MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Skanalizują część Jeleniej Góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 grudnia 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: TEJO
Prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski po podpisaniu umowy z przedstawicielem wykonawcy.
Fot. Archiwum
21 milionów złotych brutto warte są umowy, które spółka Wodnik podpisała ze szwedzką firmą Skanska. W stolicy Karkonoszy powstanie prawie 10 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz ponad sześć kilometrów wodociągów.

Początek prac zaplanowano na styczeń, wiele jednak zależy od pogody, która może przyczynić się do opóźnienia. Najpierw ekipy zajmą się okolicami Osiedla Robotniczego, które do tej pory nie mają kanalizacji. Jak informuje Witold Śliwa, menedżer projektu, zostaną rozebrane szamba i studnie. Później trzeba będzie przebudować kolektor, który doprowadza ścieki do miejskiej oczyszczalni. Tu roboty potrwają do sierpnia 2012 roku. Ich wartość to siedem i pół miliona złotych brutto.

Drugim frontem robót będą rejony ulic Nadbrzeżnej i Karola Miarki, w okolicy byłej Celwiskozy. Tu także zlikwidowane zostaną szamba. Wykonawca położy odcinek sieci wodociągowej z przejściem pod dnem Kamiennej. Rurociągi znajdą się w pasie zieleni. Całość prac przewidziano na 32 miesiące, czyli zakończenie będzie miało miejsce w sierpniu 2013 roku. Wartość: 14 milionów złotych brutto.

