MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Skarby Ducha Gór przyciągnęły tłumy

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 10:56
Aktualizacja: 11:00
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (13.08) w Karpaczu odbył się Karkonoski Jarmark Lokalny Skarby Ducha Gór. Oprócz zakupów można było spędzić czas nieco aktywniej, biorąc udział w warsztatach rękodzielniczych. A trzeba przyznać, że oferta była szeroka. Jarmark po raz kolejny przyciągnął mnóstwo zainteresowanych osób.

Jarmark tradycyjnie zorganizowano w Parku Miejskim przy Lipie Sądowej. Pojawiło się mnóstwo wystawców oferujących zarówno lokalną żywność oraz rękodzieło charakterystyczne dla regionu karkonoskiego.

Przygotowano wiele kreatywnych warsztatów między innymi: mydlarskie, płukania złota czy tworzenia biżuterii. - W warsztatach mogą brać udział nie tylko dzieci ale również dorośli, którzy równie chętnie w nich uczestniczą. Ostatnio pojawiła się u nas 10-osobowa grupa zainteresowana wyklejaniem – opowiadały właścicielki stoiska, na którym były przygotowane kartki papieru i pudełko suszonych liści.

Zainteresowanie warsztatami było ogromne wśród dzieci, które chętnie malowały szkło, wycięte już w odpowiednie kształty drewno i wyklejały obrazki. Materiały były dostępne na stoiskach.

Bardzo ciekawe, godne uwagi i polecenia stoisko przygotował Karkonoski Park Narodowy – tam dużo się działo. Quizy na temat wiedzy o Karkonoszach zaangażowały całe rodziny. A dla młodszych, którzy w konkursach jeszcze by sobie nie poradzili przygotowano układanki przedstawiające kształt zwierząt, oczywiście związanych z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Przygotowano także wiele materiałów na temat flory i fauny naszego regionu.

O godzinie 14.00 wystąpił zespół Szyszak. Organizatorem imprezy było Miasto Karpacz i Karkonosze Slow. Celem jarmarku jest promocja producentów i rękodzielników objętych Karkonoską Marką Lokalną oraz ich inicjatywę KARKONOSZE SLOW.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Referendum coraz bliżej

Burmistrz spotkał się z siatkarzami Mini Volley

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Klasyki zjechały do Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Szybko zapomniany staw?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%