MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Skarbówka się sypie – poseł interweniuje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 grudnia 2008, 8:49
Aktualizacja: 8:49
Autor: Mar
Fot. TEJO
Jeleniogórski urząd skarbowy jest w coraz gorszym stanie technicznym, a jego funkcjonalność była krytykowana od zawsze.

– Wielokrotnie docierały do mnie krytyczne uwagi dotyczące warunków pracy w tym urzędzie – mówi jeleniogórski poseł Marcin Zawiła. – Budynek w którym mieści się Urząd Skarbowy jest obiektem małym, niefunkcjonalnym, zaadaptowanym po hotelu robotniczym. Pomimo wysiłków utworzenia profesjonalnej sali operacyjnej warunki nadal pozostają poniżej oczekiwań klientów a także pracujących tam urzędników. Budynek położony jest przy ruchliwej ulicy. Pękające ściany stanowią zagrożenie dla klientów i pracowników. Bez wątpienia sprawą pierwszorzędową pozostaje konieczność polepszenia warunków pracy.

– Dlatego zwróciłem się do Ministerstwa Skarbu z postulatem zmiany tej sytuacji. W zależności od tego, co odpowie, będę podejmował kolejne kroki. Jeleniogórzanie, zarówno interesanci jak i pracownicy urzędu, nie zasługują na takie warunki – mówi poseł Zawiła.

Światełkiem w tunelu jest fakt, że ostatnio przed placówką zbudowano wjazd dla osób niepełnosprawnych. Powstawał długo i w pocie czoła, ale w końcu jest i czyni urząd skarbowy dostępnym, na przykład, dla ludzi poruszających się na wózkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Papierosowy gang rozbity

