MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Skarga drogówki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 5 maja 2006, 8:56
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Mundurowi chcą wrócić do pracy, bo nie mają z czego żyć. Zawieszeni policjanci jeleniogórskiej drogówki są rozgoryczeni. Poskarżyli się prokuratorowi krajowemu oraz komendantowi głównemu i wojewódzkiemu na nierówne traktowanie przez przełożonych – doniosło Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Szesnastu policjantów ruchu drogowego prawie od dwóch lat jest odsuniętych od służby. Wrocławska prokuratura oskarżyła ich o fałszowanie mandatów. Sądowe procesy trwają. Tymczasem zawieszeni funkcjonariusze zarabiają o połowę mniej od swoich kolegów i chcieliby wrócić do pracy.

Mają żal do szefa jeleniogórskiego garnizonu policji mł. insp. Zbigniewa Ciosmaka, ponieważ zawiesił ich bezterminowo. Zwracają uwagę, że kilkunastu ich kolegów z prewencji dorobiło się identycznych zarzutów, ale nie zostało odsuniętych od służby.

Komendant tłumaczy, że nie otrzymał jeszcze oficjalnego zawiadomienia z prokuratury w tej sprawie. Z kolei w prokuraturze wrocławskiej śledztwo się ślimaczy, bo są kłopoty ze znalezieniem dowodów. W materiałach nie ma rzekomo fałszowanych mandatów, ale tylko pokwitowania ich wystawienia.

Zdaniem obrońcy funkcjonariuszy adwokata Andrzeja Graunitza, mundurowi z drogówki nie naruszyli prawa i powinni normalnie pełnić służbę.
Powodem zmniejszania wysokości kwoty mandatów miały być prośby kierowców, którzy tłumaczyli, że mieli złą sytuację materialną. Poprawione mandaty widzieli przełożeni policjantów. Przez dłuższy czas nie wzbudzało to żadnych sprzeciwów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie dała się oszukać  

Drożej na Chojnik

Nowy wóz dla OSP Miłków

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~z boku 5-05-2006 10:18
To wszystko jest chore. Najpierw skazuje się, a potem szuka dowodów.Jak długo jeszcze będzie trwała ta zabawa w "sprawiedliwość"? Czy samo domniemanie przestępstwa ma być podstawą do karania?. A gdzie zasada domniemania niewinności? Co w tym przypadku jest nadrzędne?
~JPG 5-05-2006 11:26
Prewencji nie zawieszą bo wtedy w Jeleniej nie miałby już kto pracować.HEH ALE JAJA.....
~zyrant 5-05-2006 11:34
Straż Miejska będzie wtedy rządzić. Huuuura !!!!!
~krzywe zwierciadło 5-05-2006 13:54
Panie prokuratorze generalny!!!! Albo zmień pan opcję polityczną, bo te działania nic z prawem i sprawiedliwością nie mają raczej wspólnego, albo weź się pan za tych leniwych i nie wiedzących co czynić swych podwładnych. Więcej strat wynika z chybionych postępowań, prowadzonych przez pana podwładnych, niż ze skutków zarzucanych policjantom "przestępstw".
~carne syby 5-05-2006 16:09
jak pozwolą jeździć z carnymi sybami psednimi to niech wracają na służbe jak najsybciej- prawda kędzior?
~kędzior 5-05-2006 22:46
ma Pan racje Panie czarne szyby
~Kocham Olę F. 5-05-2006 22:53
Zobaczymy panowie jak zaśpiewacie o czarnych szybach kiedy tylko przydupicie w tir.
~roman1964 6-05-2006 8:34
Niech wracają! Włożył człowiek w dowód rejestracyjny 100, dostawał w zamian dowód z pouczeniem i było OK. Teraz jeden drugiego się boi. Niedługo zaczną donosić sami na siebie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bosskie kobiety

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Wandalizm czy profanacja?

Podsumowano rok

Rondo bez dotacji

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
420
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%