MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

SKATEPARK w Wałbrzychu a w Jeleniej...?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 16:13
Autor: Jelonka.com
W Wałbrzychu radni miasta przekazali środki na sfinansowanie budowy pierwszego skateparku - miejsca do uprawiania wyczynowej jazdy na rowerach i deskorolkach. Inwestycja to nakład 50 tys. zł. Cieszy się młodziez i cieszą sie zapewne tez mieszkańcy Wałbrzycha, - że dzieciaki będą miały wyznaczone miejsce do jazdy.

Ciekawe kiedy ten problem zostanie zauważony w Jeleniej Górze? Istnieje ogromna potrzeba aby takie miejsce znalazło sie i u nas, zważywszy m.in. na fakt iż stare murki i ławki, małe placyki i ulice w środku miasta, nie są ani bezpiecznym ani odpowiednim miejscem na uprawianie takich sportów.

Jest kilka lokalizacji, w których budowa skateparku miałaby sens. Przy stadionie przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach znajduje się juz nawet troche sprzetu w postaci rampy, jumpboxa i funboxa. Jest tez wizja, wsród cieplickiej młodzieży, na usypanie na terenie stadionu toru do Dirta - hopek z ziemi do podniebnych ewolucji. Miejmy nadzieje że wspólnymi siłami, na wiosnę, cieplicka młodzież wraz z pomoca Towarzystwa "Miłośnisy Cieplic", i tamtejszą grupą BMXówą, podejmą inicjatywę.

Jest jeszcze jedna doskonala miejscówka, również w Cieplicach. To teren nieczynnego juz basenu w Parku Zdrojowym, przy tamtejszym amfiteatrze. Tutaj mowa o profesjonalnym - betonowym skateparku, z odlewanych form o różnych kształtach i profilach. Jednak charakter i funkcja, jaką pełni tamtejszy amfiteatr i puste koryto basenu, to tzw. "pomnik przyrody", no i jeszcze do tego jest on położony w zabytkowym Parku Zdrojowym.

Czy taka inicjatywa ma szanse przebicia się? Czy potrzeby młodzieży w tej materii zostaną zauważone? - Zobaczymy na wiosne, gdy uderzymy do władz miasta z naszym projektem - zapewniaja skejci z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Stalowe rumaki w Karpaczu

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rafaelo123 21-05-2010 19:22
I jak z tym pomysłem ? Wszyscy się niecierpliwią bo nie mają gdzie jeździć. Trzeba przycisnąć władze miasta albo napisać odpowiednią do sytuacji petycję. Jestem ZA pomysłem budowy takiego obiektu !
~emi 4-06-2010 21:01
No czekaj na skatepark , bmx'em nie mam gdzie śmigać , nie mam jak zrobić własnej rampy wiec chciałbym by taki element się znalazł. Jestem z Sobieszowa więc z dojazdem raczej nie ma problemu. Jestem w 100% ZA tym aby zrobili skatepark.
~ 30-08-2010 21:24
Jestem za budową skateparku w Cieplicach. Mam deske, ale nie mam gdzie jeździć, a tak to można byłoby pojeździć w fajnym towarzystwie. Nie chodzi mi tylko o speców w tej dziedzinie (do nich się nie zaliczam), ale o miejsce gdzie można szlifować swoje umiejętności. Jestem za!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Zamknięta droga Chomontowa

Zebrali 2000 baterii

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
650
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%