuję pewności siebie, wywiady są sztywne i merytorycznie bardzo słabe.
~Rudebwoy_JG 21-09-2011 9:13
No ta klientka sie nie nadaje do wywiadów aczkolwiek nasze pokolenie i tak emerytur nie dostanie bo sami wiecie co się zstało z miliardami z funduszu emerytalnego Polaków... Poszło to na załatanie innej dziury... także gdzieś mam płacić ZUS-owi itp... jesteśmy skazani na samych siebie bo nasze Państwo idzie w złym kierunku..
~~~~~ 21-09-2011 9:55
~jestem ciekawa czy wy lepiej byscie se poradzili najlepiej krytykowac kogo0s a u siebie nic nie widziec dziewczyna stara sie jak moze a wy chyba tylko i wyłacznie z zazdrosci tak piszecie nie musicie ogladac głosu ulicy jak wam sie nie podoba!!!!!!!!!!!!
~MK 21-09-2011 10:46
dziewczyna się po prostu nie nadaje, starania nie wystarcza
~ 21-09-2011 17:04
Ma złą dykcję i jest słaba merytorycznie. Niestety. I nie ma co się na to obrażać. Kiedyś wieloletni dziennikarz jelonkowy, pan Komorowski, też spalił się na pierwszym i jedynym wywiadzie na żywo. Czytelnicy go zjechali i więcej nie robił wywiadów.
~ 21-09-2011 18:33
nic dziwnego skoro takie słabe teksty lecą na forum, słabych ludzi, to te słabiaki nigdy nie znajdą dobrej pracy, jak potraficie tylko narzekać!!!
~ 21-09-2011 18:40
acha, a Komorowski pracuje teraz przecież w telewizji baranie hehehehehe, co do dykcji posłuchaj innych mediów jak mówią.... językiem pisanym, co jest błędne
~ 21-09-2011 19:06
Przestańcie tak jechać Agrafke.Laska sobie radzi jak może.Najlepiej tylko potraficie krytykować.Jesli chodzi o GŁOS ULICY to na takie sondy własnie ona z Jelonki jak najbardziej się nadaje.Broń Boże,zeby to czasami nie prowadził Piotr I.O NIE TYLKO NIE ON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 21-09-2011 20:09
@ 21-09-2011 18:40 | ~ | - To moja subiektywna ocena, do której mam prawo, nie używam wobec nikogo obraźliwych epitetów, jak Ty. Wymowa jest na pewno zła, bo nie mówi się "nie majom, podejmując pierwszom prace" lecz "nie mają, podejmując pierwszą pracę". To jest prawidłowa polska wymowa. A "nie majom, pierwszom prace" - mówi dziecko w przedszkolu. A w jakiej TV pracuje pan Komorowski ...
~ 21-09-2011 20:46
w Dami, a wcześniej w Karkonosze Play, otóż nie mówi się wyraziście -ę tak jak napisałeś "pracę", a "ą" należy akcentować delikatnie, też bez przesady, to jest język mówiony, a pisany to pisany, jak nie wierzysz to zadzwoń do Miodka, mnie tak właśnie uczył na Uniwersytecie Wrocławskim ;) epitety to też język polski, używane w odpowiednich sytuacjach są bardzo potrzebne, by nazwać odpowiednią osobę, któa popełniłą w tym momencie nieprzemyślaną gafę, wynikającą, z braku pojęcia o tym co pisze ;) pozdr
~ 21-09-2011 21:05
do 20:46 - wiem, że nie mówi się wyraziście, ale też nie wymawia się dodając na końcu wyrazu kończącego się na "-ą" zgłoskę "-om", bo to druga skrajność. Tzw. niedokładna wymowa dotyczy takich wyrazów jak np. "bank", "punk", w którym "n" wymawia się tylnojęzycznie, wtedy nie słychać zgłoski "n". Wymowa pani Agrafki jest natomiast popadaniem w skrajność polegającą na dodawaniu takich zgłosek do wyrazów (przy ich wymawianiu), których pisownia w ogóle ich (tych zgłosek) nie zawiera ("mają" - "majom", "pierwszą" - "pierwszom"). Pozdr. ;-)
~DO PRACYchęć 22-09-2011 13:52
...jeśli Państwu się nie podoBA! prowadząca ***To JA **** jestem do dyspozycji! MAM bardzo dobrą dykcję i look'a! Chętnie POPRACUJĘ dla Jeleniogórskiej Publiczności. Czekam na poparcie ...