Odpust Krzeszowski

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~FrMr 17-12-2008 9:44
A gdzie byli nasi decydenci kiedy poszukiwano chętnych na duże budynki po rozwiązaniu Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej. Zresztą do dzisiaj budynek Komentdy jest niezagospodarowany.
~Pstryk 17-12-2008 9:59
Rzeczywiście budynek wali się nawet na zdjęciu, a szczególnego uroku dodaje kolarz na pierwszym planie.
~green 17-12-2008 10:05
Bez przesady, podjazd, budowany już około miesiąca, nawiasem mówiąc robią go "fachowcy" i "ludzie dobrej roboty", jeszcze nie działa, gdyż obecnie ma wybudowany schodek. Jeżeli ten urząd tak działa jak prowadzi inwestycję w podjazd, to powinien się mieścić się w namiocie. Przeraża nie tylko czas wykonywania tak prostej rzeczy jak podjazd, ale również wielokrotne zmiany nawierzchni, bezład organizacyjny a także szalony projekt, który przewidział podjazd z krótszej strony wejścia. A dla odwiedzających urząd w zimie będzie prezent, strome schodki i kafelki. Ciekawe, ile osób złamie sobie nóżki? PS. Podjazd też jest aktualnie z kafelków, więc jest duża szansa, że się niepełnosprawni będą ślizgać. PS 2 Patrząc na nowe drzwi chciałbym zobaczyć, czy ktokolwiek niepełnosprawny będzie je w stanie otworzyć.
~Huzar 17-12-2008 10:26
Posel Zawila niech zajmie się rozwojem gospodarczym miasta i okolicy,budową zakladow produkcyjnych i przyszlościa miasta aby absolwenci szkól mieli miejsca pracy nie emigrowali tylko budowali przyszlośc wJeleniej Górze. Zajmowanie sie tylko kilkoma korespondencyjnymi pismami o dotacje i grubszą forsę z budzetowych pieniedzy i ich wydawnictwem , często na cele drugorzędowe jak rozbudowa kosztownych urzędasow , to nieporozumienie jak na posadę posla tak dobrze platna .A sukces wybudowania podjazdu - to smieszy w świetle upadającego gospodarczo miasta i jego ciąglego niedorozwoju. Policzcie nowe zaklady przy wjeżdzie do Legnicy - tez jest miastem turystycznym z rozbudową restauracji i miejsc noclegowych.Ale czego dokonali tamtejsi radni zarząd i poslowie! To widać , pod horyzont.Na pewno nie zajmowali się piorytetowo caly czas schodkami , podjazdami i chorągiwwkami.
~obserwator 2 17-12-2008 11:43
Na ul.Mickiewicza stoi pusty budynek po przychodni z parkingiem,okazały.Czas zagospodarować,bo rozkradną,jak wiele innych.
~klocek 17-12-2008 12:02
ale facio pamyka na kelisie ;p
~zdzira 17-12-2008 15:09
Po co jezdzic autobusami , ten Pan daje przykład że można jezdzić na eleganckim rowerze , ps. pozdrawiam poborców skarbowych z działu windykacji , hehe , miluśińscy Panowie :):):)
~Jano 17-12-2008 15:11
do palacow ich przeniesc no to moze pan Obrebalski jakis palac wybuduje nastepny pomysl bedzie super
~marko 1 17-12-2008 15:50
ale najlepiej pracuje dział watu szybko i faczowo
~leon 17-12-2008 16:02
Super miejsce ul.Mickiewicza po przychodni popieram
~d3m0l 17-12-2008 17:12
A ja chętnie zobaczę jaki będzie los tego budynku po zbudowaniu obwodnicy i węzła z ulicą Wolności, gdzie dokładnie na przeciw US będzie wielkie skrzyżowanie (dwie drogi 4 pasmowe) i jeszcze większy ruch skierowany ze Spółdzielczej w stronę Maciejowej. Jedyne rozsądne postępowanie to całkowite zburzenie tego budynku, i nie inwestowanie w niego bez sensu pieniędzy podatników. A dobrych lokalizacji w Jeleniej nie brakuje, pod Jelonkami czy teren Celwiskozy to wielkie tereny które cały czas czekają na zagospodarowanie.
~paklum♣ ҉ 17-12-2008 18:29
taki urząd powinien być bliżej centrum, a nie na obrzeżach, przecież on ma służyć podatnikom; jak ktoś zakłada działalność to musi jechać do urzędów położonych w różnych punktach miasta (statystyka, ewidencja lub KRS, US i na dodatek ZUS na Zabobrzu), czy one nie mogą być bliżej siebie?
~cros 17-12-2008 22:25
Teren byłej Celwiskozy super pomysł. Albo od nowa wybudować gdzieś na terenie Cieplic lub Sobieszowa - tam jest dużo działek.
~anoterm 17-12-2008 22:30
Broń panie na Zabobrzu - to "zaścianek" - szuflandia (wielka sypialnia Jeleniej), która jest daleka od centrum miasta. Lepiej by było gdzieś w okolicach obecnej lokalizacji. Może w stronę Cieplic jest jakaś lokalizacja? Tereny w okolicach Jelenia Plast lub DSE....
~antypodatnik 17-12-2008 22:34
urzędasy do pracy! Warunki by się chciało zmieniać - ZA NASZE PIENIĄDZE! Jestem tam raz na miesiąc i wystarczy - warunki są tam naprawdę dobre z tego co widuję!
~Ślusarz 20-12-2008 0:16
Niech posel Zawila najpierw zwiedzi zaklady produkcyjne , ktore tworza budzet państwa , czyli podatki dla państwą i poslów i zobaczy w jakich warunkach pracuja w porównaniu z urzedasami z Urzędu Skarbowego przy ul. Wolności i zlustruje dla porównania np . zaklay Ladzińskiego przy zakladach optycznych.I wówczas rozpocznie interwencje poselska , jak przystalo na dobrze platnego wybrańca podatników z Jeleniej Gory.
~do |Ślusarz| 20-12-2008 17:00
Jeśli pracuje Pan w zakładach Ładzińskiego, to pretensje powinien mieć do Niego, a nie do p. posła Zawiły. A jeżeli zazdrości Pan "urzędasom" to proponuję złożyć podanie do pracy w tym Urzędzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Dachowanie w Radomierzu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

To było podpalenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%