Skanska prowadziła już w Jeleniej Górze dwie inwestycje: remontowała, między innymi, ulicę Czarnoleską oraz Podwale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 12-12-2010 9:31
Będziemy spłacać tę inwestycję, czyli ceną dogonimy Podgórzyn. Trzeba równać do najlepszych w kraju.
teessi 12-12-2010 9:42
Kółko Rolnicze z Siedlęcina wykonałoby to lepiej... ;-)
~widz . . . 12-12-2010 10:14
Tia tessi - kółko rolnicze z Siedlęcina - dostali robotę po znajomości od byłego i już nowego betonowego przywódcy wioski zwanej Jeżów Sudecki na wykonanie ulicy (hi hi hi ! ! ! ) Polnej. Nie dość, że robota zakończyła się na przed ostatniej nieruchomości (300m olali), to jeszcze zwęzili ją niemiłosiernie i jak karze dudkowa tradycja - chodniki równo z nawierzchnią, której i tak nie odśnieżają więc jest szansa codzienna na rozjechanie idących ulicą pieszych - nie ma kary na takie coś ? Policje dudek też ma i co ? Strach mandaty wystawić ? Poza tym przy okazji GRATULACJE dla wiochmenów z Jeżowa i okolic za wybranie stagnacji i zamierania wiosek zamiast nowoczesności - UNIA Was załatwi - już niebawem, swoimi karami ! ! !
~olo 12-12-2010 10:28
madra decyzja-rozpoczecie prac w styczniu- odpowiednia pora roku na roboty ziemne porazka
teessi 12-12-2010 11:35
@ ~widz . . . - widzisz na końcu mojego komentarza ten znak: ";-)"? Cała Jelenia Góra i okolice były, są i będą betonowe na wieki wieków! No i te roboty na styczeń! Tak trudno przewidzieć, że w styczniu będzie zimno, bo to najzimniejszy miesiąc w Polsce? Pozdrawiam!
~j wk........ 12-12-2010 12:14
Rewitalizowany realityzowany tfu. a nie prościej Remont kanału....... nowomowa i to ciendobry młode wykształcone / oraz na CB autko, wypadeczek ???
~jaaaaaaaaaaa 12-12-2010 12:25
JAKIE MIASTO TAKA Ka...lIZACJA ! O !
~Bezrobotny 12-12-2010 12:31
Kolejna inwestycja która jest opózniona o kilka lat.Za błędy Obrębalskiego,Jastrzęnskiego zapłacimy my wszyscy czyli mieszkańcy zwyżką kolejnych taryf.To samo nas czeka z odpadami komunalnym bo wysypisko śmieci w SCIEGNACH jest już prawie pełne.Kandydaci na prezydentów uciekają od trudnych tematów.Wolą budować szynobysy,termy,dróżki rowrowe a nie zajmować się tym co jest bardzo niewdzięcznym tematem.
~JancioWodnik 12-12-2010 12:42
Ceny wody ścieków, która dla nas wszystkich jest istotna gdyż cena wody wpływa dość istotnie na budżet domowy. Każdy kto trochę interesuje się życiem publicznym wie doskonale, że osławiona Spółka Wodnik jest źle zarządzana od samego początku. Obecnie Wodnik zaczyna zadanie pn: Uporządkowanie gospodarki wodno –ściekowej aglomeracji Jelenia Góra. Całe zadanie opiewa na 120 mln złotych z czego unia dofinansuje 62 mln złotych,17 mln zł dołoży miasto pozostała kwota czyli 50 mln zł ze środków Wodnika czyli my wszyscy. Jedyne źródło dochodów Wodnika to podwyżka cen wody ścieków i to nas czeka w najbliższych latach. Szacując cenę wody, można przyjąć, ze 2015 rok 1m3 wody i ścieków będzie się kształtował na poziomie 16 zł plus VAT i dużą niewiadomą stanowi cena energii elektrycznej która istotnie wpływa na cenę wody i ścieków. Z cedowanie tak dużej odpowiedzialności na Spółkę Wodnik przez obecnego prezydenta, która jest poza kontrolą rady miejskiej niesie duże zagrożenie związane z wytw
~KKK 12-12-2010 13:33
bedzie 35 zlm3 wody i sciekow to jest biznes
~~bezrobotny 12-12-2010 13:46
te inwestycje to akurat zasługa opluwanego przez Ciebie Obrebalskiego - zobaczymy czym wykaze sie nowa miotła - pewnie bedzie przecinać wstegi na rozpoczętych przez poprzednika inwestycjach i chodzić w chwale oraz swietle fleszy nawet nie kiwnawszy :\... a Ty bezrobotny do roboty, a nie marudzisz tutaj malkontencie ;P
~Obserwtorj 12-12-2010 14:22
Co to za informacja? Brakuje w niej najistotnej części. O ile zostanie podniesiona opłata za wodę i ścieki spowodowana inwestycją Wodnika rzędu 21 mln zł ?
~gość tete 12-12-2010 17:58
niema co narzekać w Kromnowie gm. w Stara Kamienica rozkopują drogę pod ka...lizę i wodociąg normalny horror co tam się dzieje, kopią pod górę jedną stroną drogi która nie jest posypywana piaskiem co stwarza problemy w poruszaniu się samochodów jadących w kierunku Piechowic i Szklarskiej Poręby przez tą miejscowość zła widoczność wykopu brak dobrego oznakowania na zaporach drogowych w czasie mgły lub śnieżycy praktycznie nie widoczne ,pozostawiane błoto na drodze, dziury które się tworzą po wcześniej szych wykopach,i to tak wygląda jakby nikt z tutejszego urzędu nie interesował się co wyczynia wykonawca robót-dlatego sugeruję ,takie prace tylko w okresie letnim
~ogineczek 12-12-2010 20:11
Do wpisu Jancio Wodnik Zaznaczam, że NIC (oprócz płaconych rachunków) nie wiąże mnie z Wodnikiem. Kiedy czytam słowa "Każdy kto trochę interesuje się życiem publicznym wie doskonale, że osławiona Spółka Wodnik jest źle zarządzana od samego początku "- to mam przekonanie, że piszący takle słiowa jest idiotą. Jest idotą tak jak każdy sprawca anonimowej krytyki, który pewnie zarządzałby tym Wodnikiem jeszcze gorzej. Dziś mówienie żle o innych - internet jest do tego wspaniałym narzędziem -to cywilizacyjna CHOROBA.
~Jel... 12-12-2010 21:05
Właśnie co z tą opłatą bo na rewaloryzację nie ma co liczyć bo i prąd zdrożeje,gaz a o żywności nie wspomnę
ebee 14-12-2010 15:49
Zadziwi mnie, że w XXI wieku takie miasto, jak Jelenia Góra nie jest jeszcze ska...lizowane. Ale jeszcze bardziej zadziwiają mnie oponenci budowy ka...lizacji. Moim zdaniem temat jest tak oczywisty, ze aż wstydliwy. Zadziwia też brak świadomośći poniesienia kosztów. A niby jak tę inwestycję sfinansować ? Za zapóźnienia władz sprzed lat w osobach Zawiły, Obrębalskiego i innych trzeba płacić. Zresztą nowy Prezydent w swoim programie wyborczym o ka...lizacji ani slowa. No ale tramwaje i park technologiczny obiecał- wirtualnie..... Pozdrawiam, EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Molestował siostrzenice

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1286
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%