~Niggers 22-09-2011 20:37
Natalia ! ! Fajna jesteś, napisz do mnie :PP
~Tomatol 24-09-2011 9:32
hahaha jak sie nie podoba to nie oglądajcie hahahahah spoko podejsce do tematu, gratuluje poczucia humoru... To fakt, że jest młodą dziennikarką ale faktu nie zmienia, iż reportaże są mało profesjonalne,a o poloce można zapomnieć. Ciepłe kluchy jednym słowem. Jeżeli nie czuje sie bluesa do tej roboty to lepiej zaszyć się w redakcji i edytować np. ogłoszenia drobne pozdrawam
~ANTY tusk 25-09-2011 7:08
Tusk ma Polaków za śmieci
~dorot1234 25-09-2011 10:50
ha,ha,ha trzecia umowa,takowa nie istnieje,po drugiej idzie się na bruk,murzyn zrobił swoje,murzyn może odejść...
~ra 25-09-2011 16:47
a kaczor chce z Polski zrobić muzeum im. brata bliźniaka.
~ciechu 25-09-2011 18:36
prawda jest taka krzykacze!!! Tusk nas upodli i zagłodzi a Kaczor to samo z dodatkiem odsiadki za cokolwiek!!!W tym kraju nie ma i nie bedzie predko meza stanu z zasadami wiec trzeba uciekac z tego raju na ziemi zwanego Polska!!!W tym kraju moje umiejetnosci cenione sa na jakies 9zł za godz i to na czarno a w Szwecji dostaje prawie 50 zł na godz na legalu i pracodawca jest strasznie zadowolony,ci którzy pracuja dłuzej maja nawet 80 zł na godz!!!!!!Do kraju wpadam 2 razy w roku by pozdrowic rodzicow a jak ich zabraknie to sprzedam dom i juz tu nie wróce bo i po co???Jeszcze troszke i podziekuje za polskie obywatelstwo bo sie go wstydze w kraju a tam gdzie mieszkam jest zbedne bo nie wracam !!!!Moja ojczyzna ma mnie gdzies wiec znalazłem nowa lepsza,ktora daje chleb mi oraz dzieciakom
~Parias 26-09-2011 13:19
Ja to już egzystencjalne przeszedłem ,już jestem na aucie jako absolwent uniwersytetu jestem pariasem z epizodami emigracyjnymi i bez szans jak większość społeczeństwa, niech ci co mają też i pracę oraz konkretny zawód znaczy się taki po szkole zawodowej, też głowy nie podnoszą do góry, bo są i to przykro mówić takimi samymi "śmieciami" jak i ci co coś tam skończyli, liczy się tylko kasta uprzywilejowanych i bezwzględność, ktoś kto myśli inaczej jest skazany na przyszłą bezdomność, bo bez emerytury to mnie czeka:) Będę opowiadał w schronisku dla bezdomnych, jak to wylęgarnia bezrobotnych czyli uczelnia wraz z Polska zafundowała mi demokratyczny raj. Żyć muszę nie pójdę się powiesić, wiec zostanę mieszkańcem bidula ku chwale ojczyzny i Jeleniej Góry!!! Dziękuje władzo i Panie Prezydencie!
~Parias 26-09-2011 14:13
I Jeszcze jedno, mój kolega z okresu liceum, mieszkaniec Jeleniej Góry dzięki temu całemu dobrobytowi, przed śmiercią jadł same bułki z Tesco trzymał to w tajemnic,że nie może sobie poradzić z tymi bezwzględnymi okolicznościami, kodeks samuraja mu nie pozwalał. Teraz już nie żyje cho, to był młody człowiek i wiele robił dla innych. Nie zapomnę tego Polsce i Jeleniej Górze, przez tę syfiastą rzeczywistość straciłem dobrego przyjaciela!!! Nigdy nie pójdę glosować na obietnice, tylko zagłosuje na tych którzy realnie wpłyną pozytywnie na moje życie!
Tomy M. 10-10-2011 10:04
No i macie co chcieliście Jeleniogórskie b...kI z Króżewnic. Będziecie tynk wpieprzać ze ścian. A Niemiec przyjedzie i zabierze Wam domy bo są na gruntach DZIERŻAWY WIECZYSTEJ.
~hhh 3-11-2011 23:23
do Tomy M-Mądry jestes jak trzech głupich

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak dbamy o ekologię?  

Będzie taniej za wodę i ścieki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%