MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Skatepark po remoncie oblegany

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 sierpnia 2016, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 14:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od kilku dni pasjonaci jazdy na bmx–ach, deskorolkach czy hulajnogach ponownie mogą korzystać ze skateparku przy ul. Lubańskiej w Cieplicach, który przez kilka miesięcy był remontowany. Wymieniono w nim większość elementów. – Trochę to trwało, ale pracownicy ośrodka sportu zrobili ten skatepark praktycznie od nowa i to lepiej niż sami twórcy tego obiektu – mówili zgodnie Kamil, Janek, Jakub, Piotrek i Sławek.

Z cieplickiego skateparku korzysta wielu pasjonatów ekstremalnych sportów, którzy spędzają na tym obiekcie całe dnie. - Przychodzimy tu o 10.00, a do domu wracamy około 18.00 – 19.00 – mówi 15-letni Kamil Zaremba, który był jednym z inicjatorów remontu skateparku. – Przez okres remontu tego obiektu też tu przychodziliśmy i pomagaliśmy w pracach, by poszło szybciej. A zaczęło się od tego, że wpadłem w jedną z tych dziur, które tu były – dodaje Kamil, który na bmx-ie jeździ od dwóch lat.

O rok dłuższy staż wyczynowej jazdy ma 16-letni Janek Kożuchowski z Osiedla Widok. Skończył już gimnazjum i niebawem rozpocznie naukę w LO im. C. K. Norwida i nadal chce rozwijać pasję. – W trakcie roku szkolnego będę tu przychodził po lekcjach i w weekendy – mówi. – Tę pasję zaszczepił we mnie kolega, który teraz przerzucił się na quady, a ja zostałem przy bmx-ie. Nie wiążę z tym przyszłości, ale chciałbym kiedyś powalczyć na jakiś zawodach. Poza tym ten sport uczy trochę życia. Człowiek zanim nauczy się jeździć, upada. I potem musi się podnieść i ćwiczyć dalej. W życiu jest podobnie. Do tego jest to dla nas jakaś integracja – dodaje Janek.

17-letni Kuba Graban porzucił bmx-y dla hulajnogi i udowadnia, że to nie jest sprzęt tylko dla maluchów. – We Wrocławiu mamy chłopaka, który osiągnął na hulajnodze taki poziom, że jeździ na światowe zawody i je wygrywa. Dlatego warto ćwiczyć i wierzyć, że może kiedyś… – mówi Kuba.

Takiej wiary nie brakuje też 20-letniemu Piotrkowi Niedbałowskiemu skaczącemu na bmx-ie, który na cieplicki skatepark przyjeżdża z Mysłakowic. Teraz już samochodem, ale kiedyś dojeżdżał tu codziennie rowerem. A zanim pojawił się obiekt przy Lubańskiej, jeździł aż do Szklarskiej Poręby.

Filip Powroźniak natomiast swoje pierwsze kroki stawiał na skateparku przy ul. PCK w Cieplicach. – Na jego miejscu wybudowano tam parking, więc do czasu, kiedy nie otworzono tego obiektu jeździliśmy do Szklarskiej Poręby, Legnicy i dalej – mówi. – Chcę założyć z ojcem firmę renowacji starych mebli, ale tego nie zostawię. To moja pasja i chcę ją rozwijać w wolnym czasie – zapewnia.

Jednym z najmłodszych użytkowników cieplickiego skateparku jest 12-letni Krystian Kucharski, który od kilku miesięcy jeździ tu na hulajnodze. – Kiedyś jeździłem na bmx-ie, ale był on dla mnie za ciężki. Znalazłem więc coś odpowiedniego dla siebie i ćwiczę – dodaje.

Remont skateparku przy ul. Lubańskiej trwał od czerwca. Początkowo planowano wymienić w nim tylko wierzchnie płyty, ale w trakcie prac okazało się, że konieczna jest również wymiana konstrukcji. - Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego podjęliśmy decyzję o tym, że mimo wyższych kosztów remontu, zrobimy to solidnie – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS w Jeleniej Górze. – Remont przeprowadzili nasi pracownicy, którzy znają się na rzeczy. Niemal wszystkie elementy zostały wymienione i zaimpregnowane, dzięki czemu obiekt ma szansę przetrwać około trzech lat – dodaje dyrektor MOS-u.

Początkowo szacowano, że koszt remontu skateparku zamknie się w kwocie kilku tysięcy złotych. Obecnie wiadomo, że będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładny koszt będzie znany po rozliczeniu prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Większość za zmianą

Jasełka dla seniorów

Mobilizacja opozycji

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~?? 9-08-2016 8:25
Oblegany?Przez 6 osób...he he.
~KAMIL 9-08-2016 12:46
"dzięki czemu obiekt ma szansę przetrwać około trzech lat – dodaje dyrektor MOS-u." Dziękuje za wszystko będę pisał za kolejne 3 lata a może i wcześniej pozdrawiam Kamil Zaremba :D
~mada faka 9-08-2016 12:49
czy nie można było tego dać do zadaszenia a nie wydawać po kilkadziesiąt tysięcy złoty co 3 lata ? każdy z użytkujących skate park cieplice zgodził sie płacić po te 5 zł dziennie za wstęp ale mieć pewność ze za 3 lata tam nie wpadne bo znów będzie spruuchniałe pozdrwiam
~Krecik XD 9-08-2016 13:54
Spoko skatepark. Bardzo fajnie się jeździ. Nic nie odpada, wszystko bardzo db sie trzyma. Oby byl jak najdłużej !!
~Bartocha 9-08-2016 15:41
Jeszcze oswietlenie i tyle w temacie.
~obserwatorka 1 9-08-2016 19:25
Na zdjęciach 11,14, 16 za zjeżdżającym ,18, 25 za kołem widać,że część powierzchni jest odgięta ,oby nie doszło do nieszczęścia .Młodzi zgłoście to i domagajcie się naprawy dla Waszego dobra.Rodzice to może zagrażać Waszym dzieciom ,zainteresujcie się tym . ,,Przezorny ........... .
~NieUmiejącyJeździć 9-08-2016 22:30
2/10

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aktywne soboty

Bez Bandery pod choinkę

Selfie wstydliwe?

KOD pod sądem

Czesi są spóźnieni

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
660
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%