MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Skanalizują część osiedla Orle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 września 2010, 8:21
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Do końca listopada mają potrwać prace ziemne na największym osiedlu w Cieplicach. Dzięki robotom zostanie zbudowana kanalizacja sanitarna w rejonie ulicy: Orlej i Wita Stwosza.

Umowę z wykonawcą, Zakładem Usług Remontowo-Budowlanych z Wojcieszyc, reprezentowanym przez Ryszarda Niedzielskiego, podpisał wczoraj w ratuszu prezydent miasta Marek Obrębalski. Za inwestycję zapłacą wspólnie spółka Wodnik (ponad 30 tysięcy złotych) oraz budżet miasta (ponad 416 tysięcy złotych). W sumie koszt położenia kanalizacji to 446. 376, 50 PLN.

W zakres umowy wchodzi budowa sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami w części ulicy Orlej i W. Stwosza. Zostaną zamontowane też studzienki kanalizacyjne – zarówno rewizyjne z tworzywa sztucznego, jak żelbetowe. Część inwestycji między wspomnianymi ulicami zostanie przeprowadzona bez zakłócania ruchu – metodą bezwykopową.

Wykonawca ma nieco ponad dwa miesiące na zakończenie prac. Wszystko ma być gotowe do 29 listopada tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Rowerowy jubileusz

Trwa "Davos" w Karpaczu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Gość 17-09-2010 9:05
Taaaa tytuł jakby kilkaset osób na Orlim żyło w gliniankach bez wody i prądu. Co za "redaktorzyna" wklepał te wypociny ? Dryf w stronę Faktu i SE coraz bardziej widoczny. Niesprawdzone informacje, krzykliwe , przesadzone tytuły...dokąd zmierzasz Jelonko ?
~ed 17-09-2010 9:09
mieszkam tam już ponad 20 lat i nie przypominam sobie żeby komukolwiek coś kiedyś zalało, nawet w największe ulewy, więc chyba gdzieś ta woda odpływa. czyżby więc to była kolejna niepotrzebna nikomu inwestycja (jak np chodniczki wzdłuż Lubańskiej czy szerokie dwustronne chodniki wykładane kostką do stacji uzdatniania w Cieplicach), będąca elementem kampani wyborczej. Panie MO mieszkańcy Orlego nie odczuwają braku ka...lizacji deszczowej (w końcu są tam studzienki) ale na pewno odczują rozkopane ulice, bród i smród. I myślę że w odpowiedni sposób podziękują przy urnach.
~do Gościa 17-09-2010 10:00
Masz rację, tytuł jest tak tendencyjny, ze gdyby ktos nie znam tamtych terenów to by pomyślał, że wszyscy chodzą sie załatwiac za stodołę :)
~ 17-09-2010 10:48
jA TU MIESZKAM 8 LAT I NIE WIEM O CO CHODZI Z TĄ Ka...lIZACJĄ. Nie było dotychczas? To gdzie spływały ścieki? Coś tu coiś pop....ł.
~Zdziwiona 17-09-2010 11:05
A ja się grzecznie pytam dlaczego został wydłużony termin zakończenia o 1 miesiąc. W papierach przetargowych czarno na białym - patrz ogłoszenie ze strony : http://bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=4565&idmp=99&r=r widnieje że termin zakończenia to 29 października br. Zakrawa to jawnie na złamanie procedur przetragowych. Może ktoś kompetentny zainteresuje sie sprawą. (może dzienikarze, może CBA a może komisja rewizyjna rady ?) Ciekawe kto za to beknie ... ? Będę z ciekawością śledziła bieg wydarzeń.
~AF 17-09-2010 13:22
do ~ed : u nas w bloku akurat w tym roku były kałuże w piwnicy w korytarzach. W naszej nam szlag trafił segment, a pan tylko powiedział że możemy sobie pleśń wytrzeć... Takie to wszystko drożne. Ale fakt, artykuł jakby rewolucja miała być. O które niby budynki to chodzi? te domki od strony Rataja?
ebee 17-09-2010 14:31
Osiedla Orle nie ma ka...lizacji, tak jak ciąg ulic Zjednoczenia Narodowego, Langego, Jagilellońska. Fakt, fekalia nie wylewają sie na ulicę, ale odprowadzane są do rzeki. Dziwię się, że są osoby którym fekalia w rzece nie przeszkadzają i jeszcze wiążą to z kampanią wyborczą. Podziwiam gościa i eda. Nienawiść do wszystkiego, co cywilizowane w stylu Pisu. Żenada !
~do ebee 17-09-2010 15:21
chyba żartujesz sugerując że z kilkutysięcznego osiedla fekalia wylewają się bezpośrednio do płytkiej i wąskiej Kamiennej (bo innej rzeki tam nie ma). Gdyby tak było to podaż ścieków byłaby większa niż przepływ w rzece a jakoś nie zauważyłem żeby w Cieplicach płynęła rzeka ścieków. Poza tym chyba nie rozróżniasz nienawiści do krytyki bezsensownych inwestycji. No chyba ze uważasz że półmetrowe chodniczki na Lubańskiej wraz z krawężnikami to była priorytetowa i niezbędna inwestycja w mieście.
ebee 17-09-2010 16:18
Do postu 15,21. Nie, nie żartuję opisana część Cieplic nie posiada ka...lizacji i ścieki trafiają bezpośrednio do rzeki. Nie wierzysz- sprawdź.Smutne to, ale prawdziwe. Dlatego choć część prawdziwej ka...lizacji to potrzeba I rzędu. Im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam EBEE
~kolejarz 17-09-2010 21:01
A JA się zapytowywuję kiedy powstanie prawdziwa ka...liza na oś.Zatorze,ścieki są odprowadzane częściowo do rzeki,ka...liza sanitarna jest połączona z burzówką .Jest super niczym w Bangladeszu.
~XX Lecia 17-09-2010 22:24
Od kiedy to Orle jest największym osiedlem w Cieplicach...? A skad te dane..?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Edukacja i relaks w "Rudawskim Lesie"

Kara za brak deklaracji

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Będzie taniej za wodę i ścieki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
561
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%